Autor Zpráva
Filips
Profil
Ahij, mám stránky o rybaření. Potřeboval bych tam získat lidi, kteří tam budou posílat články atd. Jenže nevím kam dát reklamu nebo jak a co. Ve vyhledávačích už jsem mezi těma položkama sporty... Jak tam dostat lidi a převálcovat konkurenty???

Filips
petrp
Profil
Filips

Asi by pro tebe bylo nejlepší se pokusit ty stránky o rybaření zoptimalizovat na podobné fráze (rybaření, rybářské potřeby - pokud by jsi o nich na www informoval, nebo rybářský svaz - hod link z tvych www na ne a par vet popis na jednu www stránku, udelej si vystižné titulky na webu, klic slova, a pojmenuj si tak i jednotlive stranky .... Treba stranka s titulkem rybařský svaz .. do obsahu napis oc jde co co dela, hod odkaz na ne atd .. s www stranku pojmenuj rybarsky-svaz.html atd .. - to je takovy zaklad), aby ti z fulltextovych vyhledavačů chodili lidé, které to zajíma.
Richi
Profil
Rybaření je sport? :-)
Voody
Profil
no já teda čučím jak umim, udělal jsem teďka přesně taky stránky o rybaření a řeším uplně stejnej problém, to snad není možný, i když ten můj projekt se bude stahovat spíše k popisu ryb a stavbě jezírek
simka00
Profil
Richi
myslím že je, šachy jsou taky sport
Voody
Profil
na 100% je rybaření sport, i když to asi nevypadá
llook
Profil
Stránky dnes už umí udělat kde kdo, potřebuješ nějakou přidanou hodnotu. Důvod, proč se lidé na tu stránku budou vracet, vzájemně si ji doporučovat apod.

Základem je obsah, bez něj to nepůjde. Pak můžeš zkusit třeba výměnu odkazů s weby s podobnou tématikou. Když je oborový web hodně kvalitní, někdy si toho všimnou i oborová periodika, což lze pošťouchnout vydáváním tiskových zpráv.

Pak jsou různé možnosti placené reklamy. Leccos o reklamě sepsal Yuhů: http://www.jakpsatweb.cz/reklama/index.html
radimh
Profil
V podstatě jsou dvě možnosti:

Buď chceš investovat nějaké peníze anebo zkusíš vybudovat komunitu "zdarma". V případě první varianty můžeš pro nábor lidí využít kontextovou reklamu. Ta funguje tak, že zadáš slova jako například "ryba, rybář, rybaření, rybářství, prut" a zvolíš si k tomu svojí reklamu "Hledám redaktory pro server o rybaření". Tato reklama se potom zobrazí všude tam, kde se objeví slova, která jsem uvedl v tomto příkladu.

Kontextová reklama funguje tak, že návštěvník čte článek o rybách a někde se mu zobrazí i odkaz na tvůj web. Když klikne a navštíví tě, zaplatíš pouze za kliknutí. Ceny se pohybují různě. Pokud beru v úvahu české systémy pro kontextovou reklamu, tak za jedno kliknutí zaplatíš od 1 Kč a výše. Nedoporučuji ti platit více než 3 koruny, protože potom na kontextové reklamě zbytečně proděláš.

Pokud jde o systémy pro kontextovou reklamu, zkusit můžeš například bbKontext, AdContext a jiné.

Druhá možnost vyžaduje už trochu větší úsilí. Znamená to, že budeš muset vybudovat komunitu. Ta nevznikne sama od sebe, většinou se "nabalí" na kvalitní obsah. Takže piš o rybách a piš kvalitně. Posléze přidej diskuse, ohlasy, posílání článků na e-mail, fotogalerii a další prvky, které komunitu podporují. Výsledek se ovšem nedostaví hned. V lepším případě za několik měsíců.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0