Autor Zpráva
Stig001
Profil
Dobrý den, Omlouvám se, že sem píšu takové blbosti, ale už nadávám a zuřím ...
Mám divný problém: Při načtení jakékoliv stránky na internetu se mi několik slov na ní zbarví do modra, 2x podtrhne (vypadá to jako odkaz, ale není to odkaz), jak na to najedu myší, zobrazí se tabulka (nějaká reklama nebo tak něco) s odkazem na stránku: nodepostitlist.com, která snad ani nefunguje. Je na tom rámečku napsáno "3750 in Free Casino Cash" atd. hodně mě to otravuje a omezuje a nevím, jak se toho zbavit navíc taky nevím, zda to není nějaký virus nebo nějaké podobné svinstvo. Jinak dělá mi to jak v chromu, tak i v exploreru. Nevíte prosím někdo, jak se toho zbavit, případně nějaká prevence ? Děkuji moc, snad mi někdo poradí.


Tak už jsem to svinstvo odstranil, odstranil jsem z proglížeče "rozšíření", které se mi tam samy musely nějak nahrát. Ale už je to OK. :-)
Zanzibar man
Profil
Stig001:
zrovna jsem to také řešil, díky za tip na řešení
Stig001
Profil
Dobrý den, Tak výše popsaný problém se mi už vyskytnul znovu a tentokrát nelze snadno odstranit. => V podstatě na všech webových stránkách se mi občas nějaké slovo zmodrá a vypadá to jako odkaz, ale není to odkaz. Je to nebezpečné. Zjistil jsem, že jsem měl v prohlížeči nějaké domovské stránky bing nebo tak něco, což jsem zjistil, že je škodlivé (vložilo se to samo), rovněž jsem bing musel odstranit z vyhledávače prohlížeče ale problém se mi nepodařilo odstranit. Když do google něco napíšu, tak jako první se mi objeví odkaz na stránku "1place.org" je to nebezpečná stránka nejspíš. Nevíte někdo, jak se tohle dá odstranit ? Provedl jsem AVG kontrolu (nic nenašla), pak jsem nainstaloval program "Malwarebytes Anti-Malware" a spustil kontrolu, která našla cca 19 problémů, všechny jsem odstranil. Ještě jsem použil program ccleaner. Pořád se toho svinstva nemůžu zbavit, nemá s tím někdo zkušenosti ? Díky moc
juriad
Profil
Pokud se jedná o firefox, zadej do adresního řádku about:config a projdi všechny tučné hodnoty (ty, které se liší od výchozí).
Docela bezpečně je můžeš přenastavit na výchozí (v kontextové nabídce). Právě tady lze ovlivnit vyhledávač použitý při hledání.
Stig001
Profil
Pořád stejné :-(, použil jsem i všelijaké cleanery, čištění adware, malware a pomohlo to, ale jen do konce včerejšího dne, dneska už to mám znovu a všechny cleanery jsem opět aplikoval a pořád stejné :-( :-(. Četl jsem na fórech, že se s tímto potýká více lidí :-(.


Jinak je to ve všech prohlížečích (Google, Mozila a Explorer)
Davex
Profil
Stig001:
To by měl vidět nějaký expert na havěť. Zkus prohledat nebo napsat na viry.cz.
Stig001
Profil
Podle toho návodu jsem už něco vyzkoušel, ale všude na webu je xx různých způsobů, vyzkoušel jsem jich už několik a ani jeden nefunguje na delší dobu, některé nefungují vůbec. Spíše se chci zeptat, jestli když přes ovládací panely uvedu systém do továrního nastavení, jestli se toho bordelu zbavím, nebo ne ? Teoreticky by to mělo smazat disk úplně, kromě OS ne ?
Fisir
Profil
Reaguji na Stiga001:
Pravděpodobně máš v systému nějakou breberku, která se stará o to, aby ses těch doplňků nemohl zbavit. Zkus použít nějakou live distribuci Linuxu popřípadě webový antivirus a zkontrolovat systém.
Stig001
Profil
Hmm tak s instalací OS nemám žádné zkušenosti a raději do toho nechci zatahovat Linux. Webový antivirus je co například ? Kdysi jsem měl NOD32, nyní mám AVG, nicméně předpokládám, že webový antivirus bude něco jiného ?
Fisir
Profil
Reaguji na Stiga001:
předpokládám, že webový antivirus bude něco jiného ?
Ano, je to webová stránka (třeba Eset Online Scanner), která si do prohlížeče nainstaluje doplněk a počítač budou kontrolovat vzdálené servery. Používá se to v případě podezření, že je napadený i antivirus (ale nevím, do jaké míry je chráněný samotný doplněk před napadením).

Také by se možná daly zkusit body obnovení.
Stig001
Profil
Na stránkách Windows jsem se dočetl, že pokud dám PC do režimu továrního, tak se systém uvede to takového stavu, v jakém jsem ho koupil (koupil jsem notebook a OS byl už uvnitř, nemám od toho OS na DVD) a původní programy tam zůstanou. Stejně by to celkově chtělo pročistit, protože v těch instalacích atd. se už nevyznám a cca 4 roky jsem ten OS ještě nepřeinstaloval a kamarád mi říkal, že je dobré to občas přeinstalovat.


OK, díky, vyzkouším to :-) .... PS: Jinak zase si nemyslím, že by to mohlo být např. nějak kritické, rychlost PC se mi zdá +- stejná, jako když byl nový, tak uvidím :-). Díky :-)
Stig001
Profil
Tak prohledalo to přes 400tis. položek a nenašlo to ani jednu škodlivou (včera jsem v jiném programu detekoval asi 18 malware) ...
Amunak
Profil
Stig001:
V jakém jiném programu? Některé viry se totiž tváří jako antiviry, a (v lepším případě) se tě snaží detekováním neexistujících virů přesvědčit o koupi plné verze, nebo prostě nějak jinak škodí. Není vhodné instalovat více než jeden antivir naráz. AVG není v detekci virů zrovna nejlepší, zkusil bych asi AVAST, v testech pravidelně dopadá docela dobře, a je taky zdarma. Pokud se toho nedokážeš zbavit, tak si prostě zálohuj data (ideálně je i na jiném počítači projeď pro jistotu antivirákem), zformátuj všechny disky a nainstaluj systém znova. A zkus si nechat poradit taky na viry.cz, tam budou chytřejší.
tibi
Profil *
Dobrý den. Zdá se, že jsem přišel na to jak odstranit1place.org. Spustit správce procesů a najít proces pod názvem PirritDesktop, klok pravým tlač. myši a najít umístění, zobrazí se umístění, kde je uninstal. Než se spustí uninstal je nutné proces ukončit. Po odinstalaci zadat do příkazového řádku regedit a v
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services smazat PirritUpdater. Restartovat PC a je to.
Tibor

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0