Autor Zpráva
Pepa
Profil *
Ahoj vsem,
mozna se to tady resilo ale odpoved jsem nenasel - mate nekdo konkretni zkusenost s platbami na adwords? zajima mne vyse min. platby vsude se nadsene pise jak to je levny a vynikajici klik od 5 centu atd pocatecni poplatek 50dolaru ale po mne chce adwords min. platbu 1500,- Kc...???
dalsi vec jak to je co s tim referencim cislem?? nekde jsem nasel info o pouziti misto var. symbolu ale na to je cislo moc dlouhe tozn. jedina moznost zajit do banky a jako platce uvest to ref. cislo pred jmenem jak je v popisu platby??.. diky za odpovedi
Pepa
Profil *
tak sem nakonec opodved nasel sam.. pri predplatnem je opravdu min castka 1500CZK :-((
https://adwords.google.com/select/AfpoFinder?currency=CZK&country=CZ
Yuhů
Profil
Tuhle stránku jsem náhodou překládal, takže ano, tady je to vysvětlené. Je to minimální částka na pre-pay.

Mimochodem toto je velmi častý problém.

Co se týká českých bank, tak opravdu zkracují variabilní symbol na 10 znaků a dvanáctimístné referenční číslo se tam nevejde. Jsou dva způsoby:
1. vrazit do referenčního čísla deset cifer a modlit se, že to časem dohledají (opravdu to dělají, ale nějaký čas jim to trvá). Doporučuji dávat referenční číslo i do zprávy pro příjemce.
2. referenční číslo uvést před svoje jméno -- tak to doporučuje přímo Google. Blbé je, že to referenční číslo je pokaždé jiné a také ne každá banka dovoluje měnit jméno odesílatele.

Nevím o žádné české bance, která by zvládla dvanáctimístný variabilní symbol (možná taková existuje), takže moje doporučení je AdWords-účet zrušit a založit nový s platbou poté (post-pay) = přes kartu (musí být mezinárodní, s tím ale banky kromě české komerčky problém nemají, je třeba si ji ale výslovně vyžádat).
Marek Prokop
Profil *
Posílat Googlu peníze předem je, s prominutím, hloupost. Plaťte kartou a máte po starostech.

Mimochodem, vám se zdá 1500 Kč za online reklamu hodně peněz? Znáte něco levnějšího?
Kajman
Profil *
Moc jsem tam nenašel, jak získám danový doklad... ten přijde na tu adresu nebo na fax? Jde mi třeba o to předplatné přes účet. Jaké s tím máte zkušenosti?
Kajman
Profil *
Už mi byla zaslána odpověď a kdyby to někoho zajímalo také, tak to chodí tak, že se to tiskne z prohlížeče.
Leo
Profil
Zkousim ted na dvou webech AdWords a platim internetovou kartou z Ebanky, a jak pise Marek Prokop mam po starostech - za aktivaci uctu to dela 150 Kc a pak uz jen sledujete jak naskakuji poplatky za prokliky (v rade pripadu jen minimum od 1,60 Kc za kus). Leo
mat
Profil
platba kartou - asi jsem po ránu trochu natvrdlý, ale nechápu - zadal jsem platební údaje, vše je jak má být, reklama se zobrazuje: platí se jak? Zpětně na fakturu? Nebo si google cucá z karty, jak chce? Díky za osvětlení...
Leo
Profil
Cuca to z karty jednou mesicne, tusim, musel bych se kouknout. Leo
Kajman
Profil *
Jj, cucá si to jak chce :-) A cucá to asi po 3 týdnech od uzavření období.
mat
Profil
dobrý díky, ještě že jsou limity na denní útratu, že...:)
Leo
Profil
"dobrý díky, ještě že jsou limity na denní útratu, že...:)"

Bez nejakeho limitu by se do toho nikdo nepoustel. Navic si muzete prubezne a kdykoliv sledovat stav uctu (virtualniho na Google i skutecneho v bance), Leo
mat
Profil
jen malý dotaz k faktuře - razítko od google seženu kde - patrně nikde, že? Dáváte do účetnictví daňový doklad bez razítka? Vždyť faktur z internetu si můžu vytisknout kolik chci...
Yuhů
Profil
mate, tohle je na speciální dotaz. Ale odpověď neznám a vím, že nejsi jediný, kdo si na to stěžuje. Zkus se zeptat přímo v Googlu.
Leo
Profil
Rekl bych, ze danovy doklad obecne razitko mit nemusi, ale lepsi je zeptat se nejake ucetni, Leo
Kajman
Profil *
No, faktur můžeš mít kolik chceš. Tam jde o to, že to zaplatíš a z banky ti těch výpisů asi víc nepošlou.
Jarek
Profil *
AdWords na google jsem využíval bez problémů (platil jsem dopředu bankovním převodem a neměl s tím problém - jako malý podnikatel, neplátce DPH). Ale v září 2005 jsem dostal E-mail, že si mám srážet DPH sám v souladu se zákony mojí země (do té doby si sráželi DPH ve výši 21% podle svého sídla, tedy Irska ). Jelikož jsem využíval tuto reklamu k podnikání a nejsem plátce DPH, myslím si, že už nemůžu AdWords využívat do doby, než se stanu plátcem DPH (a dávat si jejich faktury do nákladů a nedělat daňové úniky) . Nebo by to nějak šlo i jako neplátce. Díky za každou radu
Marek Prokop
Profil
Jarku, zákon o DPH na to pamatuje a můžete (musíte!) si daň srážet, i když nejste plátce. To je komfort, co? ;-)
Yuhů
Profil
Jarku, to psali Američani. Oni nechápou, že existuje podnikatel, který DPH platí a podnikatel, který DPH neplatí. I když jsem se snažil jim to vysvětlit, nakonec jsem to přeložil tak, jak to napsali, abych učinil překladatelským pravidlům zadost.

Američani si myslí (protože znají corporate a private sectors), že DPH je něco jako jejich daň ze zisku korporací, tak ten text tak naformulovali. Je jim jasné, že když jsi soukromá osoba, tak že za tebe musí zaplatit Irská pobočka, potud je ta úvaha správná. Ale už vůbec asi netuší, že je možné, že nějaká korporace určité daně platí a jiná ne. Správně by tam mělo být "používám AdWords pro účely podnikání a jsem plátcem DPH".
Yuhů
Profil
Takže IMHO je lepší zaškrtnout tam, že to nepoužíváš pro účely podnikání, a nechat daně odplynout do Irska, než se s tím mořit a vymýšlet daňové přiznání na daň, kterou neplatíš.
Jarek
Profil *
Díky za odpověď, pořád jsem si říkal, že by to mohli vyřešit oni, když nabízejí takovou službu a ji chci kupovat. Ale jejich rada, že se mám zeptat svého daňového poradce, respektive že nejsou oprávnění poskytovat daňové poradenství mě dost rozčílila. Bohužel se to nedá jednoduše změnit - prostě jednou zatrhneš podnikání a už to nejde změnit na nepodnikání. Takže jedině si založit nový účet (a zaplatit poplatek 150 Kč za jeho nové zřízení). Ale to nějak nejde (budu muset zrušit ten původní účet) - asi ten jejich systém neumožňuje odkaz ze dvou účtů na jedny webové stránky (URL). No to jsou věci.
SUNíčko
Profil *
Mám problém s platbou na Slovensku. Mám kretidku MasterCard od VUB a Google z ní stáhl v lednu něco přes 2 tisíce Sk a od té doby nic, stále jen kupí dluh a nyní už nám začíná vypínat adwords. Na kartě je 20 tisíc a náš dluh je již 11 700. Psal jsem na podporu Google, bohužel bez reakce. Netuší někdo, kde by mohl být zakopán pes?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0