Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli vyhledávače nějakým způsobem rozlišují typ domény 1. řádu např. rozdíl mezi info a cz. Nikde jsem nenašel, že by měl nějakou z nich znevýhodňovat v určitém jazyce. Je jasné, že pro zapamatování je lepší doména cz pro české návštěvníky ale když je doména dělaná vlastně skoro 100% pro vyhledávače tak je to snad jedno, že?

a další a důležitější dotaz je ohledně ochraných známek apod.

Je mi jasné, že si asi nemohu registrovat doménu vyloženě se jménem nějaké firmy ale když se jedná např. o jméno hory, hradu,..

mohou být např. oficiální stránky www.hrad-kocka.cz mohu si pak registrovat (samozřejmě pokud je volná) hradkocka.cz nebo např. hrad-kocka.info,.. zřejmě v tom problém není ale jak bezpečně zjistím, že na to jméno nemá opravdu nikdo nějakou tu ochranou známku či jiná práva?

Děkuji za odpovědi.
spartan13
Profil
spartan13:
opravdu nikdo nemáte zkušenosti, hlavně s druhou otázkou ohledně ochraných známek?
Davex
Profil
spartan13:
jak bezpečně zjistím, že na to jméno nemá opravdu nikdo nějakou tu ochranou známku či jiná práva?
Asi v Databázi ochranných známek.
spartan13
Profil
Davex:
mockrát děkuji ale nejsou i jiné podmínky, nebo je to jediná?
Davex
Profil
Nevím jaké další podmínky. Pokud je doména volná, tak si jí můžeš zaregistrovat. Pokud se někdo bude domnívat, že na ní má nárok, tak se to pro .cz doménu řeší podle pravidel řešení sporů.
spartan13
Profil
Davex:
díky za pomoc, zřejmě to trochu přeháním..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0