Autor Zpráva
ludekbrno
Profil *
Viz. nadpis. Na webu mám GA a používám pro něj reklamu AdWords, ale v Analytics žádné návštěvy z AdWord nejsou, stále čistá nula. Přitom návštěvy z ostatních zdrojů spolehlivě zaznamenává a v AdWords alespoň několik kliků denně bývá. Je divné, že by lidi klikali na reklamy AdWords a při tom na web nevstoupili. Netuší někdo, v čem může být problém?
Martin_S
Profil
V podobných případech bývá nejčastěji problém v tom, že jsou přístupy z Adwords zařazeny mezi přístupy z přirozeného vyhledávání.

Aby se tak nestalo, je třeba zajistit, aby byly odkazy z Adwords označkovány. Existují dvě základní varianty značkování - buď automatické značkování (tzv. autotagging), které lze nastavit v Adwords (k tomu musí být účty Adwords a Analytics propojeny), nebo doplněním URL adres o tzv. kampaňové parametry.
ludekbrno
Profil *
Martin_S:
Díky za odpověď, účty jsem propojil, ale teprve před třemi dny. Měl jsem za to, že google v analytics pozná bez problému přístupy ze své vlastní služby AdWords, aniž by se to muselo nějak zvlášť řešit. Počkám tedy ještě pár dní, jestli se to nedávné propojení projeví nebo ne. Pak bych případně poprosil o radu, jak na to označení. Díky.
ludekbrno
Profil *
Tak opravdu stačilo propojit AdWords s Analytics a návštěvy se začaly objevovat. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0