« 1 2
Autor Zpráva
meca
Profil
Zahon
Ale pozor; duch Elektrusu by vyskočil z okna, slyšet to. Od Seznamu, Atlasu, Centra, SrovnaníCen, Naakpu, atd... atd... se liší vcelku podstatně, ač to není vidět díky tomu, že se ještě nezaregistroval žádný e-shop bez parse errorů v onom XML souboru ;)

Myslím, že již dost majitelů e-shopů o XML ví... důkazem budiž stovky registorovaných u konkurence ;)

Samozřejmě celé je to pouze začátek... Mám spoustu (samozřejmě) geniálních nápadů, jak všechno dovést k brilantní užitečnosti, jednoduchosti a účelnosti... Jenom bych pro začátek potřeboval nějaký ten e-shop -;))
Martin Kuželka
Profil
V první řadě musím říct, že nesdílím názor s těmi, kteří psali o smazání projektu. Myslím, že to rozhodně špatně udělané není (i když bych také byl pro jiné barevné provedení). Velký problém bych viděl v té propagaci - při současné návštěvnosti se opravdu nedivím, že o zařazení nemají eshopy zájem, protože jim Tvůj projekt nemá co přinést...

Snažil bych se tedy něco udělat s informacemi, které bude Tvůj web poskytuje a které zprvu budeš muset zadávat ty sám. V tomto směru jsem si všimnul, že už jsi nějakým způsobem pokročil - to je chválihodné. Poté bych se soustředil na propagaci projektu. V tom bude ale asi problém, protože předpokládám, že nedisponuješ nějakými závratnými částkami právě na tyto účely.

Až se dostaneš na nějakou slušnou úroveň co se týče návštěvnosti, zkus udělat následující: oslov nějaký eshopy s tím, že jim, pokud se zaregistrují do určité doby, kromě standardního zařazení nabídneš i něco navíc - třeba nějakou reklamu nebo něco, co plánuješ někdy v budoucnu zpoplatnit. Když uvidí, že návštěvnost je na nějaké rozumné hranice a že nemusí tvořit nový xml výstup, ale můžou použít ten samý co pro ostatní podobné služby, tak se snad někteří z nich na Tvoji nabídku chytnou...

Kdysi dávno jsem začínal také s jedním projektem, který měl přinášet určitá data k porovnání a na jednom místě (modří již vědí). V tomto směru musím přiznat, že se mi osvědčila cesta "naplň to sám", kterou jsem ze začátku také praktikoval.
meca
Profil
Martin Kuželka
Tady je právě onen kámen úrazu... Všechno se to točí okolo onoho naplnění, jelikož imho propagovat něco nenaplněného je cesta do hlubin zapomění, raději to nečiním a snažím se sehnat nějaký e-shop, který to alespoň nějakými cenami naplní...

XML je stejný, tudíž tam se jedná pouze o ochotu se registrovat, myslím...

A s těmi penězmi na propagaci to bude vskutku problém, ale uvidíme jak to nakonec bude.

Každopádně děkuji za další velmi podmětné rady..
llook
Profil
Jak by se vám líbil tento grafický vzhled?
Nelíbil. Připadá mi, že jsem ho už někde viděl, asi tak na stovce webů (jinými slovy: postrádá invenci). Naproti tomu současný vzhled Elektrusu (co to je za slovo? elektro + trus?) se mi dost líbí, i barevné schéma mi docela sedí.

Mohlo by být zřejmější, k čemu je ten web dobrý, jak už bylo zmíněno. Že jde o jakýsi katalog zboží jsem pochopil celkem rychle, ale doteď například nevím, proč bych se měl registrovat. Taky mě zaujalo slovní spojení "relativní témata ve fóru" - neměla by ta témata být spíše "relevantní"?

Co tomu webu schází nejvíc, je obsah! Klikl jsem namátkou na několik produktů na titulní stránce a na všech bylo to samé - název produktu, obrázek není k dispozici, produkt není v registrovaných obchodech, nikdo ho nehodnotil, žádné recenze a žádná témata ve fóru. Pod odkazem "blogy" se ukrývá jeden článek...

Napadá mě ještě jedna věc. Některé obchody nabízí ceníky ke stažení v různých jiných formátech, jako je excell nebo HTML tabulka (viz např. http://www.czechcomputer.cz/price_list.jsp ). Vyber si jich pár, udělej spešl parsery na jejich formáty a budeš mít aspoň něco.
meca
Profil
llook
> (co to je za slovo? elektro + trus?)

Bůh ví... ;)

> "relativní témata ve fóru" - neměla by ta témata být spíše "relevantní"?

A, děkuji. Již z toho chvílemi mainko magořím 8-)

> nabízí ceníky ke stažení v různých jiných formátech

Jo jo jo jo joo... děkuji mockrát. Toto jsem přesně hledal, jenže se mi to nějak nedařilo... Zkusím něco uplácat, dik.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0