Autor Zpráva
Medhius
Profil
Existuje nějaký kvalitní český systém pro výměnu textové reklamy? Něco jako textlink třeba, ale ten mi pořád nějak nesedí. Na výměnu banerů je systémů hodně, ale textová reklama nějak pokulhává.
Martin Kuželka
Profil
Co vím, tak nic takového neexistuje. TextLink mi taky nesedí.

U takových systémů imho bývá problém v tom, že lidi, kteří si umisťují reklamu na své stránky, ji dají někam do zapadlého koutku stránky, takže CTR je minimální. Bez cílení je to také špatné...
djlj
Profil
Můžete zkusit lista.cz.

Sic je to lišta, ale textová ;).
Medhius
Profil
A co kdyby se nepočítal poměr zobrazení, ale poměr prokliků?
Medhius
Profil
djlj: Lištu právě nechci, potřebuji textovou reklamu, kterou si mohu umístit kam chci.
djlj
Profil
V tom případě stačí zagooglit a podívat se třeba sem.
Medhius
Profil
Tam jsem byl, nic kvalitního a fungujícího jsem tam ale nenašel. Nejmedia.net je na popup, to je horší než banner. LinkBoard je mrtvý, IReklamě nevěřím, reklama.alisw.cz je taky mrtvý, TextBart.Er.Cz též, Rekl@ link jakbysmet.
Martin Kuželka
Profil
Medhius: to by bylo hezký. problém, ale vidím v tom, že v jednotlivých odvětvích se může CTR značně lišit a také v tom, že může dojít k situaci, kdy na mých stránkách se bude zobrazovat reklama, jejíž text bude tak příšerný, že na něj skoro nikdo neklikne a já tedy nebudu mít "kredity".
Yuhů
Profil
Medhi, já myslím, že výměnná textová reklama nemůže moc dobře fungovat. Všechny důvody jsou -- překvapivě -- zmíněné na této stránce výše.

* problémem je to, že si lidé strkají reklamu do patiček
* jenomže ty si právě potřebuješ dát reklamu všude, kam potřebuješ

největší přednost pro tebe je zároveň i největším úskalím.

Výměnná reklama počítaná na prokliky nemůže fungovat, protože potom by lidé byli motivováni psát nezajímavé reklamní texty.
Medhius
Profil
Yuhů, kdyby se to počítalo na kliky, odpadly by tu řečené problémy s umisťováním reklamy. Zajímá mě tedy ta motivace psát nezajímavé texty. Když budu psát nezajímavé texty, bude se moje reklama hodně zobrazovat, ale nebude vůbec klikaná. Co z toho budu mít? Já osobně bych psal kvalitní texty, chci přeci na své stránky přitáhnout co nejvíce lidí. Nebo myslíš, že by se to vyrušilo tou velkou zobrazovaností?

Řešením by taky bylo penalizování reklam s nízkým CTR.
Jirin
Profil
Medhius: podle me ma Yuhu na mysli spise reklamy propagujici zancku, nikoli web, i takovi lide by se nejspise nasli...
Martin Kuželka
Profil
podle me ma Yuhu na mysli spise reklamy propagujici zancku

Což by v případě automatického zákazu reklam s malým CTR neměl být problém...
Richi
Profil
Což by v případě automatického zákazu reklam s malým CTR neměl být problém...

hm, co je malé CTR? dnes na reklamy už skoro nikdo nekliká tak by to bylo něco mezi 0,01 a 0,001? :-)
Medhius
Profil
hm, co je malé CTR? dnes na reklamy už skoro nikdo nekliká tak by to bylo něco mezi 0,01 a 0,001? :-)

Mohlo by to být dejme tomu nějaké spodní procento z reklam v oběhu systému.
Alesi
Profil *
Nic proti ale textová reklama ozila se systemem TextBanner.cz ma clickrate 0,35% a moje kampaň tam měla 0,75% jestli tohle je spatny tak jste asi vazne blby...
Jirin
Profil
Tak tedy nevim, textbanner se mi tu nezda pirlis zazity, ale hlavne me zarazi ten clickrate. Navadi me ot k tomu, ze by admini podvadeli nejakymi roboty, ktere by klikali, aby se pak mohli chlubit jaky maji CTR. Navadi me k tomu i to, pokud se podivam na stratistiky, za dnesek i vcerecjsek je tam 0.35 i vy pisete o 0.35 - vypada to na nastevenou horni mez, do kdy ma robot klikat.

Je to jen moje uvaha, zda se mi to proste moc na textovou reklamu, pripadne me vyvedte z omylu:-)
Samuraj
Profil *
Jen bych chtěl poupravit informaci o NejMedii:
1) NejMedia není jen pro popup ... nyní prosazujeme hlavně textové bannery
2) vyměňují se zde hlavně PROKLIKY, ale malou mírou zároveň i ZOBRAZENI, což motivuje vymýšlet dobré reklamní texty..
Zdenek Hejl
nejmedia.net
Alesi
Profil *
To Jirin: Klikaci robot???? to uz by teda bylo jednodusi prepisovat to v databazi :) no jasny nam jako provozovatelum je taky divne jakto ze se ta reklama tak uchytila, jakto ze ma tak velky clickrate... Ale myslim si ze je to tim, ze je tahle textova reklama hodne dobre videt, ma ruzne zvyrazneni a pod, coz znamena ze si ji lide lehce vsimnou, ale opravdu jsi me tou tvoji uvahou urazil, snazim se poctive delat levny reklamní systém a najednou prijdes ty a reknes ze pouzivame klikaci roboty a ze tedy ten clickrate neni pravdivy, opravdu jsi me tim hodne urazil !!!
Jirin
Profil
Alesi: rozhodne, jsem te nechtel urazit. Ale proste to tak na me na prvni dojem pusobilo.... a myslim, ze veta "Je to jen moje uvaha, ..." - vypovida o spekulaci...
Alesi
Profil *
jj jiste, jen jsem te chtel tedy ujistit ze clickrate je zpusoben pouze tim, ze je reklama hodne vyrazna, nicim jinym, ale myslim si ze az budeme mit vice uzivatelu a timpadem hodne zobrazeni, ze clickrate klesne
TradeCZ
Profil
V reklamním systému ovšem nelze ovlivnit CTR Vaší reklamy, která je zobrazovaná na cizím webu... (resp. pokud někdo zobrazí reklamu, někde, kde si toho všimne 1 návštěvník z 20 a z 50 lidí, co si toho všimne na to klikne 1...)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0