Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chtěl bych si dát na mé stránky kontextovou reklamu, nebudou se provozovatelé cukat při registraci a následné výplatě, že mi je teprve 14 let , tudíž že nemám ani OP?
Petra
Profil
1. Zeptej se přímo jich.
2. Může to přece registrovat třeba rodič.
mat
Profil
s trochou nadsázky - možná, že než se dopracuješ k první výplatě, tak už budeš plnoletý a bude to bez problémů...
Tower
Profil
Trochu tvoji nadsázku, Mate, snížím - myslíš, že by jej do systému vůcec zaregistrovali a podepsali smlouvu? -> jak si v tomto věku vlastně zřídit certifikát pro bbtext+bbkontext?
mat
Profil
Tower

to byla opravdu nadsázka, ale znám spoustu -náctiletých, kteří (a vcelku úspěšně) podnikají na internetu i v oblasti reklamy - jak už zmínila Petra: především na ŽL rodičů
Richi
Profil
Mnohokrát je výplata vyplácena pouze na základě r.č., chce se to vždy přímo informovat u prodejce reklamy.
Radim
Profil *
V případě systému bbKontext je potřeba pro uzavření smlouvy elektronický podpis. Smlouva s provozovatelem se uzavírá přímo přes webové rozhraní. Pro získání elektronického podpisu například u České pošty je potřeba předložit dva doklady totožnosti (občanský průkaz + řidičský průkaz, pas, průkaz ZTP nebo rodný list).

Protože mladý člověk ve 14cti letech nevlastní občanský průkaz a jiný doklad totožnosti, nemůže získat elektronický podpis nutný pro virtuální podepsání smlouvy. Na druhou stranu může využít elektronický podpis rodičů nebo staršího kamaráda. Smlouva by byla ovšem podepsána na jméno vlastníka elektronického podpisu.

Kromě platného elektronického podpisu již není vyžadován žádný další doklad. Není nutné vlastnit živnostenský list. Pouze je důležité příjem řádně zdanit (pokud přesáhne hodnotu 6 000 Kč, viz. aktuální daňové zákony).
jersywoo
Profil *
Radim:
Můžeš to ale také v daňovém přiznání přiznat jako příležitostný přivýdělek. A ten se do 20 tis Kč/rok nedanní, ale musí být uveden.

Anonymní:
A co zkusit prodávat zvonění, melodie atd z webu mediaplazza.com . osobně ho používám na http://www.freemp3.cz a je to firma, která platí do Čech, bez smlouvy atd.
MichalM
Profil *
Pravděpodobně by to jako příležitostný výdělek neprošlo - je to soustavná (pravidelná) činnost => 6000 Kč je max
Polik
Profil *
Je to trochu OT, ale diskutuji se zde podobne veci... z bbKontextu mi bylo od zacatku roku vyplaceno 5000Kc, nemam zadne dalsi prijmy (student)... odkdy si musim poridit zivnostensky list? Diky za odpoved.
JersyWoo
Profil
MichalM: to už je na tobě jak si to daňově obhájíš.
RadimH
Profil *
Polik: Jak už bylo zmíněno výše, není v případě bbKontextu nutné vlastnit živnostenský list. Pouze musíš přiznat příjmy v okamžiku, kdy přesáhneš částku 6 000 Kč. Řeší se to až za rok, takže sleduj třeba můj blog - http://radimh.brouzdej.cz - budu o tom psát.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0