Autor Zpráva
Michall
Profil *
Zdravím,
rád bych na pár svých spíš menších webů v AJ dal nějakou reklamu. jako první se nabízí Google, ale pokud jsem to správně pochopil musel bych se stát plátcem DPH což nechci (OSVČ mám jako vedlejší příjem, daním paušálem a nechci žádné další papírování:-).

Máte někdo tip na nějakou alternativu kde bych se k DPH přihlašovat nbemusel (tj. asi by mělo jít o firmu mimo EU pokud to dobře chápu).?
Enyeus
Profil
Muselo by se jednat o firmu z Česka, abys nemusel platit DPH.
Michall
Profil *
[#1] Michall, Enyeus

Já měl za to že ta povinnost pro DPH je právě jenom pro země v EU, proto bylo dříve důležité jestli je smlouva s Google USA nebo Google Ireland.

Ale v zásadě mně je jedno odkud ta foirma bude, potřebuji jenom abych mophl zobrazobat reklamu na AJ webu a nemusel řešit DPH.
Darker
Profil
Enyeus:
Muselo by se jednat o firmu z Česka, abys nemusel platit DPH.
Mohl bys mi prosím toto víc vysvětlit? Myslel jsem, že DPH je daň za jakýkoliv přesun peněz za práci. Copak mohu vydělávat peníze na reklamě bez daní legálně?
Michall
Profil *
Darker:
Enyeus:
„Muselo by se jednat o firmu z Česka, abys nemusel platit DPH.“
Mohl bys mi prosím toto víc vysvětlit? Myslel jsem, že DPH je daň za jakýkoliv přesun peněz za práci. Copak mohu vydělávat peníze na reklamě bez daní legálně?

On tím spíš myslel přihlášení se jako plátce DPH. Živnostníci do určitého obratu se nemusí registrovat jako plátci DPH a mají tím zjednodušené účetnictví. A před časem se změnil zákon a kdokoliv kdo poskytne nebo přijme službu do jiné země EU se musí automaticky přihlásit jako plátce DPH, posílat přehledy atd.
DJ Miky
Profil
Darker:
Nepleteš si to s daní z příjmu? Viz http://jakpodnikat.cz/dane.php.

K dotazu:
Tady je to přehledně vysvětlené: http://jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
Michall
Profil *
A teď prosím zpátky k mé otázce:-) Máte někdo na tip na reklamní systém pro web v angličtině který ze mně neudělá registrovaného plátce DPH?
Marek Prokop
Profil
Z odpočtů DPH možná dostanete víc peněz než z AdSense ;-)
Michall
Profil *
Marek Prokop:
Těm odpočtů moc nerozumím, znamená to že můžu danit paušálem a zároveň si nechat vrátit DPH např. z platby za hosting? Mám relativně malé náklady (hosting + čas od času nějaký HW nebo SW) a daním paušálem.
Marek Prokop
Profil
Michall:
můžu danit paušálem a zároveň si nechat vrátit DPH např. z platby za hosting?

Ano.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0