Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj registroval jsem se do Adsense s určitou stránkou, po týdnu mi přišla odpověď, že na tuto stránku můžu vložit reklamy. Mám tedy vytvořený účet u Adsense. Mám ale i jiné stránky, které jsou úplně odlišné a do nich bych taky chtěl vložit reklamu. Mám použít ten samý účet a jen vygenerovat reklamu pro tuto jinou stránku. Co se stane když tato stránka nebude odpovídat pravidlům (např. jiná reklama od webhostingové společnosti). Může mi být v případě porušení pravidel zrušen celý účet, tedy i pro první stránku, s kterou jsem se do Adsense registroval?

Ještě bych měl jednu otázku, mám stránky, které prezentují firmu (s.r.o.) a stránky, které jsou osobní. Mám si pro každou stránku vytvořit jiný účet nebo je možné mít i firemní prezentaci pod osobním účtem?
Díky za odpověď.
Plaváček
Profil
H13

Mám použít ten samý účet a jen vygenerovat reklamu pro tuto jinou stránku.

Ano, můžeš si AdSense umístit třeba na všechny své weby. Nesmíš ale porušit podmínky AdSense, jinak přijdeš o celý účet. Pohlídat si, aby stránka odpovídala pravidlům, musíš ty sám.

je možné mít i firemní prezentaci pod osobním účtem?
Je to možné, ale dávat na firemní prezentaci reklamy AdSense je dle mého soudu nesmysl, až řekl bych, kravina.
H13
Profil
Je to možné, ale dávat na firemní prezentaci reklamy AdSense je dle mého soudu nesmysl, až řekl bych, kravina.

Mám sice firemní prezentaci, která vůbec nesouvisí s počítači a internetem, ale od začátku zde mám odkaz na firefox (protože ho mám rád kvůli dobrému zobrazování stránek), takže chci do firemní prezentace vložit pouze doporučení na firefoxe.

A teď obráceně, můžu mít více účtů, např. firemní, dva osobní (pouze teoretický příklad)?
Plaváček
Profil
H13

Pokud vím, můžeš mít pouze jeden účet a v registraci AdSense se rozhodnout, zda bude firemní nebo osobní.
Donny
Profil *
To by me take zajimalo.

Mam jiz nyni dva ucty u googlu. Jeden jsem zacal pouzivat jako firemni na Adwords, pozdeji i google Analytics (sleduji tim nekolik jinych soukromych webu).

Pozdeji jsem chtel dat reklamu na me soukrome weby (Adsense) a tak jsem si vytvoril jeste jeden, soukromy ucet.

Je toto reseni "koser"?

A jeste nyni uvazuji, ze bych chtel pouzivat Adwords oddelene i pro ty "soukrome" weby.

Nehrozi mi ze strany googlu nejaka sankce. Jeden ucet je na firmu, druhy na soukromou osobu, dva ruzne maily. Ale porad stejne IP...
Marek Prokop
Profil
AdSense sice skoro nerozumím, ale připadá mi, že je důležité, o jaké firmě se tu mluví. Je-li to právnická osoba (s.r.o., v.o.s. apod.), pak asi musí mít samostatný účet už jen proto, že jednoznačné přiřazení fyzických osob k právnickým obecně neexistuje.
Donny
Profil *
Zeptal bych se jeste jinak. Je mozne pesunout statistiky z Analytics z jednoho uctu na druhy?
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Marku, při registraci účtu se musíš rozhodnout, zda účet bude osobní či firemní. Změnit už to nejde. To je moje zkušenost (zařizoval jsem účet pro jednoho kamaráda). Možné vysvětlení tohoto postupu se může skrývat ve smluvních podmínkách AdSense, které praví, že většina právnických kliček souvisí s právním řádem státu Kalifornie :) Citace: Různé. Tato smlouva se řídí zákony státu Kalifornie, USA, s výjimkou jeho zákonné úpravy v oblasti střetu práva

Donny

Nerozumím otázce.
Donny
Profil *
2 Plaváček: Je možné přesunout statistiky návštěvnosti z jednoho google analytics účtu na druhý?
H13
Profil
No mám taky dva účty... Jeden soukromý pro mé stránky a jeden firemní, kde zastupuji firmu, přišlo by mi celkem logické, že nemůžu jako správce webu firmy dostávat za tuto firmu odměnu jako fyzická osoba.

První účet je na mé jméno.
Druhý účet je na firmu(s.r.o.), i když je psaný opět na mé jméno???

Celkem by mě tedy zajímalo jak se to dá vyřešit? Kdybych byl jednatelem firmy, jakým způsobem bych v jednom účtu rozdělil případné odměny pro právnickou osoubu a pro fyzickou osobu?
H13
Profil
Ale porad stejne IP...

Tohle už vůbec nechápu... Naše firemní stránky navštěvuje průměrně 15 % návštěvníků se stejným IP jako máme my. Fungujeme v okresním městě a naše informace jsou důležité pro naše blízké okolí. No a blízké okolí má nejen stejného poskytovatel připojení k internetu ale i stejné IP. S tím asi nic nenadělám, zajímalo by mě zda se tato IP dá "vyřadit" z programu, aby nedošlo k případným nesrovnalostem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0