Autor Zpráva
gully
Profil
Ahoj všem,

mám možná trošku hloupý dotaz, ale raději se zeptám.
Dnes jsem si založil u Google účet AdSense, ale nesedí mi barevně se stránkou.
V nastavení AdSense pro vyhledávání mého účtu jde u tohoto políčka z rozbalovacího menu zvolit pouze šedá, bílá, nebo černá barva pozadí a následně se vygeneruje kód. Já bych ale potřeboval jinou barvu.

Tak bych se vás chtěl zeptat, jestli, když ji změním v tom kódu na svoji, se nedopustím něčeho nekorektního vůči Google AdSense? Jinými slovy, jestli je to Googlem povoleno? Nikde jsem to tam nenašel.

Díky za odpověd(i).
mat
Profil
gully

kód adsense nesmíš nijak upravovat, jinak je to chápáno jak porušení podmínek. Takže odpověď je jasná - neměň nic...
gully
Profil
Díky moc za jasnou odpověď .
Chamurappi
Profil
Samotný kód AdSense zakazují upravovat, ale co když upravím prostředí, do něhož je zapuštěn, tak, že tím ovlivním jeho vzhled?
gully
Profil
No to není špatnej nápad. A jak bys to chtěl udělat ?
Nejsem v tomhle moc znalý a protože ho nemůžu upravit, tak ho tam raději vůbec nedám, aby mi nehyzdil stránky. Takže jestli to jde obejít z druhé strany a není to moc náročný, zkusil bych to. Budu moc rád za každou radu.
Petra
Profil
V CSS dáš tomu elementu v kterém je reklama třeba background:green !important;
gully
Profil
Díky Petro.
Zkusil jsem i při mých velmi slabých znalostech CSS tvůj návrh, ale nefunguje to. I když nastavím tomu elementu barvu, tak zůstane to políčko v definované barvě. Změní se jen to okolo.
Radek Hrabůvka
Profil
Background se nedědí, tak proto. Kód pro AdSense neznám, když dáš odkaz, se dá něco napsat.
gully
Profil
Aha, tak proto. Ten odkaz je http://umime-to-s-delphi.wz.cz/
Pokud s tím půjde něco udělat, bylo by to OK. Díky.
Petra
Profil
No protože jsem to blbě napsala. Myslela jsem přidat vlastnost tomu, co je v tom tvém elementu pro AdSense, ale to jsem netušila, že nejde o to vožení kousku kódu na stránku, ale že jde o celou stránku vyhledávání. Jsi na cizí stránce, takže asi nic nepřebarvíš.
gully
Profil
Promiň, ale teďka Ti nerozumím. Asi jsem špatně pochopil význam slova "Cizí stránka", ale pokud ne, tak jsem na své stránce, do níž jsem vložil kód pro AdSense.
Radek Hrabůvka
Profil
Tam je problém, políčko i tlačítko je <input>, akorát pokaždé s jiným atributem. Obarvím jedině obojí :-( A z XP tlačítka je "obyčejné.
input {background: transpatent} nebo: input {background: #123456}
Petra
Profil
Tak já nevím. Asi koukám jinam, ale jediné, co na tí stránce z Googlu vidím je vyhledávací políčko, to vede na stránku s výsledky vyhledávání a na té jsou inzeráty. Tahle stránka je už ale na Google.com. Nebo já nevim, možná koukám někam blbě, každopádně pozadí vloženého inzerátu ve vlastní stránce přizpůsobíš třeba pomocí zápisu:
body, body * {background:green}
Petra
Profil
Aha, omlouvám se, teď teprv mi došlo, že nejde o barvu pozadí samotných inzerátů AdSense, ale toho vyhledávacího formuláře. To stačí dát to do nějakého elementu (celý ten kód od Googlu), řekněme třeba <div class="google"> ... </div> a pak to přebarvit pomocí zápisu .google table {background:green}

Tak snad už jsem konečně odpověděla k věci. Jestli ne, se omlouvám a raději už se odmlčím :-)
gully
Profil
Presně to je ono !!! Skvělý :-)

Děkuji moc Petro a všem ostatním též.
Radek Hrabůvka
Profil
gully Já myslel, že chceš změlit to bílé vyhledávací pole.
gully
Profil
Jak tak koukám na ten první příspěvek, tak vidím, že jsem vůbec necvyjádřil přesně. Za to se moc omlouvám a příště si dám větší pozor.

Ještě jednou díky moc.
Yuhů
Profil
Obecně je dobrý nápad poradit se přímo s podporou AdSense, kterou lze oslovit na
adsense-cs@google.com

Pak se totiž může stát, že na stránku časem přijde nějaký kontrolor, vidí nestandardní políčko a šup -- je problém.
Anonymní
Profil *
Tak to by mě zajímalo co si myslíte o tomto: google-adsense-maximalizace-zisku
Retal
Profil
Nejen, že oživuješ rok stará vlákna, ale kvůli melanžování reklamních bloků na www . rammstein-europe.com tě v lepším případě čeká e-mail Adsense týmu o porušování pravidel, v horším rovnou vyloučení ze systému.
Blending, jaký tam zkoušíš, už dlouho dělaly arcade websajty a téměř všechny s tím přestaly.
Anonymní
Profil *
Víte snad vážený pane s jakým ustanovením smluvních podmínek je takovéto jednání v rozporu?
Retal
Profil
Mám za to, že se jedná o pravidlo č. 5.i z pravidel AdSense.
Mám je tu před sebou v angličtině:
You shall not [...] encourage any third party to: (i) directly or indirectly generate [...] clicks on any Ad, Link, Search Result, or Referral Button through any [...] deceptive [...] or other invalid means.

Nicméně co je hlavní: Znám několik případů, kdy lidé dostali přesně za tento trik, který děláš na rammstein-europe.com, e-mail s varováním o porušování pravidel AdSense. Já osobně jej dostal za něco podstatně menšího.
Druhá věc je, že uměle navýšená míra prokliků s sebou pravděpodobně ponese nízkou míru konverze, což zpětně povede ke smartpricingu celého tvého účtu (tj. nižší výdělek za klik, protože posíláš návštěvníky, kteří ve skutečnosti na reklamu kliknout - a nic si koupit - nechtěli).
Anonymní
Profil *
Děkuji za tento velmi podnětný příspěvek. Pravděpodobně nyní budu čekat na email od Adsense týmu a doufat, že mě nejdříve upozorní a ne hned smažou účet. Přeci jen je "depictive" velice široký pojem a řekněme, že žádne precedenty na stránce uvedeny nejsou, a proto si nemohu plně význam tohoto pojmu vysvětlit.
Retal
Profil
Rádo se stalo. Pokud se AdSense tým ozve, nebo pokud se rozhodneš vzhled sám změnit, dej vědět i sem do fóra (nejlépe však do nového vlákna :).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0