Autor Zpráva
pito
Profil
Zdravím,
Potřeboval bych pomoc s výběrem domény.
Mám dvě farnosti a potřebuji na nich mít jednu doménu tu hlavní. Tam mám potom odkazy na každou z nich.
př. tedy moc se mi to nelibi ve stylu www.farnost-mesto-mesto.cz nebo www.farnost-mestomesto.cz
Děkuji za pomoc
Rellik
Profil
kdybys vyzkoušel vyhledat různé farnosti, tak bys zjistil, že většina má název "farnost" spojený se jménem obce ve které sídlí. Např:
farnostprerov.cz
http://farnostkokory.webnode.cz/
farnosthradcovice.ic.cz/
atd... Takže bych se asi zařídil podobně... ;)
jenikkozak
Profil
pito:
Zvolil bych asi toto řešení:
Koupit farnost-hlavni_mesto.cz (tu dát jako hlavní) a farnost-vedlejsi_mesto.cz (z ní přesměrovávat na tu hlavní).
Nenacházejí se třeba obě farnosti v jednom mikroregionu? Pak by to mohlo být farnosti-mikroregion.cz? Nebo nemají třeba kostely zasvěcené stejnému světci nebo něco jiného společného, co by se dalo použít jako jakási značka?
Vámi navržené domény se mi moc nelíbí. I kdyby si člověk zapamatoval, z čeho se skládají, bude mít problém zachovat pořadí. Bude psát místo farnost-mesto1-mesto2 třeba farnosti-mesto2-mesto1. Tak vznikne hodně kombinací.
A jsou dlouhé na přepisování.
pito
Profil
Trochu nerozumím tomu přesměřování to si musím pořídit novou doménu navíc?
př. bych chtěl hlavní stránku www.farnost-ropice.cz a když někdo napíše url: www.farnost-stritez.cz tak se to automatický přesměřuje na tu hlavní teda www.farnot-ropice.cz
jenikkozak
Profil
pito:
Trochu nerozumím tomu přesměřování to si musím pořídit novou doménu navíc?
Ano, dělává se to tak. Doména teď stojí okolo tisícovky na deset let. Nic, na co by se nedal sehnat zámožný sponzor. :)
panther
Profil
pito:
pokud chceš přesměrovávat z jedné domény na druhou, pak ano, musíš koupit obě dvě (pokud nechceš přesměrovávat na cizí domény, což je možné, ale nevidím pro to důvod). Doména stojí pod 200Kč/rok, to zase není nic, co by se nedalo utáhnout.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0