Autor Zpráva
KimSeo
Profil *
Ahoj všem, provozuju stránky 2.ligového hokejového klubu který má v názvu slovo Hockey. Tím dochází k tomu že mám v obsahu stránek spoustu výskytů slova Hockey. Výsledný efekt je ten že se v adsense zobrazují pouze odkazy na různé americké hockey campy a shopy apod. což je sice správné, ale pro český web to má nulový přínos. Tak nějak jsem vyčetl že není možné to nějak odfiltrovat. Napadá vás někoho něco? Mě napadlo jen dynamicky zaměnit slovo "hockey" za obrázek s nápisem "hockey", ale zase by to muselo mít tag alt, aby to bylo user friendly. No a tím by to google zase špatně pochopil :-)
Petra
Profil
Tak snad jedině používat to v textu o něco míň a postupně odfiltrovat přímo weby, které na to inzerují ve filtru konkurenčních reklam.
KimSeo
Profil *
U toho webu je na škodu, že se klíčové slovo "Hockey" vyskytuje téměř v každém nadpisu článku, například když se dělá článek po zápase tak v nadpisu je "TÝM vs TÝM a výsledek". No a psát tam jen název města mi přijde hloupé když město není majitelem klubu.
Martin Kuželka
Profil
Možná bych zkusil do kódu před reklamy od Googlu vložit toto:

<script>
google_language = "cs";
</script>

Nevím, zda to pomůže, ale za zkouška to, myslím, stojí.
KimSeo
Profil *
Jen jsem chtěl doplnit že ten kód s největší pravděpodobností pomáhá, cizí reklamy zmizely, takže děkuji.
agile
Profil *
zkousel jsem a tohle reseni u me nefunguje...
agile
Profil *
a koukam na web KimSeo a koukam, ze to taky moc nepomohlo... pokud vubec.
Yuhů
Profil
ono taky dost záleží na tom, zda na dané téma vůbec existují nějaké reklamy v češtině. Nebo zda je jich dostatek.
KimSeo
Profil *
Yuhů: stopro existují. / S tím google_language je to jak kdy, ale řekl bych že celkově se to zlepšilo, prostě že to určitým způsobem pomohlo, poměr počtu cizích k cz reklamám se změnil. Jinak tedy nejlepší by bylo kdyby při nízkém počtu relevantních reklam prostě Adsense zobrazil reklamu z jiného tématu, ale českou. Takhle totiž lidé po pár návštěvách zjistí, že "ty texty" jsou vždy anglicky a řeknou si že je vždy jen "přelétnou", takhle se alespoň pozastaví a víc je to nutí číst. A i hokejoví fandové můžou kliknout na e-shop pro fotbalisty. Zase na druhou stranu chápu že fotbalový e-shop nebude chtít fandy hokeje. Ale zase na třetí stranu by ho třeba takové kliknutí mohlo přijít na mnohem méně peněz než z relevantních stránek. Čo ja viem :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0