Autor Zpráva
jami
Profil *
Zhruba před rokem jsem umístil reklamy Adsense na svůj web a s výdělkama jsem byl po celou dobu spokojený. Někdy výdělky klesli a někdy se zase zvýšily, ale teď poslední 2 měsíce jsou stabilně mnohonásobně nižší né-li žádné. Nejpodivnější je na tom to, že výdělky klesli ze dne na den. Uživatelé mi přichází hlavně z vyhledávačů, takže okoukanost reklam by něměla hrozit. Hlavní problém si myslím, že by mohl být ve zobrazení reklam. Když srovnám statistiky zobrazení u Toplist a Adsense, tak je rozdíl 5ti až 10ti násobný (což předtím s tak velkým rozdílem nedělalo). Ale zároveň jsem zkoušel jestli se reklamy zobrazují a je vše v pořádku. V čem by mohl být problém? Je někdo ve stejné situaci?
P.S. Píšu tady, protože google podpora je totálně mrtvá
Marek Prokop
Profil
Za předpokladu, že se nezměnil objem návštěvnosti a zobrazených stránek, jsou v zásadě dvě možnosti:

1) Změnila se struktura návštěvnosti.
2) Změnila se struktura inzerentů nebo cena, kterou za reklamu platí.

První příčinu lze zjistit analýzou návštěvnosti např. pomocí Google Analytics (Toplist je k ničemu). Jednoznačně detekovat druhou příčinu je obtížné až nemožné.
Petr ZZZ
Profil
jami:
zároveň jsem zkoušel jestli se reklamy zobrazují
Nemá Google někde v pravidlech, že sám si na ty reklamy klikat nesmíš? Co když na to přišli a výsledkem je ten pokles?
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Mezi zobrazením reklamy a klikáním na reklamy je významný rozdíl.
jami
Profil *
Díky za odpovědi. Jo jasně na reklamy jsem neklikal. Zkusím nasadit Analytics a uvidím, ikdyž si nemyslím že by se změnila struktůra návštěvnosti, nebo inzerentů. Stránky jsou na jedno téma, lidi chodí hlavně z vyhledávačů a reklamy jsou v podstatě pořád stejné. Cena se snížila určitě, ale hlavně míra prokliků a to alespoň 5ti násobně. Spíš mě tak napadlo, jestli se neobjevil zase nějakej další HACK, když došlo k poklesu ze dne na den? Ale kódy se zdají být v pořádku...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0