Autor Zpráva
Rom4n
Zdravím,

chtěl bych dostat zpětnou vazbu na soutěž, kterou jsme spustili tento týden na webu http://www.sportcentral.cz . Jde o anketu Sport roku 2012, ve které hledáme nejoblíbenější české sporty. Anketa je pojatá jako komplexní sociologický výzkum trvající 6 týdnů. Je hodně propojená s Facebookem, motivuje uživatele k plnění doplňkových úkolů.

V soutěži mohou uživatelé vyhrát jak věcné ceny, tak poukazy na sportování zdarma nebo se slevou (50 - 90%).

Cíle ankety/soutěže jsou:
- podpora sportu / aktivního životního stylu
- ukázání webu SportCentral.cz veřejnosti
- propagace partnerů soutěže (sportoviště, další partneři) + např. motivace soutěžících stát se jejich fanoušky na FB, ohodnotit sportoviště, přidat nová sportoviště, ...
- podpora lidí ve sportování - cca 800 lidí vyhraje ceny na sportování tam, kde ještě možná nebyli, vyzkouší si nový sport, apod.

Náš vklad byl, že jsme celou soutěž vymysleli, naprogramovali, zorganizovali. Od partnerů jsme získali ceny v hodnotě přes 400.000 Kč, které budeme rozdávat stovkám soutěžících. Dále jsme získali podporu v podobě bannerů, článků, příspěvků na FB, apod.

Nejde mi zde o propagaci akce (to bych napsal jiný příspěvek :) ). Jde mi to její hodnocení z hlediska technického a marketingového, o její kritiku a jakékoli nápady na zlepšení. Proto prosím kohokoli, kdo má zájem, koukněte se na ni, zkuste soutěžit a napište mi prosím váš názor. Rád bych se za to nějak odvděčil - pokud vás napadne jak, připište to prosím také.

Díky, Roman
JaySee
Rom4n:
Ahoj,

tak to zkouším, mé první dojmy docela pozitivní, líbí se mi, jak je databáze obsáhlá a že to nachází to, co hledám. Jsem trochu zmatený, jak se dostat k informacím o konkrétním sportovišti.

Ale zpět k anketě, zkouším hlasovat za 'karate' a odmítá mě to pustit dál. Jsem docela naštvanej, že to nejde. Ale pokračuji s volbou 'frisbee', to jde, díky našeptávači, ale teda reaguje až fakt dost pozdě. Nebaví mě to čekat až se vymáčkne, co můžu napsat.

No a pak to pokračuje, registrace přes facebook, dobře jsem tam, pak že mi přijde email. Link v emailu nefunguje. Ještě že je tam uveden ten náhradní link. Ten běží. Jsem registrován. Chci odpovědět druhou otázku, opět nemůžu. 'Přetahování lanem' jako není sport pro dva týmy proti sobě? Teda, to je pěknej vopruz. Tak zkouším další kolektivní sport dvou týmů, třeba 'bitva s mečem'. Taky nefunguje... tak já už nevím co... kašlu na to.
JaySee
Rom4n:
Ještě jsem po pár hodinách zkusil zadat 'fotbal', to prošlo a ejhle odpočítávání :-( to je jak webgame. Já jsem spíš očekával anketu jako dotazníkový formulář, nad kterým si sednu, popřemýšlím nad ním a polšu ho. Tohle je takové zvláštní. Fakt jsem z toho zmatenej, co to teda vlastně je.
JaySee
Rom4n:
A ještě bych chtěl vědět, jak vypnout toho spambota robutek@spamcentral.cz?
Rom4n
JaySee:

Ahoj, díky moc za zhodnocení.

Karate - nebrali jsme jako venkovní letní sport, proto to v té kategorii není jako možná odpověď.

Přetahování lanem, bitva mečem - bohužel nás tyhle věci nenapadly. Ještě je přidám. Řešilo se cca 500 různých sportů, takže tam toho bude asi ještě víc. Z těch "hlavních" by mělo být vše ok.

Pomalý našeptávač - budeme na tom muset zapracovat. I celkově na rychlosti webu.

Odpočítávání - bohužel nemáme peníze na to, abychom oslovily masu lidí. Proto jsem se snažili do soutěže zapojit co největší množství partnerů jak kvůli cenám, tak kvůli propagaci. Stále to je ale ještě málo na to, abychom získali dost respondentů. Náš nápad tedy byl, že necháme lidi chodit na web opakovaně (proto odpočítávání) kde při každé návštěvě splní nějakou akci, která pomůže s šířením ankety. Chápu, že to někomu vadí. Určitě by bylo pohodlnější vyplnit všechno najednou. Jen bychom z toho ztratili ten efekt z opakovaných návštěv. Pokud tě k tomu ještě něco napadá, budu rád za názor :)

Robůtek - přijde po nezodpovězení otázky pouze 1x. Opět se snažíme o to, aby lidé odpovídali. Pokud uživatel dál soutěžit nechce, upozornění už nepřijde. Zase budu rád za názor.
JaySee
Rom4n:
Ahoj,

no mě asi nejvíc rozčílil fakt, ež se jedná o ANKETU, kde tedy pořadatele zajímá můj názor a v tomto případě ještě můžu něco vyhrát. Což je super. Ale když při každém zadání něčeho, co mě baví a dělám to i v létě a venku, to prostě nejde, protože jste na něco nemysleli... hrozně mě to štve. Představuji si totiž, že když zadám něco co tam neni, systém mi to stejně uzná, poděkuje za názor a jede se dál.
Zúčastni se soutěžní ankety o nejoblíbenější český sport.
A když mlj nejoblíbenější sport tam není, já nemůžu přeci zadat jiný, protože ten není nejoblíbenější a musel bych lhát. A to mi vadí. Proto jsem neodpověděl. A pak mi přišla ta zpráva od robůtka (jako reminder je to fajn), ale naštvalo mě to právě z toho důvodu, že nemám jak odpovědět, tak proč mě to otravuje.
Tady já u sebe vidím největší uživatelský problém.

Jinak je ta aplikace moc pěkně napsaná, super popisky, obrázky, návaznost událostí... Je to pro mě hodně user-friendly. Ale to, že mi to nežere moje nápady, mi fakt hodně vadí!

A ještě k tomu soutěžnímu timeru, jak se dá hlasovat až další den, kdyby tam třeba bylo víc otázek, ne jen jedna či dvě. Ale alespoň pět, protože když už se tedy přihlásím na teb web (myslím že jsem věnoval svůj čas) a pak se mě to zeptá jen na jednu věc a pak zase nemůžu nic. Ufff, je to únavný.
JaySee
Rom4n:
fůůůůů, zase mě uhání "robůtek"... tentokrát otázka "
Na jaký sport nejraději chodíte, když jdete na kryté sportoviště?
"
Já sakra nechodím na krytá sportoviště, já běhám venku, zavřenej jsem dost u kompu, když makám... ještě abych se skrejval po práci.... fakt tohle magořina... anketa prej... kde je možnost "nechodím se zavírat?"... je to strašně frustrující odpovídat na tuhle anketu!!!! Ať už to skončíííí!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0