Autor Zpráva
swisst
Má tady někdo praktické zkušenosti s DFP? (udělátko na správu reklam).
Připadá mi to jako moc šikovná věc, jen se obávám, aby to moc nezdržovalo web. Mám web ve Wordpressu a rozhoduji se mezi DFP a Simple Ads Manager (pěkný plugin který je mnohem jednodušší a asi tolik nezdržuje).

Používáte to?
velkej
DFP se mi zdálo být skvělé. Když jsem byl na semináři Google AdSense, tak přednášející jej velmi doporučovala. To byl důvod, proč jsem jej nakonec také zkusil. Velice se mi líbilo to, že umí spolupracovat s AdSense. Tzn., že v reklamních jednotkách spolu soutěží kampaně, které člověk prodá napřímo s reklamním systémem Google AdSense. Bohužel tohle se ukázalo jako zlé. Po plné implementaci DFP klesly příjmy z AdSense na polovinu. Pročetl jsem mraky diskuzí, vyzkoušel jsem úplně všehcno, co kde kdo zmínil a co napadlo mě, ale nic nepomohlo. Nejhorší na tom ale bylo to, že příjmy z AdSense zůstaly poloviční i po té, co jsem se vrátil zpět k přímému zobrazování AdSense a DFP z webu zcela odstranil. Trvalo to nějaký čas a tato zkušenost mě kromě spousty času a nervů stála dost peněz. Na fórech jsem zaregistroval další lidi se stejným problémem. Zkoušel jsem i Google fóra, podporu AdSence či DPF. AdSense mě odkázali na podporu DFP, že se jich to netýká. Sradna, co? Podpora DFP nijak nepomohla. Takže můj závěr je, že je to mizernej produkt s mizernou podporou a rozhodně bych nikomu nedoporučoval to zkoušet. Zkoušel jsem to asi 1-2 roky zpět. Ale pochybuju, že by se tam něco změnilo a rozhodně nemám v úmyslu to ještě kdy zkoušet.
swisst
velkej:
To zní dost odpudivě! A co všechno se změnilo s nasazením DFP? Návštěvnost webu předpokládám nikoli, takže míra prokliku a/nebo cena za proklik? Nemohlo to být způsobeno nějakým souběhem... třeba nějaký velký inzerent skončil kampaň nebo něco podobného? Hm... v každém případě díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: