Autor Zpráva
Noira
Profil *
Zdravím.
Čas od času mi chodí nabídky různých podivných osob a firmiček s nabídkami placené reklamy na moje stránky i na weblog (Bloguje.cz) - před nimiž ale admini varují a hází je do spamlistu asi ne náhodou - a já se vůbec neorientuju v tom, co je solidní a čemu se lépe vyhnout. (V jedné nabídce si vymiňovali, že prostor nesmí být označen jako reklamní, což zase považuju za sprosté vůči návštěvníkům.)
Přátelé do mě hučí, že reklamou se dá něco vydělat. Vzhledem k tomu, že všechny moje weby jsou zájmové nekomerční, nerada bych přišla o návštěvníky zobrazováním nějaké nevkusné reklamy.
Existují nějaké recenze na poskytovatele těchto služeb? Stačí link, nebo s čím máte dobrou / špatnou zkušenost.
Noira
DJ Miky
Profil
Noira
Asi bych spíš věřil větším systémům, které nespamují lidi maily s nabídkami reklamy...
Třeba jako takový bbKontext, tomu bych věřil...
Richi
Profil
Noira
No pravdaže je to těžké odhadnout, může se tvuj web prostě zalíbit jen nějakému inzerentovi a chce tam mít reklamu, jinak než zkusit to nelze, nejlepší je brát peníze předem jak to dělám já a kdo nemá vážny zájem tak už nenapíše :-)

Pravdaže je asi nejjednoduší zapojit web do některého z reklamích systémů, např.:
http://www.adfox.cz/
http://www.bbkontext.cz/
http://www.potenza.cz/


(P.S. to že nechce mít inzerent u reklamy napsáno že to je reklama je kvuli vyhledávačům a ne aby obelhali lidi, standartně tam stačí napsat něco jako "Doporučujeme")
Martin Kuželka
Profil
Samozřejmě to záleží případ od případu - někteří zájemci o reklamu jsou solidní, jiní ne. Pokud ale natrefíš na ty solidní, většinou dostaneš mnohem víc peněz než by tomu bylo v případě různých (již zmíněných) reklamních systémů.
Richi
Profil
Martin Kuželka
souhlas, asi jediná možnost je vážne požadovat platbu předem, když tak alespon první platbu předem a dál už třeba na fakturu
Retal
Profil
Noira
A co dělá v nadpisu diskuze to "kontext."? Pokud to dobře chápu, ptáte se na poptávky reklamy, které vám přicházejí na e-mail. Žádnou kontextualitu tam nevidím.
Nejlépe odhadnete serióznost nabídky podle stránek nabízejícího a obchodního modelu, který sleduje.
Richi
Profil
Retal
kontextová reklama je zde patrně myšlena jako "textová reklama na web" :-)
Noira
Profil *
Jasně... zkusím něco z těch vašich tipů. Díky :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0