Autor Zpráva
Toník
Profil *
Zdravím,chtěl bych se zeptat jaké možnosti jsou vydelávání na netu z různých reklam google reklamy apod co vše existuje a kolik se da vydělat?Děkuji všem za odpověd

Moderátor Joker: Přesunuto do SEM, AdWords, Webová reklama.
Enyeus
Profil
Vydělat se na tom celkem dá, ale potřebuješ velkou návštěvnost.
Nox
Profil
Poskytování prostoru systému (PPC) reklamy Google Adwords a podobným
Přímý pronajímání plochy na webu na odkazy/bannery
Affiliate systém (odkazem identifikuješ že návštěvník na cizím webu pochází od tebe a když si něco objedná, dostaneš %)

třeba mě někdo doplní

ale jak psal Enyeus, většinou je třeba mít větší návštěvnost
imploder
Profil
Nox:
Affiliate systém (odkazem identifikuješ že návštěvník na cizím webu pochází od tebe a když si něco objedná, dostaneš %)
Někteří to provozují i na fórech - spamují affiliate odkazy, než jim to moderátoři zatrhnou.
Nox
Profil
imploder: to je ta Temná strana Síly ;)
Toník
Profil *
Joker:nevěděl jsem kam to dat,díky..
Můžete to někdo líp rozepsat?:)
A jaký všechny reklamy existujou (nebo jenom nejaká čast)
Takže se nevydělává jenom že si umístím na stránku nějakou reklama a když na ní někdo klikne tak třeba něco dostanu?:)
Máte stím nějaký zkušenosti?
Nox
Profil
Toník:
To byla moje 2. varianta - někdo si u tebe může pronajmout odkaz/banner za X Kč/měsíc, cena se liší podle návštěvnosti webu, na kterých stránkách bude (jestli třeba jen na úvodu nebo site-wide), kde na stránce a jak výrazně bude umístěný, kolik ostatních odkazů je v blízkosti (čím víc, tím levnější)...

To záleží na typu reklamy ... jsou PPC (Pay Per Click), PPV (Pay Per View) atd. u jiných zase dostaneš peníze až si na daném webu někdo něco objedná (ale pak zas dostaneš většinou víc

PPC jsou např. Adsense, Sklik, eTarget....

mnohem víc informací o tomto je na Webtrh.cz
Toník
Profil *
Snad už jen poslední dotazi:
1-Jaká reklama je nejlepčí (podle vás)?

2-Je nějaká reklama po které dostanu peníze (Nox už o tom mluvil) né tím že si někdo něco objedná ale jenom za klik nebo jenom za to že na tom webu bude (a ted nemyslím tím že si to u mě někdo objedná/pronajme)

Máte stím zkušenosti?Máte nějakou na webu (pokud ano,můžete dát link na web) a kolik si tím vydělate průměrně.
Toník
Profil *
Ješte dopnění k mynulému příspěvku:Kde se na té stránce dá číst o té reklamě nejak se tam nevyznám (http://webtrh.cz/)
Nox
Profil
Nevyznáš se na webtrhu? Trochu snahy, přijde mi to velmi přehledné a je tam hledání

2 - tak potřetí:
za klik - PPC reklamy, např. Adsense, Sklik, eTarget...
za to že tam prostě je - vyloženě existující systémy neznám, ale můžeš třeba na tom webtrhu dát nabídku, uvedeš vlastnosti (už jsem o nich mluvil) a cenu a když se ti někdo ozve tak se domluvíte...máš tam na to celou spešl sekci http://webtrh.cz/f87
Toník
Profil *
Ok díky,a opravdu poslední dva dotazi:Tak za Adsense,sklik a etarget to je že to dám na své stránky někdo tam příde bude se mu líbyt reklama klikne podívá se a už naskočí nejaký peníze chápu to dobře?Jestly ano kolik tak bývá za klik?

A poslední dotaz jaký web maj tyto 3 adsense,sklik a etarget kde si o tom můžo přečíst případne zaregistrovat a dát na web?

Děkuji ti za tvé trpělivé odpovídání :)
Toník
Profil *
Ale třeba ten sklik ted jsem našel jeho stránku sklik.cz je jen pro ty co chcou inzerovat ale ja chci dát nejakou reklamu na svůj web abych stoho jakože "vydelaval"...
Railbot
Profil
Toník:
Tak za Adsense,sklik a etarget to je že to dám na své stránky někdo tam příde bude se mu líbyt reklama klikne podívá se a už naskočí nejaký peníze chápu to dobře?
Chápeš. Jsou to PPC systémy, tedy pay per click - platba za klik.

Jestly ano kolik tak bývá za klik?
To záleží na zaměření webu a tedy i reklamy. Více konkurenční odvětví jsou lépe placené, obecně se jedná o finance a tak dále, žádná zábava apod.

A poslední dotaz jaký web maj tyto 3 adsense,sklik a etarget kde si o tom můžo přečíst případne zaregistrovat a dát na web?
www.google.cz - hledej.

Ale třeba ten sklik ted jsem našel jeho stránku sklik.cz je jen pro ty co chcou inzerovat
Sklik je zatím systém pouze pro inzerenty.

Mimochodem, máš živnostenské oprávnění? Soudě dle tvého psaného projevu jsi nejspíš ještě dítě, mám pravdu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0