Autor Zpráva
it47
Profil
Ahojte,

hladam nejake riesenie na rozposlanie newsletteru pre cca. 10.000 pouzivatelov.

Moje podmienky:
- nejakym sposobom naimportujem e-maily
- mozem si vybrat nejake templaty
- pridam 3-5 odkazov na clanky (nadpis, perex)
- bude tam moznost na odhlasenie sa z newslettera

Nemate prosim s niecim skusenosti? Moze to byt aj platena sluzba (primerane), avsak myslim si, ze by malo existovat aj vela bezplatnych rieseni, resp. trial verzii.

Vopred dakujem velmi pekne za Vase cenne rady.

it47
Keeehi
Profil
Nejznámější je asi mailchimp.com
it47
Profil
Keeehi:
Ale ta nie je zadarmo pre 10k emailov, nie?
Keeehi
Profil
it47:
To není. 75$ měsíčne pro 5,801 - 10,000 uživatelů. Taky jsi ještě nenapsal, s jakou frekvencí chceš emaily odesílat. My ještě používáme mandrill.com což je trochu jiné než co chceš ale taknějak to do této oblasti taky spadá, tak to sem vložím. Tato služba se platí za 1 000 odeslaných emailů, přičemž 12 000 máš v měsíci zdarma. Pak každá 1 000 stojí 0.2$. Poslání 10ti emailů měsíčně 10 000 lidí pa vyjde na 17.6$. V čem je toto jiné je to, že jen rozesílá emaily. Jejich tvorbu si musíš vyřešit sám. Ovšem vytvořit nějakou jednoduchou webovou aplikaci pro tvorbu emailů není těžké a měl by to být schopen vytvořit třeba nějaký student za drobnou odměnu. I při posílání jednoho emailu denně to pak vyjde lehce levněji než mailchimp. Pokud plánujete však výraznější spammování, pak už se vyplatí mailchimp, protože ten není omezen na počet odeslaných emailů.

Ono 10 000 uživatelů je pěkná řádka lidí a ti by měli tedy generovat už slušný zisk. Proto nepředpoládám, že limity podobných služeb budou nastavené tak, abyste se s 10000 uživateli vešel do nějkého free plánu. Kdž s jejich pomocí vyděláváte, tak je logické, že z toho chtějí provizi.
Samozřejmě může se stát, že máte nějaký nekomerční projekt kde vám uživatelé negenerují žádné zisky. Pak je tu cesta individuální domluvy. Sám na jednom takovém projektu dělám a byl jsem až překvapen, jak ochotně nám většina společností vyšla vstříc. Když je ten projekt zajímavý a třeba uživatelům přináší nějaké služby a nic za to nechce, bývají velmi ochotní. Většinou není problém takovému projektu zdarma aktivovat nějakou základní placenou variantu nebo nějak poupravit limity. Dokonce se nám stalo, že u jedné služby kde se platí podle počtu účtů jsme žádali o pár účtů zdarma a jim se náš projekt asi natolik líbil, že nám rovnou aktivovali tu největší enterprise variantu kterou bychom si pravděpodobně nemohli dovolit ani kdybychom to dělali komečně a ani ji nezvládneme plně využít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0