Autor Zpráva
alchymista
Profil
Ahoj,
chtěl bych se podělit o zajímavou zkušenost :)

Měl jsem staré neaktualizované stránky (kde byl velmi velmi zastaralý redakční systém), obrovské, ale opravdu obrovské množství spamu v komentářích (některé stránky ani nešly načíst přes některé prohlížeče, kvůli velikosti).

Nicméně návštěvnost byla relativně velmi solidní (v řádu tisíců denně z celého světa), kteří hledali všechno možné i nemožné (poslední aktualizace někdy 2007-08 nebo tak nějak přibližně). Tak jsem se rozhodl, že stránky osvěžím, udělám facelift, odtučnovací kůru, masáž mysql a tak.. Avšak návštěvnost po modernizaci klesla o řády, ponaučení? Není vše zlé co zle se tváří a není vše dobré co doporučováno jest :P
Davex
Profil
alchymista:
Avšak návštěvnost po modernizaci klesla o řády
Návštěvnost není všechno. Záleží hlavně na tom, zda předtím našli co hledali, odešli spokojení a někdy se vrátili. Jaká byla průměrná míra opuštění a poměr návratů?
alchymista
Profil
Tak se opravuji... výdělek s Adsense klesl o řády

ostatní data si s prominutím nechám pro sebe
(aktualizaci jsem musel provést na popud google, protože by mi vyřadili stránky z programu kvůli spamu v komentářích)
shaggy
Profil
alchymista:
Ponaučenie? Všetky ľahké a nie celkom fair zárobky majú krátku životnosť.

Sám si napísal, že si to urobil kvôli google, inak by ti stránky vyradili kvôli spamu.
Vtedy tam chodili ľudia (lebo našli vo výsledkoch niečo, čo bolo obsiahnuté v tých nesúvisiacich komentároch) a keď na tvojej stránke zistili, že tam nie je nič, čo potrebujú, tak klikli na prvý relevantný odkaz (v tomto prípade reklamu).
Teraz ti tam ľudia nechodia, lebo tam nemáš spam a tým pádom neklikajú na reklamu. Ale ak by si tú zmenu neurobil, tak by si tam reklamu nemohol mať (tak som to pochopil). Nie je to teda jedno, z akého dôvodu si prišiel o zisky?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0