Autor Zpráva
Misa
Profil *
Ahoj, potřebovala bych prosím radu.
Mám 2 účty GA pod jedním přihlášením. Každý účet má pod sebou několik domén. Mám Adwords, kde spravuji kampaně pro oba účty (tedy i pro podřazené domény).
Můj problém je ten, že mi jde propojit pouze jeden účet Adwords s příšlušným účtem GA. Jakmile chci v Adwords propojit druhý účet, nenajdu ho.

Můžete mi prosím poradit, co s tím?
Tomáš Meisner
Profil
Těžko říct. Použila jste totiž špatný postup pro práci s Adwords a Analytics.
Analytics je od svého počátku statistickým nástrojem pro Adwords a mělo by se tedy dělat to, že vytvoříte účet v Adwords a v něm si vytvoříte Analytics účet. Tím pádem máte pro každý Adwords účet i Analytics účet. A to také znamená, že nemůžete mít pro jeden Analytics účet více Adwords účtů.

Asi Vám nezbyde nic jiného než prostě začít s Analytics na tom druhém účtu znova.
Misa
Profil *
Tomáš Meisner:
Děkuji za odpověď. Tak jestli to dobře chápu, tak nemohu propojit 2 účty Adwords, které jsou pod jedním přihlášením (stejným jako je pro GA) se dvěma účty v Analytics?
Tomáš Meisner
Profil
Neexistují žádné 2 účty pod jedním přihlášením. Maximálně jste si do nějakého účtu Adwords nasdílela přístup z jiného účtu Adwords (a tedy pod "stejným přihlášením" vidíte 2 účty Adwords). To znamená, že každý z těch 2 samostatných účtů můžete provázat s jedním Google Analytics účtem - budou tedy 2 Analytics účty a jeden si opět můžete nasdílet na ten druhý a mít tedy to co požadujete.
ninja
Profil
V Analytics, u účtu který chcete propojit, nastavte administrátorský přístup pro přihlašovací jméno účtu v Adwords (skutečného , ne který používáte pro přístup ke všem účtům pomocí MCC). Poté by mělo nabídnout propojení.

Postup opakujte u druhého účtu, jen použijete odlišené přístupové jména.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0