Autor Zpráva
Sirius
Profil
Zdravím,

tak mě napadá, jestli se ještě vůbec vyplatí Google AdSense. Před rokem, možná je to již delší dobu, jsem vydělal na proklicích i několik USD denně. Před týdnem jsem AdSense znovu spustil. Web již delší dobu neaktualizuji, ale stále má okolo 800 návštěv za den. Na webu se zobrazí okolo 2000 reklam za den. Přesto za celý týden kliknulo pouze okolo deseti lidí a zisky jdou dost neuspokojivé. Trochu jsem počítal a tímhle tempem by to trvalo skoro dva roky, abych vůbec viděl nějaké peníze (a to mám teď na účtu většinu částky potřebné pro vyplacení).

Máte stejný problém, nebo je problém někde na mojí straně (případně straně Googlu a jejich výběru reklam)?

Díky
Joker
Profil
Slyšel jsem víc lidí si stěžovat.
Holt zadavatelé nechtějí moc utrácet a návštěvníci se naučili reklamy ignorovat.
Sirius
Profil
Byla by tu v tom případě nějaká jiná ověřená varianta jak web nechat vydělávat?
Jimmy Hayek
Profil
Sirius
Ono taky dost záleží o jaký web se jedná.
1) U úzce zaměřených webů bude přirozeně CTR (míra prokliku) větší než u nějakého zábavného či obecného webu.
2) Některá témata zkrátka nabízí lepší cenu za proklik.

Zkusil bych popřemýšet o nějakém provizním systému nebo zkus sám nabízet reklamu na webu (například ve formě banerů). Nebo pokud se jedná třeba o blog, vyzkoušej www.placla.cz
Sirius
Profil
Jimmy Hayek:

No web je úzce zaměřený, ale odkazy tak trochu neodpovídají. Na webu o MMORPG těžko někdo bude klikat na odkazy o hubnutí, případně se tam také objevují odkazy na nelegální získání (a dost často je to taky jen záminka jak nás chudáky hráče obrat) financí ve hře, za reálné peníze.

Provizní systém byl docela úspěšný v době vydání nového datadisku, teď nevím jak to půjde. Popřemýšlím nad tím.

Btw měl jsem problémy s odesíláním, stále mi forum hlásilo, že nějaké pole je prázdné.

Edit:
Koukám, že to asi bylo aktualizací na novou verzi. Je super. :)
Marek Prokop
Profil
Sirius:
Na webu o MMORPG těžko někdo bude klikat na odkazy o hubnutí...

Na jakémkoli herním webu především bude těžko inzerovat někdo, kdo má všech pět pohromadě. Jsou to pasti na peníze, čím dál víc inzerentů to už ví a vyhýbají se jim. Logicky Vám proto klesá počet inzerátů, tím i přesnost cílení (pokud zde jde o něčem takovém uvažovat) a tím i počet kliků a výdělek. Navíc už dnes mohou inzerenti nastavovat pro různé weby různé ceny, takže pokud někdo Váš web nezablokuje úplně, může mu nastavit nižší cenu.

Chcete-li vydělávat víc, najděte si téma, které je pro inzerenty zajímavé.
Sirius
Profil
Marek Prokop:
... Jsou to pasti na peníze...

Z jakého důvodu?

> Chcete-li vydělávat víc, najděte si téma, které je pro inzerenty zajímavé.

Web běží již pár let a nevznikl kvůli výdělku. Jen jsem chtěl zkusit, jestli by nějaký zisk nebyl možný. Podle všeho asi z AdSense ne. :)
Marek Prokop
Profil
[#7] Sirius

Nevím, proč jsou herní weby pasti na peníze. Existují různé hypotézy, ale jsou to jen hypotézy. Rozhodující je, že každý inzerent, který si návratnost výdajů do reklamy sleduje, to vidí.
Joker
Profil
Marek Prokop:
Jsou to pasti na peníze, čím dál víc inzerentů to už ví a vyhýbají se jim.
Je fakt, že ten jeden herní web co blíž znám (uznávám, není to zrovna velký vzorek) se taky potýkal s velkým poklesem příjmů z reklamy a nakonec změnil hlavní zdroj financí na poplatky od hráčů.

Můj (subjektivní) názor, proč to tak je:
1. Na herním webu se ta reklama dost špatně zacílí. Když budu prodávat třeba dovolené, úvěry, elektroniku nebo hudební CD, najdu weby, kde budou na tu reklamu návštěvníci klikat prostě proto, že něco takového zrovna hledají. Co dát na herní web? Leda reklamu na konkurenční hry (což jsem ostatně viděl, že reklamy u her jsou ve většině na jiné hry), což ale zas není žádoucí z pohledu té dané hry.
2. Většinu návštěvnosti her tvoří pravidelní hráči, kteří každou stránku viděli milionkrát a ty reklamy už ani nevnímají (bannerová slepota).
3. Tipnul bych si, že průměrný hráč webové MMORPG placené reklamou bude člověk se spoustou volného času, zato (resp. právě proto) s minimem volných peněz. Co si tak někdo takový koupí?
Sirius
Profil
Marek Prokop, Joker:

Na tom něco bude.

Btw u mě se nejedná o webovou MMORPG, ale o českou fanstránku WoW. Ale z hlediska reklamy je to to samé.

Dnes jsem se konečně dočkal prokliku, vynesl mi něco okolo jedné koruny, následovalo bleskové zrušení AdSense a zkouším provizní systém, který se již dříve osvědčil. Bohužel tipuju, že výsledky se projeví spíš za delší dobu.
pipigril
Profil *
Našel jsem článek, kdě nekdo psal, že mu Google Adsense zrušil kvůli websurfu účet. Máte někdo podobnou zkušenost?

Pokud jde o Toplist, ten tyhle kliky neodfiltrovává.
Sirius
Profil
Když to teď čtu, tak bych jen rád upřesnil, že "bleskové zrušení AdSense" přišlo z mé strany. Nemůžu editovat svůj poslední příspěvek.
Hitman
Profil
pipigril:
Našel jsem článek, kdě nekdo psal, že mu Google Adsense zrušil kvůli websurfu účet.

Ano, je to všeobecně známo.

Sirius:
Nemůžu editovat svůj poslední příspěvek.

Můžeš ho editovat jen 24 po zaslání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0