Autor Zpráva
Marcel
Profil *
Ahoj,

tak mě napadlo - nemáte někdo tip na plugin ve WP, který by zakázal kliknout na reklamu adsense z jedné IP adresy?

Případně jak se bránit proti tomu aby člověka nesestřelila konkurence tím že mu bude každých 5 minut klikat z jedné IP na reklamu...

Díky za případné rady a tipy..
Marcel
Profil *
Jediný co sem k tomu našel je tenhle formulář: https://support.google.com/adsense/contact/invalid_clicks_contact
který člověk vyplní pokud zaznamená podezřele hodně prokliků v jednu chvíli...
grimword
Profil
To nemusíš řešit, Adsense si s tím poradí sám a jednoduše ty kliky neuzná.

Pokud se ale budeš snažit manipulovat s kódem Adsende (nějaké pluginy), tak si tím naopak ty sám říkáš o ban.
Marcel
Profil *
No doufam že to je jak píšeš, protože na forech jsem narazil na hodně lidí kteří měli udajně na účtu i několik tisíc když najednou dostali ban a nevěděli za co (předpokládám že ne všichni se to snažili nějak podvádět sami). Takže pokud se na mě někdo z konkurence zaměří tak mě nějakým častým klikáním na mé reklamy neoddělá?


No doufám že to je jak píšeš, protože na fórech jsem narazil na hodně lidí kteří měli údajně na účtu i několik tisíc když najednou dostali ban a nevěděli za co (předpokládám že ne všichni se to snažili nějak podvádět sami). Takže pokud se na mě někdo z konkurence zaměří tak mě nějakým častým klikáním na mé reklamy neoddělá?
grimword
Profil
Za vyklikání se nebanuje.

Většinou ti zabanovaní lidé jsou kvůli obsahu - např. umístí reklamu na nějaké fórum, kde pak nehlídají příspěvky a lidi tam píšou o warezu, pornu, sprostě nebo něco tak. Taky se dost banuje za umístění bloku (různé matoucí šipky na něj) .

Všeobecně se s tím Google moc nesere. Viz. příklad - eshop utrácel u Google každý měsíc 400 000 Kč. Ale na svých stránkách prodával produkt, který byl v USA zakázaný, ale v ČR povolený. Google mu dal ban a i přes mnoho odvolávání se nikdy nedosáhl toho, aby mohl znovu kupovat reklamu v Adsense.

Se pak nediv, že tě robot automaticky zabanuje, když na web napíšeš "prdel" nebo "Transformers online ke stažení zdarma".


Ale za vyklikání od konkurence se nic neděje. Na to je jejich robot dost chytrý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: