Autor Zpráva
Maaartin
Profil
Dobrý den.
Mám eshop, který si plníme sami za pomocí sekretářek. Řešíme ale problém, se kterým byh potřeboval trochu pomoci.

Velká část objednávek tvoří objednávky po telefonu, kdy potencionální zákazník volá na základě inzerátu a sekretářka s ním provede nákup. Provádí to tak, že vstoupí na stránky, provede výběr zboží a konečnou objednávku na základě informací, které mu sdělí zákazník po telefonu. V analytice vidím jako zdroj direct. Řešili jste někdo podobný problém, jak takové objednávky rozlišit?

A druhá část, tím že eshop spravují sekretářky, chtěl bych jejich činnosti kompletně vyjmout ze všech možných statistik. Jak z GA, tak různé heatmapy, nahrávky a podobně. Napadlo mě, jestli existuje nějaký způsob, jak by sekretářka mohla spravovat stránky za pomoci nějakého hodně striktního anonymního režimu? Kdyby byla možnost použít IP adresu, bylo by toé fajn, ale máme neveřejnou :(

Děkuji za tipy. Jistě nejsem sám, kdo by něco podobného potřeboval vyřešit.
Keeehi
Profil
Tak dalo by se to vyřešit nějakým parametrem v URL, ne? Pak by stačilo takovou URL uložit sekretářkám jako záložku do prohlížeče a instruovat je, aby pokud budou dělat objednávku pro zákazníka, tak aby stránku otevíraly jen a pouze skrz tu záložku.

Taky by šla ta speciální url otevírat skrz ikonu na desktopu nebo panelu rychlého spuštění. Výhoda takového řešení je, že se může pustit další okno prohlížeče, třeba rovnou v anonymním režimu, což ostřihne předešlou aktivitu na webu.
martin6541
Profil
Keeehi:
S tím sem popravdě trochu koketoval. Výhoda je, že můžu připravit odkazy podle umístění inzerátu i podle sekretářky, která obchod po telefonu uzavře:
domena.cz?utm_source=telefon&utm_medium=bazos&utm_campaign=inzerat&utm_content=jana
Keeehi
Profil
Pokud těch odkazů bude více, tak jen pozor na to, aby byly sekretářky schopné rozeznat kdy jaký použít.

Taky je potřeba jim vysvětlit, proč musí používat ten odkaz a nemůžou to do prohlížeče napsat sami, nebo použít už otevřenou stránku z minula. Když nebudou vědět proč to tak mají dělat budou mít tendenci si to zjednodušovat a pak celá thle snaha půjde do kopru.
Tomáš Gregorovič
Profil *
V GA můžete pomocí filtrů odstranit libovolné IP adresy. Zde je návod ,jak na to: support.google.com/analytics/answer/1034840?hl=cs

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0