Autor Zpráva
PCMark
Profil
Ahoj. Jsem majitelem jednoho IT diskuzního fóra (pcmark.info). Potřeboval bych poradit, jaká mám možnost prodat reklamu na mém webu.
Informace o webu:
UIP/měsíc: 40000
VISITS/měsíc: 72000
zobrazených stránek/měsíc: 135000
GTPR: 5
zaměření: IT, hardware, software, PC sestavy, IT bezpečnost apod.

Momentálně používám aukro, ale na 1000 zobrazení mi to průměrně vydělá jen 4Kč. Mám u toho asi jen 1,5 kliku na 1000 zobrazení. To se mi zdá hodně málo.
Psal jsem na etarget a měli by o můj server zájem, tak uvažuji že bych to zkusil. ADFox o mě zajem neměl (asi nespolupracují s žadným fórem).
Na webu jsem i vyvěsil nabídku na reklamu - pcmark.info/reklama.pdf , nevím ale zda jsem cenu určil správně a zda mám vůbec ten soubor reklama.pdf zpracován správně. Je lepší určit cenu za 1000 zobrazení, nebo je lepší napsat cenu za vyvěšení reklamy na týden? Taky nevím jestli jako důkaz o návštěvnosti jsou důvěryhodné statistiky z Toplist a z awstat. Nevím jestli je lepší čekat, zda-li se někdo ozve sám, nebo jestli mám zkusit přímo oslovit třeba prodejce HW s nabídkou reklamy. Živnostenský list na reklamu mám, takže vystavení faktury problém není.
Předem děkuji za dobré rady
//edit: taky mě napadlo, jestli třeba info doména nemůže působit nevěrohodně?
mila
Profil
Přemýšlel jsem, ža kdybych chtěl prodat reklamu na svém webu, tak tam kde má být, udělám aukci. Vyvolávací cena 0Kč, tři nejvyšší nabídky se budou na stejném místě po jeden měsíc zobrazovat (točit se), čtvrté místo si nechám pro sebe.
Podmínka je registrace přes mail, aby nepřihazovali vtipálci.
Cílem by nebylo ani tak vydělat peníze, ale zjistit, jakou cenu ta reklama má.
quinux
Profil
PCMark
důvěryhodné statistiky z Toplist a z awstat
Pokud k nim poskytneš přístup tak důvěryhodné budou (stačí jen dočasně zájemci)

Etarget, Adfox i bbkontext by ti mohli dobře posloužit, jen si u etargetu dobře pročti podmínky (a vlastně u všech) ;o) Můžeš oslovit přímo i firmy, ale myslím, že ti nikdo nedá 1200 kč měsíčně za 1.5 kliku. ;o) Osobně bych šel do jednoho z těch tří jmenovaných. Pokud půjdeš do bbkontext můžeš zároveň zobrazovat pro billboard což může být výhoda.
PCMark
Profil
quinux napsal:
myslím, že ti nikdo nedá 1200 kč měsíčně za 1.5 kliku
1200 není za 1,5 kliků, ale za 135000 zobrazení fullbanneru v horní pozici !
A na aukro moc lidí nekliká, protože to vidí všude, tak je to nezajímá, pokud by si firma u mě objednala reklamu, tak by měla více než jen 1.5 kliků na 1000 zobrazení ;)
quinux
Profil
PCMark
No 202,5 kliku na 135000 zobrazení taky není IMHO moc ;o) To je pod 1%. Je pravda, že jiná reklama by mohla mít větší úspěšnost, ale stejně kontextová reklama ti IMHO vynese víc ;o) Však to zkus nic za to nedáš, jen můžeš vydělat.

PS. ještě mě napadlo, že Yuhů doporučoval http://www.potenza.cz tak to zkus kdyžtak tam.
Retal
Profil
Vyhni se CPC reklamě, na fórech příliš nefunguje. Na tvém místě bych se snažil oslovit firmy v oboru (počítačové online obchody) buď s nabídkou reklamy placené za měsíc/za tisíc zobrazení nebo se pokusit stát se jejich affiliate partnerem.

Na ten nápad s dražbou reklamních pozic zapomeň, nikdo se nepřihlásí. Musíš být aktivní a sám oslovovat vytipované firmy.
V Potenze by se pro tebe mohla hodit snad jen nabídka webhostingu Czechia, 2 koruny za klik, provize z nového zákazníka.
PCMark
Profil
Retal napsal:
Na tvém místě bych se snažil oslovit firmy v oboru (počítačové online obchody) buď s nabídkou reklamy placené za měsíc/za tisíc zobrazení nebo se pokusit stát se jejich affiliate partnerem.

jaká je v mím případě asi reálná cena za měsíc nebo za 1000 zobrazení fullbaneru v horní pozici?
Co je to ten "affiliate partner" ?
Retal
Profil
PCMark
Cenu stanoví trh, já bych na tvém místě začal s nabídkou za 10-20 Kč/1000PV, cca 1500 - 2500 Kč za měsíc. Pokud firmy budou inzerovat, můžeš později zkusit cenu zvýšit.
Affiliate partner - budeš na stránkách nabízet výrobky nějakého obchodu (ve formě textových odkazů, bannerů, recenzí, speciálních nabídek pro členy fóra atd.) a dostaneš provizi za každého zákazníka, který přišel do obchodu přes tvůj odkaz (domluv si umístění sledovací cookie minimálně na 30 dní). Provize se může pohybovat cca od 3 do 15%.
PCMark
Profil
Díky Retal, tvá cena je myslím dobře stanovená. Ještě by mě zajímalo:
-je třeba mít na webu nějaky systém pro klienty, kde by se jim počítalo počet zobrazení, počet kliků apod.? Někde jsem četl, že je to prý dobré toto: phpadsnew.com , vlastní systém se mi programovat moc nechce.
-je dobré garantovat nějaký určitý počet zobrazení?
-Je v mém případě lepší udávat cenu reklamy za týnen, měsíc, nebo za 1000 zobrazení?
-musím si napsat nějaké obchodní podmínky?

Referenční systém má asi jen málo e-shopů a co jsem viděl, tak nabízeli jen 3% z provize, nevím jestli se to vyplatí. Ale jako textové odkazy, by to asi bylo dobré, protože teď mám na fóru v běžné diskuzi dost odkazů na určité zboži v eshopech.
Kontextovou CPC reklamu mám v plánu používat taky jako doplnění. Třeba pokud nebudu mít zrovna prodané všechny reklamní pozice, a taky tak nenarušuje vzhled webu.
Retal
Profil
Použij phpadsnew nebo nějaký plugin pro phpBB.
Pokud budeš prodávat reklamní pozice na čas, negarantuj zobrazení, ale poskytni inzerentům kompletní statistiky reklamy (respektive při vyjednávání poskytni statistiky serveru).
Na tvém místě bych prodával reklamu po měsících.
Obchodní podmínky imho (zatím) nepotřebuješ.
PCMark
Profil
Názory Retala se mi zdají rozumné, ještě by mě zajímalo, co si o možnostech reklamy na mém fóru myslí ostatní
DyBoy
Profil
Názory Retala se mi zdají rozumné, ještě by mě zajímalo, co si o možnostech reklamy na mém fóru myslí ostatní


No co já vím, tak na fórech se velice často pužívá adseense, ta prý docela vydělává, když je fórum úzce tématizované.
Retal
Profil
DyBoy
AdSense na fórech naopak příliš nefunguje. Nehledě na to, že AdSense v češtině zatím není.
Bochy
Profil *
Zdary, děkuju Yuhůovi za tyhle stránky, díky nimž sem udělal ty svoje:-)

tak na ně dyžtak mrkněte, jestli chcete:-)

www.johanek.net
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0