Autor Zpráva
marfy
Profil
Ahoj,

nevím jestli to patří zrovna do téhle sekce ale zeptám se:

Na webu mám v patičce asi 15 odkazů (na cizí weby), při vyhodnocování PR mého webu google přerozděluje hodnotu PageRanku té stránky na všechny ty odkazy. Napadlo mě, kdybych těm cizím webům dal rel="nofollow", nepřipadl by mi na podstránky větší hodnota PR?

Snad jsem to popsal, aby se to dalo pochopit :-)


Díky za vysvětlení
Jimmy Hayek
Profil
IMHO ano.
marfy
Profil
Díky, hned jdu těm odkazům napařit nofollow :-) ...
Marek Prokop
Profil
Ano, na Vaše podstránky se tím dostane více ranku. Zároveň se tím připravíte o možné off-page faktory předávané z těch odkazovaných stránek proti směru odkazu. Nejde tedy snadno (a hlavně obecně) posoudit, zda tím vyděláte či proděláte.
marfy
Profil
Marek Prokop
můžete mi nahodit co se považuje za off-page faktory? Takže nejspíš to nechám tak jak to je :-)
Jimmy Hayek
Profil
marfy
http://www.ataxo.cz/info/slovnik/off-page/
Michal Janík
Profil
Co se týká Google, berete v úvahu PageRank Sculpting?

Pokud tomu správně rozumím, zabráníte pomocí nofollow předávání ranku cílovým stránkám. Na Vaše stránky by však měl Google předávat stejné množství ranku.
Carl114
Profil
[#1] Ne, nepomůže. Od začátku roku 2008 se parametr a jeho chování poměrně změnilo. Pokud odkazy necháš bez parametru - přenese se PR. Pokud ovšem přidáš nofollow - nic neušetříš. Google totiž tyto odkazy bere jako každý jiný s vyjimnou toho, že se PageRank nepřenáší na cílovou stránku (ani ho ovšem neušetříš). Proto doporučuji odkazy zanechat bez nofollow.
JanJanuska
Profil
Michal Janík a Carl114:
Ak sa nemýlim, to sa týka interných odkazov, aby sa "nezneužívala" hodnota nofollow. Inak by to nedávalo zmysel.
Carl114
Profil
[#9] Jo. Je to proti takovému ... sochařství PageRanku :)
Michal Janík
Profil
Suohlasím s Carl114. Řekli jsme to stejné, Carl114 více "česky".
Nofollow má smysl, pokud nechcete předávat rank cílové stránce - např. obchodním podmínkám atp. Nic ale neušetříte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0