Autor Zpráva
Filip Valenta
Profil *
Dobrý den, prosím vás o pomoc s řešením tohoto problému:
Mám odborné webové stránky, která navštíví denně několik tisíc lidí. Rád bych si na jejich provoz vydělal (nejen) s pomocí zobrazování bannerové reklamy. Za tímto účelem jsem si pořídil ŽL. Stránky jsou postaveny na phpRS.
A já si nevím rady s tím, jak pohodlně měřit kolik unikátních návštěvníků kterou konkrétní reklamu shlédlo a jak to vyfakturovat inzerentovi (myšleno jak mu exaktně toto číslo doložit). Napadá mě Toplist, Navrcholu, ... ale jak to udělat v praxi a jak z toho vyvodit výsledky.
(Otázek na toto téma bych měl více, vysvětlení by se mi hodilo klidně i v širších souvislostech. Na netu jsem našel zatím pouze tuto diskusi [přečetl jsem ji celou, ale některé otázky stále zůstávají])
Snad jsem to vysvětlil dostatečně, předem děkuji za odpověď!
souki
Profil
Buď využij nějaký stávající reklamní systém nebo si nějaký jednoduchý nech naprogramovat (chvilka sebepropagace).
Technicky to funguje asi tak, že jako zdroj banneru se uvádí nějaký PHP skript a ten počítá zobrazení. Při kliknutí se provede přesměrování přes podobný skript, který opět započítá klik.
Richi
Profil
Hm takže:
- nejjednodušší je nech si platit za období
- počítaní prokliků ti naprogramuje kdejaký student
- na počítání kliků můžeš použít nějaký již udělaný script (hledej zde http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Click_Tracking/inde x.html jsou tam i nějaké zdarma)
- počítání zobrazení asi vážne bude stačit navrcholu, jen když budeš mít větší návštevnost budeš to muset platit - zde bude asi problém pokud bude více reklám rotovat na jednom místě, pak už budeš muset použít nejaký svůj script na počítání zobrazení reklamy

Všeobecne je ale aktualne stejně nejoblíbenejší AdSense nebo podobné systémy tak proč se trápit s vymýšlením vlastního systému a hledat inzerenty?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0