Autor Zpráva
Markvy 785
Profil *
Dobrý den,
mám dotaz, zda je to etické a dá se proti tomu nějak bojovat.

Jde mi o sledování konkurentů přes klíčová slova.

Pokud napíšu např. klíčové slovo - RI okna na Seznamu, ihned se mi ve výsledcích zobrazí – odkazy této firmy. Ale nad těmito odkazy se mi také zobrazí nahoře přes Sklik i její konkurence - Pramos, Oknostyl.


http://search.seznam.cz/?q=Ri+okna&aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=

To samé, pokud napíšu např. klíčové slovo - Oknostyl, tak se přes Sklik zobrazí zas RI okna, Pramos atd.


http://search.seznam.cz/?q=Oknostyl&sId=Pc5nRRS5wdk2GhJc1-OT&aq=&oq=&sourceid=top&thru=


Překvapuje mě, že to Sklik podporuje. Jde mi o sledování jiných produktů na netu mé konkurence- např. střechy, dá se to např. soudně napadnout ?

Shrnuto, neumím umístit své stránky - optimalizovat na klíčové slovo své produkty - na 1 stranu SEZNAMU, tak se na 1 stranu dostanu přes Sklik a klíčová slova – mého konkurenta, s kterým soupeřím o zakázky.

Markvy 785
Ondřej Krišica
Profil
Markvy 785:

Dobrý den,

první případ, který uvádíte probíhá tak, že ostatní inzerenti se na slovo "RI okna" mohou zobrazovat i na klíčová slova spojená s "okna" ve frázové či volné shodě, takže se tomu, aby se zobrazovali nedá zabránit.

Jedinou možností, jak zabráni inzerci na vlastní značku, je, že ji máte jako registrovanou ochrannou známku u Úřadu průmyslového vlastnictví. Pak můžete zažádat Sklik buď o zakázání inzerce na toto klíčové slovo pro všechny, nebo o jednorázové zamítnutí konkurentů.

Tím se ale neřeší problém toho, že ostatní inzerenti budou moci inzerovat ve volné či frázové shodě na termín "okna".

Pokud jde o 2. případ, tak Oknostyl nemá registrovanou ochranou známku, takže mu nezbývá, než jí registrovat, pokud nechce, aby na jeho značku konkurence inzerovala.

Pěkný den,

Ondřej

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0