Autor Zpráva
Vojta1234
Profil *
Ahoj všichni!

Nedávno jsem rozjel kampaň na webu, kde mám umístěný reklamní kód Adsense. Návštěvnost desetinásobně vzrostla. Kdežto Adsense naměří sotva polovinu zobrazených stránek.

Z 95 % je traffic složený z reálných uživatelů, kteří klikli na upoutávku – žádní roboti. Abych zjistil, kde je chyba, zkusil jsem přidat Toplist počítadlo – odchylky mezi Analytics a Toplist počítáním jsou minimální.

S nižším trafficem všechno fungovalo v pohodě, čísla seděla.
Jenom ve zkratce, nějaké důležité změny:
- 301 redirect z www. na non-www (dnes jsem to změnil z non-www na www.)
- přidána hlavička "Cache-Control: max-age=3600, public"
- 80 % trafficu nese GET parametr XYZ, který se překládá (pomocí JS) na UTM parametry (v Analytics v pohodě mapuji zdroje)


Budu rád za každý názor. Díky!
ninja
Profil
A co vám tedy nesedí - počet impresí reklam přes Adsense? Možná Adsense zatím neví jakou reklamu na vašich stránkách zobrazit. Jestli opakovaně měníte přesměrování, tak se ani nedivím...
Jan Tvrdík
Profil
Není to jen tím, že 50 % uživatelů reklamu blokuje?
Vojta1234
Profil *
Ohledně blokace reklamy jsem přemýšlel, zda-li je to možné, ale 50 % blokací mi připadá příliš. Odchylka většinou byla kolem 5 procent z celkového počtu zobrazení. Proto mě takový extrémní pokles zobrazených adsense reklam zaráží..
maks
Profil
Vojta1234:
50 % mi přijde na blokaci hodně, 5 % zase málo. Osobně bych to tipoval (globálně) někde kolem 20 % blokovaných reklam. Ale ono to bude také per obor.

Ve státní správě nebo mimibazaru bude blokovaných reklam minimum, v IT a dalších podobných odvětví bych si tu polovinu dokázal představit. Klidně i nad ní.
Vojta1234
Profil *
Cílová skupina jsou právě mladí lidé, 12-28 let. Proto si myslím, že 50 % blokací je nereálné, v této cílovce. Spíš bych to dával za vinu nezobrazení reklamy nebo něčemu podobnému. Nevím čemu, proto jsem se tu chtěl zeptat. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0