Autor Zpráva
Šimon Grimmich
Profil *
Vím, že je to hloupé, ale potřeboval bych vědět orientační ceny reklamy, je mi jasné, že případ od případu... Ale chtěl bych vědět řekněme ceny, které nebudou odsouzeny jako přemrštěné. Zdá se vám 4Kč za klik u textového odkazu a 100kč/1000 zobrazení fullbanneru na začátku stránky jako přemrštěné/podceněné?
Marty
Profil
Jak si psal, záleží na serveru. Třeba etarget má vyšší ceny, kdežto ostatní třeba nižší. Cenu za klik bych nechal, cenu za zobrazení asi snížil (pro často navštěvované servery je 1000 návštěv hračka).
Jirin
Profil
Jak říká Marty cena textového je ok. Já bych možná souhlasil i s tou cenou za imprese. Celt jsem ze dokonce u webu zamerenych na finance, bankovnictvi apod. je to snad 200/1000impresi, ale nevim bohuzel. Pokud se vsak jedná o nejakou online hru nebo "menecenne" weby, sel bych trab i na 20/1000impresi:-)
Petra
Profil
4/klik mi přijde docela v pohodě. Je to levnější než eTarget/adFOX a navíc má inzerující přesnou představu o kontextu. Otázka je, jestli to prodáš, možná bych trochu slevila.

100/1000 impresí je na specificky zaměřený web spíš možná docela málo, na druhou stranu by byl úspěch, kdyby se ti to samotnýmu podařilo prodat. Pod stovku už bych asi nešla, nevím, kolik máš teď zobrazení (tak 150 000 - 200 000/měsíc?), mít tam banner za pár stovek celej měsíc by tě asi nebavilo.

Bojím se, že nemáš problém ani tak s velkými finančními nároky, jako spíš s tím vůbec někoho sehnat, zkus si najít obchoďáka za provizi. BTW, když už stejně zaplácáváš hořejšek stránky reklamou, nechceš tam než něco seženeš zkusit přesunout ten eTarget? Mohl by tam mít víc kliků. I když to už tě asi taky nevytrhne :-)
Thomas99
Profil
V souvislosti s tím to tématem. Nevíte někdo jestli existuje něco jako nezávislá studie o účinnosti této reklamy (klik x banner x placený odkaz)
lord_rass
Profil
sice nevim zda existuje studie, ale z vlastní zkušenosti vím že má slušnou účinost cílená textová reklama, a na googlu se dají najít slova zajímavá a levná (i 0,50 Kč)
Marek Prokop
Profil
Pro většinu oborů s výjimkou těch nejvíce konkurečních, jsou 4 Kč za klik z kontextové reklamy o dost víc, než se inzerentovi vyplatí. 100 Kč za tisíc zobrazení banneru je na poměry velkých českých serverů málo, ale na všechny ostatní poměry (malé české servery, zahraniční servery) docela dost.

Zdůrazňuji, že to píšu čistě z pohledu inzerenta a bez ohledu na obvyklé ceny na trhu.
Šimon Grimmich
Profil *
Děkuji za názory

ad:Petra - tak 150.000 zobrazení, ale teď mi nejde o zaplnění pozicí, zajímaly mě teoretické ceny. No přesouvat nahoru Etarget není dobrý nápad, kdyby tam byly 4 odkazy... Jinak moc nevěřím tomu, že by se pro můj web našel obchoďák, který by zaplnil pozice.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0