Autor Zpráva
gogoda
Profil
Zdravím,

chci se zeptat, ve firmě máme databázi zákazníků, kterým rozesíláme měsíčně newslettery s novinkami atd. Tady jse vše v pořádku. Chci se zeptat, zda je možné, respektive není trestné, pokud si tu databízi "půjčím" a jednou rozešlu newsletter pro vlastní účely (nabídky mých služeb). Mail bude jen jeden, ale samozřejmost je tlačíko "odhlasit se z odběru". Díky.
anonmyníí
Profil *
gogoda:
Souhlas se zasíláním obchodních sdělení je určený jen konkrétní firmě, s databází takto nabytých kontaktů se nedá kšeftovat - nedá se prodávat ani "půjčovat", jak jsi to nazval.

I kdyby to právně šlo, nevím, jak by se majiteli (zaměstnavateli?) té databáze, kterou za nějaké prostředky získal, líbilo, že ji používáš (zneužíváš) pro vlastní (konkurenční) účely.
gogoda
Profil
Myslím tím, když to pošlu jménem firmy. Naše firma má několik obchodů atd. Prostě to pošlu jménem naší firmy.
anonymníí
Profil *
gogoda:
Před chvílí jsi psal o "vlastních účelech", nyní o firmě... Něco tajíš, těžko radit.

Nedokážu si představit, že firma XY odesílá pravidelně newsletter ve smyslu "Podívejte se na NAŠI nabídku, kupte si NÁŠ produkt, ...", odešle newsletter ve smyslu "Objednejte u pana XX produkt".

Samozřejmě, nevím, co nabízíš, ale smysl toho, co píšu, je snad zřejmý. Odeslání jménem firmy bude (právně) v pořádku, ale být majitelem firmy, svolení bych k tomu nedal - bude to firmě kazit jméno, když ne fušovat do byznysu.
Joker
Profil
gogoda:
Pokud má firma souhlas se zasíláním komerčních sdělení, může ta jedna firma těm lidem posílat i jiné nabídky, než svoje vlastní.

Ale musí to dělat ten, kdo ten souhlas získal, nemůže databázi předat někomu jinému, aby si rozesílal svoje reklamy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0