Autor Zpráva
kchrz
Profil
Vyměnil jsem na svém webu reklamní systém adFox za AdSense.
AdSense pro obsah mi v celku vydělává, ne moc, pořád je to srovnatelné s aAdFoxem, ale budiž.

Ale chci se zeptat, zda vám vydělává "AdSense pro vyhledávání"?. V přehledu mi to píše Dotazů : 24, ale prokliků 0, takže i výdělek 0.

Díky kchrz http://lf1.cz/
nightfish
Profil
ano, v AdSense pro vyhledávání mám nenulový výdělek (ale dotazů tedy řádově víc)
kchrz
Profil
Já tam tu reklamu mám taky jenom týden.
Spíše mi jde o to, co konkrétně je zde placené. To kliknutí na logo googlu nebo samotné vyhledání něco přes vyhledávač google integorvaný do mých stránek-
nightfish
Profil
kchrz
na stránkách s výsledky hledání se zobrazují kontextové reklamy (takže za kliknutí na ně)
kchrz
Profil
Aha, tak to jo.
Díky
Plaváček
Profil
kchrz

Z praktické zkušenosti mohu říct, že AdSense pro vyhledávání vydělává řádově víc. Záleží samozřejmě, jak moc navštěvovaný je tvůj web a jaký je jeho obsah.
kchrz
Profil
Plaváček
Tak to už jsem taky zjistil.
Navštěvovaný? pouze cca 180-200 lidí denně, ale kliků na reklamu tak max 5/den. Slabota.
quinux
Profil
kchrz
Ono taky záleží na tom, jak moc potřebují lidi na tvém webu něco vyhledávat. Pokud ho máš uspořádaný přehledně a srozumitelně tak třeba není vůbec důvod použít vyhledávání, takže pak ti co vyhledávají už fakt něco hledají a hledají to na tvém webu a né jinde ;o)
Plaváček
Profil
quinux

No, podle mě problém leží trochu jinde. Google totiž evidentně pri zobrazování inzerátů pro vyhledávání podvádí. Totiž - jako odkaz zobrazuje správně relevantní slova odpovídající obsahu, ale jako výsledky vyhledávaní vrací nesmyslné výsledky absolutně nesouvisející s odkazem.

Nechci být konkrétní, abych boha Googla nepohněval, ale je to holý fakt. Zkuste si to. Obecně - na stránce o rybaření se vám zobrazí odkazy řekněme na Pruty, Ryby, Vlasce a tak podobně, ale když kliknete, dostanete se na stránku vyhledávání, kde vám buší do palice kupříkladu parfumcity.cz, že jejich krém je nejlepší. Je to trochu podivné a zaslouží asi hlubší rozbor, ale nemám na to čas.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0