« 1 2
Autor Zpráva
nightfish
Profil
savalo
řekl bych, že nejlepší bude reklamní činnost, marketing
u ostatních je to o toleranci ŽÚ, popř. FÚ
savalo
Profil *
zrovna na ne se obracet nevesti nic dobreho...zajimaly by me zkusenosti uzivatelu
quinux
Profil
savalo
zrovna na ne se obracet nevesti nic dobreho
Proč ne? Tam ti poradí nejlépe.

Osobně si myslím, že reklamní činnost a marketing je pro adsense (či jiný reklamní systém) to nejlepší (a možná i to jediné).
savalo
Profil *
poradi mi ze je to jedine, toho se trochu bojim :(
quinux
Profil
savalo
poradi mi ze je to jedine, toho se trochu bojim
Aha, takže raději se na to vykašleš a počkáš až na kontrolu z FÚ, aby ti přišli na nepovolené podnikání? ;o)
savalo
Profil *
;) mozna se nejdriv obratim na svyho danovyho poradce..myslis ze by to neuznali kdybych to delal na ten zivnostak co mam? Nechal bych si to vyplacet treba jednou za pul roku/rok a rekl bych ze jsem ferovej ze to danim a ze si prece nebudu porizovat dalsi zivnostak kdyz mi jednou nebo dvakrat rocne prijde par? dolaru
quinux
Profil
savalo
Pokud se jim to nebude líbit, tak to nijak nevysvětlíš a můžeš je třeba na kolenou prosit ;o)
Joker
Profil
Upozorňuju předem, že nejsem odborník na tuhle oblast, ale pár myšlenek:
Ohledně daní: Existuje něco takového, že pokud za vás daň platí zaměstnavatel, nemusíte příjem z "jiné než závislé činnosti" (tj. z něčeho jiného než z toho zaměstnání) do 6000Kč za rok přiznávat a danit, je to tak?

Ohledně reklamy: řekl bych, že dost záleží na smlouvě, kterou s tím reklamním systémem uzavřete.
Nevím nakolik je to reálné, ale co kdybych třeba uzavřel s reklamní firmou smlouvu o pronájmu části mé webové stránky? Pak by to IMHO byl příjem z pronájmu, který je v jiné kategorii než příjem z podnikání. Nemyslím si, že by to bylo podnikání, stejně jako není podnikání někomu pronajmout například svůj dům.
Navíc u pronájmu se píše: "Základem daně jsou příjmy snížené o výdaje na dosažení, udržení a zajištění příjmů." Takže by se měly dát odečíst náklady na doménu a hosting.

Ale jak říkám, můj názor, když se tím budete řídit a zavřou vás, tak na mě nechoďte :-)
quinux
Profil
Joker
do 6000Kč za rok přiznávat a danit, je to tak
Ta hranice je pokud vím 10 000 Kč.

Ovšem je tu problém s ŽL. Pokud ho již máš, tak bych řekl, že se to na tebe nevztahuje a musíš danit všechny příjmy.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0