Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, asi bych to zde neměl vytrubovat a asi se to nedělá. Dostal jsem nabídku od nějaké společnosti, které když umístím na svůj web 4 reklamní bannery po jednom na libovolné stránky, tak za to dostanu ročně 1200 Kč. Je to výhodné? Nebo dává se víc? Potřeboval bych na to Vaše názory. Je to pro mě poprvé, tak abych neudělal nějakou chybu. Přeci jen 4 bannery je celkem dost.
Radek Hrabůvka
Profil
Záměrně neřeknu nic o solidnosti takové nabídky, protože s tím nemám žádné zkušenosti, v každém případě je třeba vždy být obezřetný.
Bez znalosti návštěvnosti webu není možné říct, jestli nabízená částka moc, nebo málo.
Jenda122
Profil
No. 1,2k ročně mi přijde hodně. Samozřejmě že jestli máš web s 500 unikátních IP denně tak jo. Ale jestli máš třeba jenom 5 - 10 návštěvníků za den tak je to podezřelé. Jinak cena za 1 zobrazení by mohla být pár haléřů, za proklik kolem 1 koruny.
Gekon
Profil
Anonymní
Přesně, záleží na tvojí návštěvnosti... každopádně se zeptej, jak ti chtějí platit, a nech si napsat smlouvu
Martin Kuželka
Profil
To velmi záležní na zaměření tvého webu, jeho návštěvnosti apod. Samozřejmě se dává i mnohem víc. Pokud máš web se zajímavým obsahem z oboru, ve kterém jsou peníze, není problém dostávat třeba 300Kč za tisíc zobrazení takového banneru.
Anonymní
Profil *
Jo, tak to mi podrobně napsali, jak mi budou platit. Každý měcíc 100 Kč bankovním převodem a když si těch reklam umístím na web víc, tak budou platit víc. Jo a taky mě napsali jestli jsem s cenou spokojen. Má stránka je úplně nová a chodí mě tam zhruba 150 lidí denně. Nicméně se dají očekávat daleko vyšší návštěvy. Což už teď můžu říct...
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: A jaké je zaměření toho webu?
Martin Kuželka
Profil
Obecně bych řekl, že 1200Kč za rok je u webu se 150 návštěvníkama/den dost málo.
Petra
Profil
Pokud je tvůj řekněme běžný standard, pak bys za takovou reklamu měl být vyplácen spíše v řádu tisíců.
Anonymní
Profil *
No právě na to jsem se potřeboval zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti. Web je o celebritě... a jak už jsem říkal. Denně je na webu nejméně 150 lidí a dají se počítat daleko vyšší návštěvy. Web je velmi mladý... Kolik bych tedy měl požadovat? Děkuji za všechny odpovědi.
Gekon
Profil
hodíš do placu link?
Anonymní
Profil *
No mě to nevadí, ale co kdyby se tady mihnul ten kdo mě to nabízel. To by z toho asi neměl moc velkou radost. Web vypadá celkově hezky a působí dobrým dojmem. Nicméně je dělán tabulkovým layoutem, takže tím je zevnitř nic moc co se týče sémantiky, přístupnosti atd. Ale doučil jsem se v poslední době zápis css... a pracuje se na nové verzi, která bude zas o něco llepší. Jinak se stále ptám na případně požadovanou cenu. Prosím, já jsem v tomhle zelenáč, takže bych nechtěl udělat chybu. A já myslim, že takovéhle nabídky jsou přesně příkladem prospěchu a možná šizení lidí o jejich neznalosti v tomto oboru...(např. "já")
Gekon
Profil
Anonymní
tak mi ho napiš na mail, nebo ICQ, ne že by mě to tak extra zajímalo, ale rád bych se na něj podíval...
Petra
Profil
Požadovat můžeš klidně plus mínus 300 - 500 za 1000 zobrazení, to je při tvé návštěvnosti několik tisíc měsíčně.
servisman
Profil *
Tak takovéhle peníze ti za reklamu nabídneme klidně taky.. :) jen záleží, jak je tvůj web tematicky zaměřený.. každopádně pokud jim hodláš umístit za 100,-kč na měsíc 4 bannery, tak jsi neuvěřitelně štědrý člověk ;)
djlj
Profil
Anonymní
Asi vím, co je to za reklamu.. Je to na spoustě stránek... Mám to taky na jednom webu. Můžu tě ubezpečit, že platí, ale kilo za měsíc je tak akorát na pár rohlíků, že :).
Anonymní
Profil *
Petra: Takže s mým případným zájmem mám tedy přitvrdit a to koukám o dost. Díky moc všem za odpovědi, děkuju.

Jinak zpráva servismana a djlj mě až skoro pěkně rozesmála. No jo, máte pravdu. Proto jsem se ptal..., přišlo mě to málo. Na druhou stranu mě jejich zájem potěšil...
simka00
Profil
Petra
Požadovat můžeš klidně plus mínus 300 - 500 za 1000 zobrazení, to je při tvé návštěvnosti několik tisíc měsíčně.
a kde takovou reklamu seženu? mám dobře zaměřený web s návštěvností okolo 400 UIP denně (denně přes 1000 zobrazení), takže by to mohlo celkem vynášet... zatím mám na stránkách adfox, ale na to moc lidí nekliká :(
nonewood
Profil
hmm koukám že Gekon je ten, co to Anonymnímu nabízel :-D...
gprs
Profil *
Petra: To trochu přeháníš, ne ?? Chceš mi říct, že na stránkách, které mají 1000 zobrazení denně můžeš vydělat 30 000 měsíčně ?? Víš kolik webmasterů by bylo ve vatě, kdyby to takhle fungovalo ?? ;))) Přestan tu vykládat bludy.. fakt se mi to nelíbí.. jen mateš lidi co to s reklamou myslí opravdu vážně.. Pokud bych tvůj model aplikoval na společnosti, které jsou všeobecně známé tím, že nabízí slušné výdělky za reklamu, tak by se musely hodně stydět ! :)))
servisman
Profil *
to Anonymní: Né, že bych chtěl licitovat, ale hod link na svoje weby a třeba ti dám i 250,- ... ;)
Martin Kuželka
Profil
Neplatí to vždy, ale opravdu není až takový problém dostávat 300-400Kč za 1000 zobrazení. Samozřejmě se takové částky nedostávají za reklamu na fan a podobných stránkách.

btw, 30*500 = 15000 :-)
Anonymní
Profil *
servisman: Tak mi napiš nějaký kontakt a domluvíme se...
servisman
Profil *
informace@iservis.net
Petra
Profil
gprs: Vycházím z veřejně dostupných ceníků, takže žádné bludy. Problémem menších webů je jen to, že je agentury moc neoslovují a tudíž si musí reklamu shánět na vlastní pěst. Pak se stane, že jelikož sami neznají cenu reklamy a narazí na firmu, která taky nezná cenu reklamy (nebo jen té neznalosti chytře využije) a dohoudnou se na příliš nízké částce. Jak říká Martin, nutnou podmínkou možnosti takovýchto zisků je určité kvalitativní zázemí. Další problém pak u menších webů může vzniknout v nedostatečné flexibilitě vlastního "reklamního systému" nebo i v tom že nejsou v Netmonitoru.

Ono na desetitisících za reklamu asi jen tak někdo nezačne, ale jít tak hluboko pod cenu taky není nutné.

Jinak z těch ceníků, např.:
vyplata.cz - 500
stereomag.cz - 490
lupa.cz - 630
(ceny za fullbanner, CPT, bez DPH)
Richi
Profil
jojo psali i mě už nekolikrát, napiš jim to co já, když ti to budou platit předem tak proč ne!!! jinak neeeee je to reklama na nějaké kasína a podobné kraviny a spíš bych videl že nic nedostaneš, protože se už nikdy neozvali když jsem napsal že nejdřív se platí a pak dostanou službu ....
Diplomat
Profil
Nejspis me kontaktovali podobní lidé...doporucuji dat do vyhledavace email, ze ktereho prisel ten mail...nalezene info me dostatecne odradilo :)

Bohuzel ten jejich email ted nemuzu najit, ale myslim, ze neni tezke si to dohledat. Bylo to diskutovano minimalne na jednom jiném serveru.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0