Autor Zpráva
lumpik
Profil
Na Lupě vyšel článek Seznam zbrojí: tři nové služby

Ivo Lukačovič ze Seznamu se v něm nechal slyšet, cituji:
"Na obsahu je nízká míra prokliku a vysoká míra fradu (podvodných kliků, pozn. autora). Navíc je tam téměř nulový konverzní poměr. Na obsahové servery se proto zatím vůbec nechystáme."

O pár řádků níže však říká Karol Veleba z Centrumu, cituji:
"Centrum.cz má výhodu v tom, že může odkazy umísťovat na stránky s velmi kvalitním a originálním obsahem, například na Aktuálně.cz."

Mohl by prosím někdo zasvěcený říct, jestli ono čekání na Google adsense pro češtinu má vůbec smysl?

Všichni se tu na něj těší a pak vám někdo řekne, že se to nevyplatí zprovozňovat. Nebo jsem se zacyklil a něco přehlédl? Ze svého pohledu to nedokážu posoudit, tak bych rád kdyby do toho někdo vnesl trochu světla.

Díky.
Petra
Profil
Reklama v obsahu znamená další zdroj prokliků navíc. Míra prokliku je zde ale pochopitelně nižší. Že to Centrum a Seznam vidí rozdílně není tak zvláštní, vzhledem k tomu, že vyhledávač Seznamu má daleko větší podíl.

Na AdSense bych ještě čekala. Google má u nás oproti jiným zemím silnou konkurenci, ale i tak už pro ně začínáme být zajímavým trhem.
stribny
Profil
Já osobně vidím přínos v obou případech. Ty dva názory asi opravdu vyplívají z toho, že Seznamu stačí dát to do vyhledávání.
Richi
Profil
lumpik
Všechno má smysl ... eTarget a Centrum má PPC u článků, Seznam a Google ve vyhledávání, google má na mých webech cca 30% podíl doporučení ve vyhledávání, to že Seznam spustil PPC je jenom dobře, pujdou dolu ceny (eTarget šel z 5kč na 1kč) a bude se zlepšovat technologie (seznam spolupracuje s Jyxem) ... prostě zdravá konkurence je dobrá, hlavně pro uživatele a inzerenty :-)
mm2075
Profil
Nevim, jakej mam Google AdSence smysl pro CR, ale podle me nema smysl ani pro USA. Na nekolika webech kde to mam platili urcitou castku za klik, ale po mesici jak kdyby utlo a za stejnej pocet kliku Google platil asi desetinu. Stalo se to na vice webech kde jsem je umistil a vzdy zhruba po mesici sla cena drasticky dolu. To jen tak ...
Jinak "fraud" (podvodne kliky) jsou vsude i treba na Googlu. Staci se podivat na pocet firem, ktere Google kvuli fraudu soudi :)
Richi
Profil
mm2075
myslím že se spíš ptal na smysl z pohledu inzerenta ne provozovatele webu :-)

ALE, jak Seznam avizovat Sklik pro weby nebude, tudíž AdSense by se hodil, ikdyž je tady bbkontext, AdFox atd ale AdSense by je asi vytlačil nebo minimálně se dostal na první místo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0