Autor Zpráva
Medhius
Profil
Jak už jsem tu jednou navrhoval udělat výměnný reklamní systém na bázi kliknutí, tak se mi ho již podařilo zprovoznit. Zatím to vypadá, že je to schopno fungovat.

Chtěl bych poprosit větší i menší odborníky, aby si systém zkusili a napsali svůj názor nebo i dotaz. Rád bych rozvedl malou diskusi o tom, zda to může nebo nemůže v budoucnu fungovat apod.

Zde uvádím základní valstnosti:

* výměna probíhá na základě kliknutí, ne zobrazení
* uživatel je nucen pozici na svém webu zviditělňovat, aby získával kliky
* uživatel je nucen psát dobré reklamní texty.. reklamy pod CR 0,2% se automaticky vypínají

Jako další možnosti rozšíření vydím cílení nebo zobrazení více pozic pod sebou apod.

Zvláště ocením informaci, zda je, byl nebo by mohl být systém pro váš web přínosem (ideálně konkrétní čísla)

http://blueboard.cz/reklama

Děkuji všem za věcné připomínky.
Tower
Profil
Již jsem se na server díval a vadí mi na něm několik věcí, zejména přímo příšerné administrační rozhraní, kde si nelze zvoli zmíněný počet odkazů atd. Na blueboard se mi líbila možnost reklamu "vyhodit do koše", kdy se již následně nezobrazovala. Cílení je, myslím, důležité až bude mít systém dostatečný počet inzerentů, jinak je to spíš "kámen přivázaný k letadlu". Také bych stanovil počet znaků, což je dosti důležitý pojem, viz. AdContext a eTarget.
Medhius
Profil
Bohužel nevím, co si mám pod slovem "příšerný" představit.

Počet odkazů jak jsem již řekl je věcí dalšího vývoje.

Koš je výborný nápad, díky.

Nevím ajký počet znaků máte na mysli.. reklama je již počtem znaků omezena a je to v rozhraní i napsáno.
llook
Profil
reklamy pod CR 0,2%
Po kolika zobrazeních se tohle pravidlo aplikuje? V momentu spuštění kampaně CR nelze spočítat a po prvním zobrazení CR=0 (pokud někdo hned napoprvé neklikne).

A je nějak hlídáno podvodné klikání?
Medhius
Profil
reklamy pod CR 0,2%

Správná otázka. Pokud reklama ještě nemá statistiky a začíná od nuly, tak má "volných" 1000 zobrazení. Do této doby pokud neudělá CR > 0,2, tak je vypnuta.

Podvodné klikání.. záleží, co tím myslíš.. je to oštřeno na IP adresy, jedna se započítává jednou za 24 hodin.
Tower
Profil
ad Medhius

To rozhraní vypadá jako spíchnuté horkou jehlou, k čemuž ses, myslím, již někde přiznal. Ocenil bych v administraci detailnější informace o probíhajících kampaních či reklamních plochách, než je tomu doposud. Například přidat grafy, tabulky atd. Pokud bychom nechtěli odkazovat na podobně zaměřené stránky, jako ty naše nebo nám některé nepadly "do oka", hodila by se možnost zakázat jejich zobrazování, respektive zobrazování reklam na tyto weby. Dále není špatné zobrazovat cílovou adresu (alespoň doménu II. řádu) přímo v reklamním textu.

To, co jsem nyní vypsal sice působí jako mírné kopírování jiných systémů, ale je třeba tím začít (zase myslím).
Tower
Profil
ad IP adresa

24 hodin je moc. Možná by nebylo špatné to kombinovat s koláčky. Je spousta sítí jedoucích pod 1 veřejnou adresou, viz školy, úřady atd. Snížil bych to tak na hodinu (odhad).
Tower
Profil
smazat, dík
Tower
Profil
smazat, dík
error414-
Profil *
Tak dnes jsem se registroval a neco mi chybi. Chtel bych mit reklamu na celem webu a ne jen na jedne domene.
Medhius
Profil
A v čem je problém?
Broli
Profil
Medhius

URL umístění
Zadejte přesnou URL, kde bude reklama umístěna. Na takové stránce se pak neobjeví rekama, klterá by odkazovala na tu samou stránku, tedy sama na sebe.


...pokud zadam www.neco.cz, je toto platne i pro www.neco.cz/slozka/ apod.? nebo se bude na dalsich strankach teto domeny reklama "sama na sebe" zobrazovat? Predpokladam, ze nikoliv, ale nejsem si jisty, kdyz tam je uvedeno "Zadejte presnou URL"...
Medhius
Profil
www.neco.cz je jiná url než www.neco.cz/slozka/ takže to byste si pak musel vytvořit dvě různé pozice. Je to logické.. na té složce může běžet úplně jiný web.
Broli
Profil
Medhius
to sice může, ale v drtivé věšině případů tomu tak nebude a bude se jednat jen o strukturu daného webu... V tom případě bych tedy uvítal možnost aplikovat "nezobrazení" té reklamy na všechny stránky dané domény 2. řádu.
Tower
Profil
Na stránce aragorn jsem v poli "reklama" nalezl inzerát s textem bílé barvy (autor stránky to asi nastyloval), napadlo mě, že by taková volba barvy mohla být přímo v administraci spolu s volbou typu a velikosti písma, také není dobré mít nadpis text a url jednou barvou, přinejmenším url by měla být jinou. Trochu mimo mísu, ale nebyl by špatný převod naspořených kreditů mezi účty.
Proč je v tom logu písmeno t?
Medhius
Profil
S tím stylováním nevím, mohl bych tam nějak nacpat, ale já právě vidím kouzlo v tom, že se to nastyluje podle stylů koncového webu. Ale proč ne, určitě to ale bude až za čas.

t v logu? Přemýšlím o jednom názvu a ten by začínal na t :)
Tower
Profil
Většina webdesignerů zná CSS, čili tady by problém být neměl, akorát budou muset reklamu obalit do nastylovaného boxu, ale to by musili i tak. Problém však bude, když budou mít zájem nastylovat právě zmíněnou jednu část reklamy. Také bych nastavil jako odkaz celý text, nikoli jen nadpis.
TradeCZ
Profil
Zdar Medhi,
tenhle systém je dobrej nápad (testnu ho na www.top.er.cz), ale ten CR 0,2 % je celkem diskriminační... Zbytečně nutí lidi vymejšlet si blbosti (který z velký části nejsou pravda) jen za účelem, aby na tu reklamu někdo kliknul... No uvidíme, jak se vyvine...
Medhius
Profil
CR 0,2 % je celkem diskriminační... Zbytečně nutí lidi vymejšlet si blbosti (který z velký části nejsou pravda) jen za účelem, aby na tu reklamu někdo kliknul

Pokud si někdo bude vymýšlet blbosti, aby na reklamu někdo kliknul, uškodí sám sobě. Na reklamu se sice bude klikat, ale takoví lidé mu budou k ničemu, protože přijdou někam, kam nechtěli. Navíc tím pomůže svým "konkurentům" a dopřeje jim klikanější pozice :)
Broli
Profil
Zkušel jsem nový kód reklamní oblasti, ale obsahuje asi nějakou chybu, protože když jej vložím do stránky, ta se vůbec nezobrazí :( Po odstranění je vše O.K.
samurajj
Profil *
mohu sem taky poslat reklamu na svuj reklamni system?
kdyz muze konkurence :D
Tower
Profil
samurajj

Samozřejmě, že můžete. Stačí jen založit vlákno a kromě odkazu připsat také to, co od diskutujících požadujete. Pak budete sklízet hned dvakrát, jelikož jednak si uděláte reklamu, jednak, a to hlavně, Vám uživatelé mohou pomoci službu zkvalitnit (Nejmedia?).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0