Autor Zpráva
AdSenseACESKO
Profil *
Zdravím,
chtěl bych se informovat ohledně Google AdSense.
Vlastním zpravodajský portál, který je psán na mé jméno. Účet, který bych Googlu poskytl je také můj osobní. Portál je psán na mne, čili není jako firma. Nevlastním živnostenský list.
1) Musím mít k provozování Google AdSense živnostenský list?
2) Musím nějak zdanit státu výdělek z Google AdSense?
3) Je tam ještě nějaký jiný zádrhel, co se finančního úřadu týče?
Nějaké informace mám, ale jsou pár let staré, proto by mne zajímalo, zda-li to je stále stejné, nebo se to změnilo. Co já vím, nic z toho co píšu dříve nebylo. Je to dnes stejné?
Nechci přijít do problém s finančním úřadem, proto se radši takhle možná i blbě ptám.

Děkuji mockrát za každou správnou radu. :-)
Davex
Profil
AdSenseACESKO:
1) Musím mít k provozování Google AdSense živnostenský list?
Pokud jde o soustavnou činnost, tak ano. Je to podnikání jako každé jiné.

2) Musím nějak zdanit státu výdělek z Google AdSense?
Ano, veškeré příjmy se musí přiznávat v daňovém přiznání (pokud nebyly zdaněny srážkovou daní). Zda pak bude vyměřena nějaká daň nebo nikoliv je jiná věc.

3) Je tam ještě nějaký jiný zádrhel, co se finančního úřadu týče?
Musíš být plátce DPH, protože dodáváš služby do jiné země EU.

Domnívám se tedy, že se nic nezměnilo :-)

Podrobně to najdeš na http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php
AdSenseACESKO
Profil *
Tak to se to kompletně změnilo všechno. ;)

Dříve to bylo to tak, že si nemusel mít živnosťák a ani si nemusel odvádět daně. Z jednoho prostého důvodu, nejsi / nebyl jsi? / podnikajícím, ale zákazníkem Googlu.
Skutečně to je tedy tak jak říkáš?
Davex
Profil
AdSenseACESKO:
Z jednoho prostého důvodu, nejsi / nebyl jsi? / podnikajícím, ale zákazníkem Googlu.
To se mi nějak nezdá. Když mi někdo za něco platí, tak nejsem zákazník, ale dodavatel. V tomto případě pronajímatel reklamní plochy.
AdSenseACESKO
Profil *
To ano, ale v klasické reklamě jako takové.
Google údaje AdSense bere jinak. Pokud to používáš, jsi zákazníkem Googlu.
Davex
Profil
AdSenseACESKO:
Google údaje AdSense bere jinak. Pokud to používáš, jsi zákazníkem Googlu.
Nezáleží na tom, jak to údajně bere Google, ale jak se k tomu staví české finanční úřady. Dojdi se tam zeptat.
ninja
Profil
AdSenseACESKO: Pronajímáte reklamní prostor Googlu. Jestli je možné to vztáhnout pod obdobu pronájmu svého plotu pro billboard (což podnikání být nemusí) či ne není jendoznačně rozhodnuto, zaleží na konkrétním finančním úřadě a samozřejmě na okolnostech (jedne soukromý blog vs. síť MFA webů).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0