Autor Zpráva
Nadan
Profil
Měl bych pár otázek. Můžu provozovat tuto službu i když mi není ještě 18? Potom na základě jaké smlouvy? (nějaká mi vyjede, enbo jak?) A jak je to se zdaněním?
H13
Profil
např. viz. zde:

http://www.advokacie-brno.cz/index.php/clanky/4-reklama-na-webovych-strankach-opravnnost-provozovani-reklamniho-systemu-a-jeho-daove-dopady

Z hlediska Zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání by jsi asi nesplňoval:

§ 6 Všeobecné podmínky provozování živnosti
(1) Všeobecnými podmínkami provozování živnosti fyzickými osobami, pokud tento zákon nestanoví jinak, jsou:
a) dosažení věku 18 let ...


Ale je to jen můj osobní názor, takže ti za něj neručím :-)
Kalby
Profil
Napis to normalne na jednoho z rodicu a mas to
Nadan
Profil
A co se zdaněním a smlouvou?
EDIT: A nepotřebuju živnosťák?
H13
Profil
A co se zdaněním a smlouvou?
EDIT: A nepotřebuju živnosťák?


Přečti si ten článek, danění a živnosťák jsou v podstatě odlišný věci i když spolu souvisí. Jednak musíš brát ohled na to, jestli taková činnost podléhá Živnostenskému zákonu (ve článku se dozvíš, že nejspíš ano). Pak se díváš na výši výdělku a podle toho vyplníš daňové přiznání. (Zákon o dani z příjmu nejspíš fyzických osob). Pokud by jsi to napsal na rodiče, pak by zřejmě rodiče měli mít ŽL.
Nadan
Profil
Aha... Já bych řekl, že bych byl asi první, kdo by si pořizoval ŽL na AdSence :-)
nightfish
Profil
Já bych řekl, že bych byl asi první, kdo by si pořizoval ŽL na AdSence
věř mi, že nebyl
Nadan
Profil
Máš taky?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: