Autor Zpráva
Mar.K
Profil *
Přišel mi email od podpory AdWords:

Vážený inzerente v programu AdWords,
z bezpečnostních důvodů a za účelem ověření fakturačních údajů pravidelně kontrolujeme účty. V důsledku kontroly jsme pozastavili váš účet a všechny související účty. Vaše reklamy se na Googlu nadále nebudou zobrazovat. Pokud se domníváte, že jsme účet pozastavili omylem, kontaktujte nás prostřednictvím centra nápovědy AdWords.

Po dotazu, co se děje mi bylo zasláno:

Chápem Vaše znepokojenie v súvislosti s nefunkčnosťou Vášho účtu. Zdá sa, že práve prebieha posudzovanie Vášho účtu, čo môže byť dôvodom tohto problému. Účty pravidelne kontrolujeme z bezpečnostných dôvodov a s cieľom overiť informácie o fakturácii. Stav kontroly som konzultovala s tímom špecialistov a budem sa snažiť poskytnúť Vám aktuálne informácie čo najskôr.
Úprimne si ceníme Vašu trpezlivosť.

Trpělivost mi nebyla nic platná, následující e-mail to dorazil:

Spoločnosť Google udržiava vysoký štandard kvality svojich reklám. Záleží nám na dobrom dojme našich používateľov. Nedávno sme zistili, že Vaša firma má viacero účtov AdWords, ktoré súčasne zobrazujú reklamy na rovnaké alebo podobné kľúčové slová či firmy.

Podľa našich záznamov boli navyše niektoré alebo všetky z týchto účtov založené prostredníctvom propagačných kupónov určených na jedno použitie na osobu alebo firmu. Preto sme pozastavili Vaše účty AdWords a žiadame Vás, aby ste si nevytvárali žiadne ďalšie účty. Ak sa o to pokúsite, Vaše novootvorené účty po registrácii okamžite pozastavíme a poplatok za ne Vám nevrátime.

Když jsem se ohradil, že mám jen jeden účet a to ten pozastavený, nikdo už se ani neobtěžoval odpovědět. Nemáte někdo nápad jak to zvrátit nebo alespoň zjistit jak k tomu došlo? (řeči typu "podvádíš, dobře ti tak" prosím fakt ne...)
Marek Prokop
Profil
Asi si budete muset sám ujasnit, zda jste pravidla AdWords porušoval. Pokud neporušoval, vytrvale zablokování účtu to reklamujte.
Mar.K
Profil *
Kdybych porušoval, neřeším to. Reklamací máte na mysli konkrétně co? Podpora na e-maily nereaguje a jiný kontakt jsem nikde nenašel...
Marek Prokop
Profil
Ano, s podporou se komunikuje dost špatně. Musíte být vytrvalý a přesvědčit je, že jste opravdu nic neporušil. Když to nepomůže zkuste se obrátit přímo na český Google, případně na některou z agentur, která má s Googlem nadstandardní vztahy (Ataxo, H1.cz, Najisto, PayPerClick.cz atd.).
Mar.K
Profil *
Díky za info. Uvidíme...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0