Autor Zpráva
Grogg
Profil *
Co je kvůli vyššímu pagerank výhodnější?
Mít na stránce pár (zhruba 0-5) vyměněných bannerů nebo hafo (třeba 30) bannerů.

Zvyšuje se mi vůbec výměnou bannerů pagerank, když je to vlastně 1:1 - odkaz za odkaz... ?
Petra
Profil
Ano, zvyšuje. Za předpokladu, že stránky kam dáváš banner nějaký svůj pagerank mají a odkazy ho předávají (jsou přístupné robotům). Množství bannerů na tvé stánce primárně pagerank té dané stránky nesnižuje. Nícméně více pageranku přechází na cizí stránky, tím pádem méně na vlastní podstránky, tím pádem se při běžné struktuře webu vrací méně pageranku na titulní stránku.

30 bannerů na stránce je IMHO trochu pitomost. I když dosáhneš maximálního možného pageranku a těch nejlepších pozic ve vyhledávačích a já nevim kdečeho ještě, tak až někdo přijde a uvidí 30 bannerů, tak už nic jiného asi neuvidí :-)

Jako pitomost mi vlastně přijde i jeden banner na stránce kvuli pageranku, jen na pageranku tak nějak úspěch nestojí.
Grogg
Profil *
Kdybych ale bannery dal na stránku odkazy, tak by to snad vadit nemuselo?
Marty
Profil
Ne, pokud by se někomu sekce odkazy nelíbila, tak by na ní nechodil. Jenže zas málo lidí bude chtít vyměnit banner, pokud ho umístíš na takové, né zrovna přínosné, místo. A pokud ano, umístí tvůj banner do podobné sekce s malou návštěvností a malým PR.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0