Autor Zpráva
Radek Novák
Profil *
Registroval jsem se do systému AdSense se svým herním portálem, který denně navštěvuje zhruba 18.000 návštěvníků a denně je provedeno zhruba 300.000 zobrazených stran. Denně se mi podařilo po správném nastavení reklamy mít zisk zhruba kolem 80-100$ denně. Aby nedocházelo k porušení pravidel, zablokoval jsem si zobrazování reklam na svou IP adresu, vymazal ze stránek erotické hry. Nedávno jsme si u našeho ISP zařídili pevnou IP adresu, bohužel nám ISP občas IP adresu změnil ještě na jednu jinou, což jsem vůbec netušil. Jelikož máme internet pro celou domácnost a můj bratr občas zavítá na mé stránky, stalo se to, že se mu občas zobrazila AdSense reklama. Samozřejmě mě ani nenapadlo, že by něco takového bylo možné a tudíž jsem mu ani neříkal, ať na reklamy na mé stránce nekliká. Bohužel klikl, max. 2-3x.

Jelikož jsem věděl, že Google pravidla jsou velmi tvrdá, snažil jsem se je 100% dodržovat. Když jsem se do programu registroval a nepřečetl si řádně pravidla, provedl jsem nekolik vlastních kliků. Poté co jsem si přečetl pravidla, jsem ihned kontaktoval AdSense podporu a o této skutečnosti je informoval. Bylo mi odpovězeno, že vše je již v pořádku + poslán návod jak si zobrazovat reklamu.

Jednoho dne mi však přišel email o zrušení účtu a odvolání bylo zamítnuto.

Takže si VŠICHNI dejte sakra velký pozor, protože i když se budete snažit být čestní, může se stát, že o účet přijdete...
Yuhů
Profil
Radku Nováku, tvůj příběh působí nevěrohodně. Je to jak z červené knihovny. Ach, slza kane po líci.
quinux
Profil
Radek Novák
Vypadá to přesně tak jak píše Yuhů. Nemyslím si, že by kvůli 3 kliknutím z tvé IP byl účet zablokován. Takže buď jsi udělal něco horšího nebo máš moc divokou fantazii ;o)
Richi
Profil
Při takovém traficu bych se ješte před nasazením ujistil a domluvil s podporou AdSense že je web OK a splnuje všechny pravidla ... jiste to nebylo za 3 kliky z jedné IP ... u herních portálu je víc než pravdepodobné že se ti hráči vrací a jeden hráč pokud chodí na web denne může na reklamu kliknout klidne 50 krát za měsíc (hlavne když se jedná o online hry kam chodí děti, ty kliknou třeba i 100krát) ... takže kvůli 3 klikům to na 100% nebylo ...

Souhlasím s jednou věcí, minimálne jeden upozornovací email by od AdSense měl přijít než účet zruší ... to by bylo fér. Chybu muže udelat každý.
Radek Novák
Profil *
Nic z toho, co jsem napsal není výplodem mé fantazie ani lež...

Google mi po odvolání napsal:

"Po obdržení Vaší reakce jsme opět důkladně zkontrolovali data ve Vašem účtu. Opět jsme zjistili, že u reklam na Vašich stránkách byla generována neplatná kliknutí v rozporu s našimi smluvními podmínkami a pravidly programu."

Nevím tedy, k čemu přesně došlo. Protože se ale občas bratrovi reklama zobrazila, je tu možnost, že klik pocházel od něj. Když jsem se s ním o tom bavil, řekl že je možné, že klikl. Ale tak maximálně 2-3x. Vícekrát určitě ne.

Pokud tedy tvrdíte, že je hloupost, že by mě smazali kvůli 2-3 klikům, tak jedině, že by se mě pokusil někdo buď úmyslně nebo neúmyslně vyklikat, jak psal Richi..
Plaváček
Profil
Radek Novák

Kvůli třem klikům tě nikdo z programu AdSense nevyloučí, to je nesmysl.
Radek Novák
Profil *
Jediné, co by mě zajímalo je to, jak si jste všichni jisti tím, že by mě nikdo z programu AdSense za 3 kliky nevyhodil. To snad někdo z Vás pracuje u Google, nebo máte nějaké informace od Googlu? Já jen že v pravidlech je jasně napsáno, že se na web nesmí klikat za žádných okolností a tudíž 2-3 kliky je porušení pravidel, za které Google může vyloučit z programu.
meca
Profil
Radek Novák
Jen chvíli počkej ;)
Plaváček
Profil
Radek Novák

Mám praktické zkušenosti a používám zdravý rozum. Totéž dělají programátoři od Google (a většinou tam pracují ti nejlepší). Navíc v tvém případě chybí relevantní informace, většinou tě tým AdSense upozorní v čem je problém, a až pak jedná.
Radek Novák
Profil *
Bohužel žádné upozornění nepřišlo. 20.1.2007 v 0:17 mi přišel email s předmětem Účet Google AdSense zablokován... Jinak se jednalo o stránky www.webgames.cz, návštěvnost je možné shlédnout na toplistu. V diskuzi si mi i stěžovali lidé, proč byly zrušeny erotické hry (http://forum.webgames.cz/viewtopic.php?t=78) - byly zruseny proto, aby náhodou nedošlo k porušení AdSense podmínek - zobrazování pornografie.
Yuhů
Profil
> Souhlasím s jednou věcí, minimálne jeden upozornovací email by od AdSense měl přijít než účet zruší

Ale vždyť problematické věci menšího rozsahu vidíš v AdSense přímo v účtu.
Richi
Profil
Ale vždyť problematické věci menšího rozsahu vidíš v AdSense přímo v účtu.
Jak to myslíš? nechápu ... Myslíš "Diagnostiku stránek" nebo to myslíš že má člověk každý den sledovat CTR a když je podezřele vysoké tak hlásit?
Yuhů
Profil
ano, myslel jsem diagnostiku stránek
PCMark
Profil
Potěšilo by mě pokud by se k tomuto tématu vyjádřil Marcel - AdSense Advisor, protože by mě opravdu zajímalo, jak to je ve skutečnosti.
Richi
Profil
Potěšilo by mě pokud by se k tomuto tématu vyjádřil Marcel - AdSense Advisor

cituji z http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=14&topic=4 4398 "Mojou úlohou v tomto fóre nebude teda odpovedanie na konkrétne/individuálne otázky. Pre tento účel sú Vám určené tieto dve email adresy adsense-cz@google.com a adsense-sk@google.com"

což je asi pochopitelné ne?
PCMark
Profil
ne neni to pochopitelné Richi, spíše by se sem hodila jiná citace: "Budem sa pokúšať sledovať všetky príspevky ohľadom AdSense a v prípade, že budem vidieť, že sa pri určitých témach vyskytujú nejasnosti prípadne nedorozumenia, pokúsim sa ich vysvetliť a uviesť veci na pravú mieru."
Plaváček
Profil
PCMark

Hezká citace, ale mimo mísu. Nejedná se totiž o problém obecný, ale navýsost konkrétní. A to nepřísluší komentovat zde na veřejném fóru, ale měly by si to vyříkat zúčastněné strany. Věřím, že i s Google se dá domluvit. Osobně si myslím, že Radek Novák zvolil nešťastnou formu prezentace svého "problému" a primárně měl na úrovni diskutovat s podporou AdSense na uvedených emailech.
PCMark
Profil
Jasně, ale pokud google odmítlo jeho odvolání, tak už s ním asi dále komunikovat nebude. Takže když viděl, že už mu asi nezbývá na odblokování účtu žádná šance, tak to dal sem, aby si na to další lidé dali pozor (takto mi to jen připadá).
Mě spíše zajímá jestli se tohle může doopravdy stát, že by google zablokoval někomu účet a daná osoba v tom neměla žádnou vinu. Tohle je sice konkrétní případ, ale zároveň to vrhá na celé adsense špatný pohled a proto si myslím, že by bylo vhodné, aby to někdo z googlu vyvrátil nebo potvrdil. Myslím, že to je v zájmu google, aby se k podobným pomluvám (nebo pravdě) vyjádřili, protože takováhle tvrzení může odradit potenciální vydavatele.
AdSense Advisor
Profil
Potěšilo by mě pokud by se k tomuto tématu vyjádřil Marcel - AdSense Advisor

K Spam témam sa bohužiaľ vyjadrovať nemôžem.

Dakujem za pochopenie.

Marcel - AdSense Advisor
quinux
Profil
AdSense Advisor
K Spam témam sa bohužiaľ vyjadrovať nemôžem.
Možná by stačilo říct, jestli za dvě - tři kliknutí na reklamu na vlastním webu může být zrušen účet. Ale myslím, že všichni pochopí, že se může jednat o interní informaci. ;o)
George2007
Profil *
Mozna ten ucet byl zrusen, protoze se nejedna o obsahovy web, ale o slataninu porusujici autorska prava :) Ale nevim, jen naslepo hadam
Johny_G
Profil
Jak dlouho trvá českému AdSensu reakce na odvolání? Už je to 6 dní a pořád nic. Ne že bych věřil v obnovu účtu, ale rád bych věděl, jestli už mám z webů odstranit kódy.
LuKaS
Profil *
Mám pocit že adsense advisor se tak nějak už nemůže vyjadřovat vůbec k ničemu...:(
Gekon
Profil
LuKaS
Jestli to nebude tím, že už sem nechodí.
Johny_G
Profil
Jo a ještě mě napadá - v pravidlech je "Pokud je váš účet deaktivován, nebudete mít možnost se nadále podílet na programu AdSense." a nejsem si jist, jestli je to myšleno v rámci účtu, nebo už je prostě konec a ani jako stoletý dědek s plnovousem se nebudu moci vrátit :-). Zkoušel to někdo?
Vladosik
Profil
Tak dlouho tu AdSense neni.

Ale co jsem tak cetl, ucet je skutecne zablokovan celozivetne. To je vseobecne znamo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0