Autor Zpráva
o3
Profil *
Mám v Adsense vyfiltrovat reklamy tohoto webu: http://www.snehove-zpravodajstvi.cz/ , připadá mi že příliš za kliknutí platit nebude... spíše má reklamu aby si zvýšil počet lidí, který mu kliknou na reklamu
michalek
Profil *
ja bych to nezakazoval, neni to mfa, snad jen kdyby ti to osobne bylo trnem v oku. Kdyby tak uvazovali vsichni, ze "za kliknuti asi moc platit nebude", tak bychom nedelali nic jinyho.
Marek Prokop
Profil
O3, prostudujte si něco o AdWords. To, kolik inzerent nabízí za klik, nemá v průměru na vaše výdělky z AdSense žádný vliv.

Ostatně, proto se ten filtr jmenuje filtr konkurenčních reklam a ne málo platících reklam :-)
PCMark
Profil
Ale MFA weby je dobré vyfiltrovat ne? Třeba pomocí adsblacklist.
Marek Prokop
Profil
PCMarku, vám nějaké typické MFA weby inzerují v obsahu? Já těmhle trikům moc nerozumím, ale IMHO by to nedávalo moc smysl. MFA se spíš zaměřují na hledání -- tam arbitráž fungovat může, ale v obsahu si ji moc nedovedu představit.

V podstatě je to ale stejně jedno. Jde-li vzhledem ke klíčovým slovům vybírat z více inzerátů, zvolí systém automaticky ty, které pravděpodobně dosáhnou nejvyšší eCPM (tj. součin CTR x CPC).
PCMark
Profil
Ano Marku, občas se mi nějaké typické MFA anglické weby v adsense pro obsah objeví. A protože předpokládám, že provize za klik na tyto odkazy bude velmi malá třeba 1 cent, tak jsem si je vyfiltroval. Proč by pak asi existoval adsblacklist.com, kde se zadají klíčová slova a pak systém vyplivne seznam MFA webů pro vyfiltrování.
Marek Prokop
Profil
Předpokládám, že seznamy typu adsblacklist.com slouží hlavně inzerentům. Jako inzerent samozřejmě chci MFA web odfiltrovat (aspoň většinou). Vydavatel je může chtít odfiltrovat také, ale asi spíš proto, aby nenaštval své čtenáře.

Neberte mne ale moc vážně. Já tomu z pohledu vydavatele nerozumím. Dívám se na to jen z pohledu inzerenta a podle toho, co vím o AdWords, si prostě neumím představit, že by inzeráty na MFA weby vydělávaly vydavatelům méně než jiné. Beru to samozřejmě plošně za celý systém -- jednotlivé odchylky od průměru jsou možné vždycky.
PCMark
Profil
Já nevím jestli mi jako vydavateli vydělají reklamy na MFA weby málo nebo ne, jen jsem to někde četl, takže to nemusí být zase pravda, ale domníval jsem se, že MFA weby fungují tak, že se snaží získat levně trafic přes adwords, aby pak na něm vydělali přes adsense.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0