Autor Zpráva
...
Profil *
mám komplikovaný problém:

mám stránky, na ktarých chci propagovat jednoho partnera (CPP), ale partner po mě chce Živnostenský list. Mě je 17, taže ŽL ode mě uvidí nejdřív za rok :-/. Chtěl sem to převést na tatu nebo mámu, ale nikdo z nich není podnikatel (nemá ŽL). Existuje nějaký legální způsob, jak by mě mohl za reklamu platit?

Jaká je hranice maximálního ročního výdělku, abych nemusel mít ŽL? (5000? 10 000?)
Dá se uzavřít smlouva o díle mexi firmou a fyzickou osobou, nepodnikatelem?

Google adsense nevyžaduje, aby byl webmaster podnikatel ne? Nedalo by se to udělat nějak podobně?

Díky za rady.
quinux
Profil
No jde také nejspíš o to, že by si to ten partner chtěl odečíst z daní a na to potřebuje, aby jsi měl ŽL. Nevím jestli by to šlo i prostřednictvím i nějaké smlouvy o díle či provedení práce, protože v podstatě nic "neprovádíš". Pokud se jedná o vyšší částky tak myslím, že obětovat 1000 Kč na ŽL pro jednoho s tvých rodičů by nebylo na škodu, alespo%n do té doby než si budeš moct zřídit ŽL sám na sebe.
Hu GO
Profil *
Jasně. Problém je v tom, že je to dost akutní a vyřízení ŽL trvá dost dlouho. No, moc velký peníze se v tom netočí, ale špatný kapesný to není: zobrazuje se 10 000 stránek za den.

Jakto že nic neprovádím:
"podpora prodeje produktů partnera" - na to nejde udělat Smlouvu o díle?

Já četl "smyslově vnímatelná skutečnost" jako def. díla. Zisk je smyslově vnímatelný, tak proč ne. Teď o tom ješě přesvědčit toho partnera...
mat
Profil
Problém je v tom, že je to dost akutní a vyřízení ŽL trvá dost dlouho

od podání žádosti do vystavení přesně týden, aspoň v Praze. Ostatní věci (finančák apod.) se daj oběhat posléze...
hetleke
Profil
Dohoda o vykonani prace
Hu GO
Profil *
OK. takže buď udělat ŽL na rodiče, anebo na ně napsat Dohodu o provedení práce (považuje se jako vedlejší prac. poměr, takže na ni není potřeba ŽL).

Díky za rady.
Kajman
Profil *
Dohoda o provedení práce může být snad na Tebe :-) Ale ještě je třeba přemluvit toho parnera. Horší bude vymyslet ten popis "práce". Přeci jenom nachystání banneru by ve smlouvě na několik tisíc vypadalo zvláštně.
Hu GO
Profil *
Jo, to vlastně může být i na mě.
Tak to vypadá, že se domluvíme:
jednorázová platba (ročně), za to, že oficiální název stránek ponese jméno partnera (společnosti)
Jak to napíše do smlouvy mě moc nebere, to zvládne.

Jak se domluvíme na reklamě ještě uvidím. Kde je vůle, tam je cesta. (asi přemluvim tatu ať si udělá živnost)

Díky za rady.
Kajman
Profil *
No, náplní smlouvy o provedení práce by asi mohlo být to, že se staráš o ten webový projekt.
Yuhů
Profil
Smlouva o díle nebo dohoda o provedení práce.

Dělat kvůli téhle věci živnostňák je opravdu šílenství. Možná Matovi, který o tom píše výše, vyřízení a oběhání živnostňáku trvalo krátce, ale to je asi výjimečný. Také je pak potřeba vést daňovou evidenci a podávat daňové přiznání, což je otrava, kterou bych nikomu nezasvěcenému nepřál.
mila
Profil
Jen ze zvědavosti: co je to za stránky?
Rob
Profil
Omlouvám se za možná zbytečný příspěvek, protože jsem to nečetl celé, ale co to udělat jako brigádu??
Anonymní
Profil *
Tak problém už jsem z větší části vyřešil:
Jak říkal Yuhů, nejlepší je smouva o provedení práce. Jako předmět činnosti se napsalo něco jako "Vytvoření interetové prezentace obsahující banner a zabezpečení jejího chodu po dobu..."
Jediný problém je, že si to potom neůže ten, kdo platí strhnout z daní. ale lepší než běhat po uradech.
Anonymní
Profil *
co je to za stránky?
No, nevím jestli je vhodné to říkat. Ale koneckonců když jsem na tom zabil tolik času tak se nemám za co stydět. www.sudokuliga.cz
Yuhů
Profil
Rob:
> ale co to udělat jako brigádu??

"brigáda" je vojenský termín, nikoli právní. Pracovní právo nic takového jako brigáda (pokud vím) nezná.
Rob
Profil
Yuhů
Já jsem na tom s věkem podobně jako dotazovatel, takže se v tomhle nevyznám. Ale abych byl upřímný, vůbec se netěším, až tyhle problémy budu muset začít řešit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0