Autor Zpráva
meky
Profil
Nevím kam tenhle příspěvek zařadit, semhle mi to přišlo nejlepší. Kdyby to bylo špatně tak se omlouvám.

Ale k věci. Máme stránky o hokejovým klubu zámořské NHL a chtěl bych na něj nasadit textovou reklamu s platbou za proklik. Jenže počet měsíčně zobrazených stránek se pohybuje zhruba od 4000 do 8000 stránek, takže pro eTarget nejsme zajímaví (odmítli nás). Google adSense by možná bylo řešením, ale opravdu nevím kdy přijde do Čech.

Uvažuji o tom, nechat si udělat jednoduchou aplikaci na tuhle textovou reklamu. Ta by ovšem zřejmě nebyla kontextová. Jen by prostě počítala zobrazení a prokliky a umožňovala by to zákazníkovi sledovat.

Co si o tom myslíte? Můžu mít vůbec nějaký příjem při tak nízkém množství zobrazených stránek?
Petra
Profil
No jedním řešením by bylo zvýšit počet zobrazených stránek, myslím, že téma je to pro lidi dostatečně zajímavé na to, aby nabralo potřebnou návštěvnost.

Pak můžete nasadit Google AdSense na vyhledávání.

A pak ještě zkusit si najít nějakou konkrétní firmu, která by si zaplatila za umístění odkazu spíš paušálně, třeba za měsíc.
Yuhů
Profil
přihlašte se jako partner do Potenzy, www.potenza.cz. To je takový server na výměnu maloobjemové cílené reklamy, vlastně affiliate portál. Po registraci se dostanete na nabídky kampaní. Nabídky jsou různé -- inzerent nastavuje, za co platí. Pokud bude pro vás některá nabídka zajímavá, umístíte si do stránky vygenerovaný kód a ve statistikách uvidíte, jak to funguje.
curo
Profil
to yuhú: Potenza vyzerá celkom zaujímavo. Nevieš o niečom podobnom na Slovensku?
Yuhů
Profil
na slovensku nic takového není, ale zeptej se admina, jestli tam mají svou působnost. Nevidím důvod, proč by nebrali slovenské stránky.
Anonymní
Profil *
Yuhů: Napsal bys o Potenze nejaky clanek (docela me zajima). Nevim, zda by napr. pri 60 000 zobrazenich mesicne byl lepsi eTarget nebo Potenza.
Yuhů
Profil
nemám čas psát články, je mi líto. Navíc potenza jede krátce a já taky nejsem zcela nezaujatý (admin potenzy je můj kamarád).
halogan
Profil
Yuhů: aha, tak proto ji vidim v kazdem druhem foru. No nic, vyzkousim Potenzu i eTarget kdyz bude cas, diky.
meky
Profil
To Yuhů: Pokoušel jsem se na Potenzu zaregistrovat, ale bohužel to nejde. Důvod je prostý, nepodnikám a tak nemám IČO. Mým záměrem ani není podnikat, chtěl jsem apoň částečně snížit moje náklady za platbu domény.

To Petra: Do Google AdSense jsem se již zaregistroval a vyhledávací formulář jsem umístil zatím pouze pokusně na úvodní stránku. Ve výsledcích vyhledávání ovšem zatím žádnou AdSense reklamu nevidím. Počet zobrazených stránek budeme myslím zvyšovat, ale na těch 30 000 co eTarget požeduje si sáhneme nejdříve tak za 2 - 3 roky.
Yuhů
Profil
meky, žádný reklamní systém ti nebude moc platit odměnu, když ji nemáš jak zdanit. IČO je na to zřejmě nutné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0