Autor Zpráva
alex
Profil *
Zdravím,
nadpis mluví za vše,oplatí se vydělávat na webu "reklamou"Adsense a podobným reklamním programem?
Protože,v momentě kdy nasadím reklamní program,tak mě to bude spíš na začátku z kapsy peníze tahat než je tam přinášet.
Pokud se rozhodnu dát na svuj web reklamu,budu si muset zřídit ŽL+danit příjem.
Když to sečtu,tak mě roční provoz výdělečného webu výjde
zhruba na 35 000Kč/rok+zdanit příjem+hromada času
Když tak pročítám vlákna "KOLIK TO VYDĚLÁ"
nejčastejší odpověd je 100-200 usd/měsíčně,někdo zase 1000Kč za den.
Žřejmě to bude tím,že každý k tomu přistupuje jinak ,a věnuje tomu jinou míru času.
A čas,a penize je to co mě přivádi na to že,vydělávat tímto spusobem muže jen někdo kdo tomu věnuje 100% času,a je to jeho hlavní zdroj příjmu
jaký je váš názor?dá se tím vydělat,nebo je to jen nafouklá bublina která si nevydělá ani sama na sebe.dík
Kacko
Profil
Nevim co cekas za odpoved, je to podnikani jako kazde jine. Pokud mas co nabidnout a mas tah na branku, tak se uspech dostavi.
alex
Profil *
Mám známého,který má syna(14) ten na svém webu dělá 1500kč/měs.
kdyby nebyl jeho otec podnikatel,a nebylo to na jeho ŽL ,asi by to nemělo moc velkej smysl=pro tyhle to podnikání neni.
Jinak zajímá mě spíše jestli si web, který není horší,ani lepší ,než pruměrné weby dokáže vydělat.začínám mít dojem, že vydělávat na reklamě se oplátí jen webum jako seznam,centrum,ulozto atd
Internetto
Profil *
alex: "jestli si web, který není horší,ani lepší ,než pruměrné weby dokáže vydělat"

= to záleží okrem iného na téme, ale hlavne na kvalite, jedinečnosti a zaujímavosti obsahu webstránky. Bez toho aby si predstavil /Tvoj?/ konkrétny web ktorý máš na mysli sotva Ti niekto dá konkrétnu odpoveď.

V každom prípade stavať na priemernosti nemá veľký zmysel. Ak už investovať námahu a čas do internetového projektu, treba od základov do toho ísť s tým že cieľom je nadpriemerný web /účelom aj obsahom/... A tomu neskôr budú zodpovedať aj príjmy.
Harka
Profil
A to sa tie dane platiť musia? Ako to vlastne funguje na Slovensku či v Čechách s tou živnosťou,, odvádzaním daní ak človek má na svojom webe reklamu Adsense ??

Čo ak živnosť mať napríklad nebudem, a ako to daňováci zistia že zrovna ja mám niekde nejakú platenú reklamu na mojom webe ?? čo mi za to hrozí ?
Davex
Profil
Harka:
A to sa tie dane platiť musia?
Pokud žiješ v zemi, kde vzniká daňová povinnost, tak musíš platit daň z veškerých příjmů, které nejsou od placení daně osvobozeny.

Dále viz http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php.
Harka
Profil
ale ako to tí daňováci, či sociálna poisťovňa kde tuším dávajú živnostenský list zistia že ja mám nejakú reklamu na mojom webe ?
Internetto
Profil *
Harka:

1/ Živnostenský list nedávajú daňováci ani sociálna poisťovňa, ale živnostenský úrad.

2/ daňováci ani sociálna poisťovňa sa štandardne nevenujú zisťovaniu kto má a kto nemá reklamu na webe. Daňováci ale môžu prísť na to že máš nejaké nezdanené /?/ príjmy za reklamu napríklad ak by kontrolovali účtovníctvo firmy ktorá Ti vyplatila peniaze za to že na Tvojom webe máš reklamu...
Harka
Profil
Internetto:

Ďakujem, ešte by som chcel vedieť že aká je asi pravdepodobnosť toho že daňováci, alebo niekto iný bude preverovať účtovníctvo adsense a príde sa na to že ja od nich mám náhodou zaslané nejaké príjmy....

To aby som si vybral všetky peniaze z reklamy nie každý rok po čiastkach, ale celú sumu naraz...... ale až o 20 rokov, a zdrhol s nimi niekde kde nie sú daňováci ani basa ? :)
denCo
Profil
Ja neviem, ale toto nie je diskusia "ako obalamutiť daňový úrad".
V prvom rade to je nezákonné, hrozí za to pekne veľká pokuta/pár rokov vo väzení. Ak si to ochotný riskovať a báť sa každý deň, či náhodou na teba neprídu, tak prosím.
Potom sa každý čuduje ako málo peňazí má štát, keď ho skoro každý chce okrádať.
Internetto
Profil *
Harka: "adsense" = tam už sranda končí, na to musíš byť platcom DPH. Ale ak máš na webstránke návštevnosť môžeš skúsiť umiestniť reklamu prostredníctvom Etarget.sk ...

denCo: "ako málo peňazí má štát" = a koľko peňazí by mal štát mať keď namiesto budovania fungujúcej ekonomiky stavia existenciu na pôžičkách, bujnie byrokratickým aparátom ako dažďový prales vegetáciou, pri štátnych zákazkách míňa prehnané sumy a štátny majetok rozdal v privatizáciách za zlomok jeho trhovej hodnoty. /ospravedlňujem sa za OT/
Harka
Profil
ja som skôr nalakaný s toho že na registračnej stránke adsense nie je žiadne upozornenie o potrebe vlastniť živnostenský list a povinnosti odvádzať dane. Sú tam len napísane pravidlá používania a žiadne upozornenie na potrebu vlastniť živnostenský list či odvádzať dane... je tam že je to zadarmo a tak som to skúsil. O nejakých nutnostiach to vlastniť som sa dozvedel až teraz oneskorene tu na vašom fore, tak nemôžeš ma obviňovať z úmyslu podvádzať, lebo keby tá informácia bola uvedená v registračných podmienkach alebo nejakých odporúčaní na registračnej stránke tak by som sa tam neregistroval.
Internetto
Profil *
Harka: "tak by som sa tam neregistroval" = registrácia v AdSense sa predsa dá zrušiť, čo by asi bolo v Tvojom prípade najlepšie...
denCo
Profil
Internetto:
To je pravda, tak ale prečo mu este viac nebrať ked sa dá, však

Harka:
Ty musíš z (takmer) každého príjmu odvádzať dane, to je tvoja povinnosť ako obcana štátu. Neznalosť zákonov neospravedlňuje ako sa vraví.
Harka
Profil
Pravda je taká je ja som sa v adsense síce registroval, ale moju žiadosť schválili ešte len predbežne.. dostal som od nich zatiaľ len prvý email kde je napísané v úvode toto:

Ak chcete aktivovať svoj účet a začať používať službu AdSense, postupujte podľa pokynov nižšie,
Dokončili sme čiastočnú kontrolu Vašej žiadosti.Môžete začať umiestňovať na svoje webové stránky kód AdSense. Chceme Vám pomôcť, aby ste s používaním služby Google AdSense začali čo najskôr. Ďalšiu kontrolu uskutočníme, keď umiestnite na svoje stránky kód AdSense. Úplné schválenie alebo zamietnutie Vám oznámime do štyroch (4) pracovných dní.



No a ja som zatiaľ na tie prihlasovacie linky v tom emaile ešte radšej neklikal takže som vo svojom účte adsense ešte nebol a neaktivoval som ho... na mojej stránke teda ešte nie sú žiadne reklamy, a to ani tie skúšobné---> prázdne ktoré tam oni chcú najskôr vidieť predtým než urobia hlavnú kontrolu mojej stránky a schvália moju žiadosť. Podľa mňa ak sa tam neprihlásim do svojho účtu a to tam neaktivujem v blízkej dobe tak oni moju žiadosť aj sami zamietnu... Aspoň dúfam. Ja som vo fáze rozhodovania, a potrebujem vaše rady. V každom prípade nech sa už rozhodnem akokoľvek, nechávam si všetky možnosti otvorené vrátane tých že ak sa mi to oplatí tak som ochotný si založiť aj živnosť a odvádzať dane, poprípade zobrazovať tam reklamu len s prestávkami čím sa možno vyhnem nutnosti vlastnenia živnosťňáka a bude mi stačiť len odviesť z toho daň... mimochodom koľko sa v % platí z takéhoto príjmu daň ?


Internetto:
tak by som sa tam neregistroval" = registrácia v AdSense sa predsa dá zrušiť, čo by asi bolo v Tvojom prípade najlepšie...


Ja som zatiaľ možnosť zrušiť registráciu nevidel lebo som som vo svojom účte ešte nebol a neaktivoval som ho, tak asi nie je potrebné ju rušiť kdeže nie je účet aktívny a schválený... uvidím, čo mi radíte ? :)

Prezraďte mi koľko zarábate vy v adsense a aké veľké sú vaše jednotlivé poplatky na Slovensku za ŽL... či dane+ zravotnú poisťovňu a všetko ostatné ??

Neukážete mi vaše weby ?
Internetto
Profil *
Harka: "aké veľké sú vaše jednotlivé poplatky na Slovensku za ŽL... či dane+ zravotnú poisťovňu a všetko ostatné?"

1/ Vybaviť ŽL stojí nejakých pár eur, pozri si detaily napríklad na tomto webe

2/ Prvý rok Ti stačí keď si budeš platiť len zdravotné odvody, to je momentálne 47,58 Eur mesačne /minimálny preddavok na zdravotné odvody 2012/ to sa dá v pohode utiahnuť kým rozbehneš zárobky.

3/ AdSense je výborný reklamný systém ale musel by si byť aj platcom DPH so všetkým čo s tým súvisí = asi by si si mal nájsť nejakého účtovníka ktorý Ťa tým prevedie. Etarget.sk možno nie je tak "dobrý" ako AdSense ale nemusíš byť platcom DPH čo Ti ušetrí byrokraciu a náklady.

4/ Keď budeš mať živnosť tak sa neobmedzuj len na zárobky z AdSense / Etarget. Aktívne ponúkaj služby, spusti eshop, nakupuj zaujímavý tovar, predávaj ho so ziskom, ak máš dobre navštevovaný web skús nejaký affiliate program atd....

Určite by som nepostavil celé podnikanie len na AdSense / AdWords. Možností je nekonečne veľa...

Nech sa Ti darí.
Jannes
Profil
Pokiaľ na svojich stránkach nemáš umiestnený kód reklamy, tak vlastne nepodnikáš.
Služba AdSense sa dá kedykoľvek zrušiť, alebo pozastaviť.
nokia
Profil *
Ty daně nejsou ani tak hrozné v krajním případě se může dát něco do odpočtu=novej notebook"pc", náklady na lepší hosting zaplacení svého času atd. zato podnikatelské pojištění ,vyžírá mnohem víc! v čr už to jde pomalu k 4000 kč

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0