Autor Zpráva
Yuff.3
Profil
Ahojte,
čítal som mraky textov o google adsense, ale nič som sa nedočítal. Ak niekde náhodou aj niečo konkrétne tvrdili, v druhom článku na inom zdroji to v zápätí vyvrátili. Preto sa obraciam na Vás s prosbou o vysvetlenie a objasnenie aktuálnych informácii.
Je pravda, že google adsense je "bezstarostné"? Resp. nie je potrebné odvádzať dane z príjmu, byť držiteľom živnostenského listu a pod. ?
Čo všetko je potrebné mať ak si chcem pridať reklamy google na svoje web stránky a dostať z googlu nejaké paniaze?
____
Čo sa týka youtube tieto účty google adsense a youtube sú nejako spojené?
ako youtuber musím spĺňať aké požiadavky?

Moc ďakujem za akékoľvek aktuálne a vierohodné informácie.
Roman Plencner
Profil
Yuff.3:

"google adsense vierohodné a aktuálne info"

= priamo od Google: https://support.google.com/adsense/?hl=sk#topic=3373519

"Je pravda, že google adsense je "bezstarostné"? Resp. nie je potrebné odvádzať dane z príjmu, byť držiteľom živnostenského listu?"

= nie, nie je to pravda.

"Čo všetko je potrebné mať ak si chcem pridať reklamy google na svoje web stránky a dostať z googlu nejaké paniaze?"

= bankový účet + živnostenský list + registráciu k DPH (napr. podľa § 7a, viac info: http://ludskourecou.sk/2013/09/nielen-platitel-dph-typov-registracie-pre-dph-je-viac/ )

"ako youtuber musím spĺňať aké požiadavky?"

= skvelá nápoveda od Google: https://support.google.com/youtube/#topic=4355266

Ďalšie požiadavky na youtuberov resp. zásady používania:

https://support.google.com/youtube/topic/2676378?hl=cs&ref_topic=6151248

Autorské práva na YouTube:

https://support.google.com/youtube/topic/2676339?hl=cs&ref_topic=6151248
muhehe
Profil *
Roman Plencner:
registráciu k DPH (na

Jsi si jist, nebo jsi v google našel prostě první odkaz? Jinde zase píší, že není potřeba.
IvoS
Profil *
Není potřeba být plátcem, stačí být pouze identifikovaná osoba, ale přiznání k DPH je potřeba podávat i tak
Roman Plencner
Profil
muhehe:

Áno, som si istý. Aj ja mám registráciu k DPH podľa § 7a, platím si účtovníka ktorý sa mi o tieto záležitosti stará.

IvoS:

"není třeba být plátcem, stačí být pouze identifikovaná osoba" = áno, to je vlastne na Slovensku registrácia k DPH podľa 7a. Povinnosti sú v podstate tie isté ako pri plnom platcovi DPH, len výhody žiadne :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: