Autor Zpráva
Peta8
Profil
Dobrý den,

řekněme, že budu mít neziskový a nekomerční web vzdělávacího charakteru, ze kterého návštěvník může mít pouze užitek.
Jediné co chci, je, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí.
Je postihnutelný spam to, že na web upozorním prostřednictvím e-mailu třeba střední školy, univerzity, učitele, instituce apod.; u nás i v zahraničí.

Bylo by na takový e-mail pohlíženo jako na spam, ze který by mohly následovat sankce, kdybych adresu zaslal třeba na určité katedry Harvardské univerzity?

Děkuji.

Petr
shaggy
Profil
Peta8:
Ak nemáš od tých ľudí súhlas na odosielanie správ, tak to je spam. Je jedno, či je to neziskový a nekomerčný web + to, či z neho budú mať úžitok je na ich posúdení, nie na tvojom (nepredpokladám, že si charita a ideš rozdávať niečo zadarmo).
Peta8
Profil
shaggy:
Ahoj.

Děkuji. Vím, že cokoli nevyžádaného je spam. Jde mi spíš o to, zda to je, či není postihnutelné.
Mimochodem, věci zadarmo tam budou :-)
Mike8748
Profil
Peta8:
jakýkoliv spam je postihnutelný.

pokud jde o školy a instituce, tak těm jeden email poslat můžeš, ale pouze na emailovou adresu kterou najdeš ve veřejně dostupné databází (jejich webové stránky, katalog firem apod... ve většině případů to vylučuje konkrétní email. adresy učitelů)
součástí emailu musí být opt-out, tedy způsob jak oni mohou vyjádřit nesouhlas s dalším kontaktováním (nejčastěji odkaz nebo "odepište NE" atd)
Dog
Profil
Velice by mi vadilo, kdyby mi takový mail přišel. Zvol jiné metody propagace
jenikkozak
Profil
Peta8:
Je postihnutelný spam to, že na web upozorním prostřednictvím e-mailu třeba střední školy, univerzity, učitele, instituce apod.; u nás i v zahraničí.
Tady na fóru asi moc lidí nebude vědět, jaké jsou platné zákony v zahraničí.
Můj pohled občasného příjemce spamů je takový, že vůbec nezáleží na tom, jestli nabízená služba či věc je placená, nebo zdarma. Výrazně více mě ovlivňuje to, jak je e-mail formulován. I když mi člověk pošle nějakou blbost, pohlížím na to shovívavěji, než když mi něco posílá robot.
Zkusil bych uvažovat jinak. Než přemýšlet, jak zaonačit, aby mě nikdo nemohl dopadnout, bych dumal nad tím, jak postupovat, aby nikdo neměl důvod mě nahlašovat, ačkoliv bych se pohyboval třeba za hranou nějakých předpisů.
Závěrečný názor - Věta: „Zákony si vykládáme tak, že tato zpráva není spam, páč jde o podle nás nezbytný krok pro získání vašeho souhlasu pro posílání našeho dalšího spamu (a prodání adresy dalším společnostem),“ je spíš na „přesdržku“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0