Autor Zpráva
xboy
Profil
Dotaz pro AdSense Advisora

Zrušení účtu.

Zdravím do Irska.

Před nějakou dobou jsem se doslechl o Adsensa a umístil ho na své stránky. Přečetl jsem o něm spoustu informací a poběhl spoustu fór. Optimalizoval jsem weby a implementoval Adsense.

Výdělky nebyly ke zbohatnutí, ale pozitivně ovlivnily můj příjem:) Tudíž jsem se rozhodl je ještě zvýšit.

Na Serveru scriptlance.com jsem najal freelancera, který měl na starost SEO a marketing. Ihned na začátku byl upozorněn, že na webu je Adsense a musí respoektovat pravidla. Samozřejmě odsouhlasil jak znalost AdSense ToS tak i jejich respektování.

Po čase mi byl zrušen účet za falešné prokliky. Udělal jsem si audit návštěvnosti a zjistil, že Ind mi sice imprese zvýšil, ale převážně z několika indických IP adres s vysokým CTR rate.

Došlo mi jak asi pracoval. Poskytnutou zálohu za službu jsem neviděl a už ani neuvidím. Krom toho mě to stálo Adsense účet. Přeposlal jsem na Adsense konverzaci a ujednání se Scriptlance ale nebylo mi to nic platné.

Pravda je, že shromažďování informací, stavba webu a propagace mě stála ohromné množství času a práce, která nakonec hloupostí přišla vniveč.

Chtěl bych proto znát názor přímo z Google, zda je možné situaci nějakým způsobem řešit.

Například: pravidlo dožiovotního zákazu se týká osoby nebo i stránek? Je možné werb pronajmout někomu jinému, kdo má platný Adsense účet? Nebo je ještě jiná možnost jak situaci změnit?

Rád bych znal Váš os. názor popřípadě nějaké tipy.

Hezký den
AdSense Advisor
Profil
Bohužiaľ mojou úlohou v tomto fóre nie je odpovedanie na konkrétne/individuálne otázky. Pre tento účel sú Vám určené tieto dve email adresy adsense-cz@google.com a adsense-sk@google.com

Za porozumenie ďakujem.

Marcel - AdSense Advisor
xboy
Profil
Chápu:)
shamania
Profil
Chápu i já, ale bohužel odpovědi na těchto e-mailech se člověk někdy nemusí dočkat. Stačilo by ale aspon odpověd na otázku "pravidlo dožiovotního zákazu se týká osoby nebo i stránek?" Tato otázka se tu už řešila a nikdo zatim neznal odpověd. Vzhledem k tomu, že jste na to neodpověděl se domnívám, že to záleží na tom jakym způsobem byly pravidla porušeny, ale je to jen moje doměnka..
xboy
Profil
Přesně tak jsem to i myslel. Z AdSense přijde odpověď v cca znění: z důvodu ochrany našich klientů byl Váš účet zrušen a další diskuze o problému se tímto zamítá:)

Chápu, že se Adsense brání spoustě podvodníků ale myslím si, že spousta případů je a't už nezaviněných nebo způsobených malou informovaností nebo lidskou chybou.

Pak je podobný přístup opravdu více než strohý.

myslím si, že je Google i sám proti sobě, když se vyhýbá diskuzi o tom jak k podobným jevům jako jsou falešné kliky dochází. Další komunikací přeci může analyzovat praktiky a subjekty, které to působí.

Nic ve zlém Google, ale tohle mi tošičku připadá jako politika ve středověku: čarodějnictví je zlo, otřásá vírou našich oveček a jestliže se někde objeví musí být všichni zúčastnění nejlépe s celým okolím po zásluze a pro blaho víry upáleni:) bez ohledu na to zda mají důkazy neviny nebo ne.

Já ty své předložil ale podle odpovědi o ně absolutně nebyl zájem.

Nejsem právník, ale každý alespoň trošičku na logice postavený právní systém uzná jednoznačný fakt:

pokud najmu druhý subjekt k provedení služby. Jednoznačně stanovím pravidla (nenarušit pravidla AdSense), subjekt to odsouhlasí a pak je poruší, odpovídá on a v žádném případě já.

Tak to by bylo asi všechno:) a děkuji za porozumění :)

Xboy
Martin Kuželka
Profil
pokud najmu druhý subjekt k provedení služby. Jednoznačně stanovím pravidla (nenarušit pravidla AdSense), subjekt to odsouhlasí a pak je poruší, odpovídá on a v žádném případě já.

V takovém případě bys potom měl žádat náhradu od něj.
xboy
Profil
Dík za tip:)

Oba víme, že podobné řešení je v prostředí Internetu dost nereálné.

Mohl bych eventuelně 1. dojít podat trestní oznámení na nejbližší služebnu PČR popřípadě 2. si najmout právníka, zjistit kdo za danou stránkou na druhém konci světa stojí a podniknout další kroky.

Možný výsledek:

1. Odsedím si půlhodinku na služebně a kde to bude hezky sepsáno a ještě lépe založeno

2. Pokud budu mít opravdu štěstí a můj právník se dopátrá kontaktu, začne jednat, bude mít štěstí a dosáhne jakéhosi výsledku.

Dostanu svých 500 USD a zároveň účet od právníka v řádech o cifru nebo dvě větší. Pak si můžu opravdu s klidem sednout a říct si: zvítězil jsem!
xboy
Profil
Mimochodem stále mi není jasné zda se jedná o ban osoby nebos tránky.

Předem děkuju:) za odpověď typu:

A/ osoba
B/ stránka

prosím ne odpovědi typu C, D nebo E
Plaváček
Profil
xboy

Jedná se o ban účtu a ten je na osobu. Čili A) je správně.
xboy
Profil
Super, zvláštní, že na tak jednoduchou otázku nereagoval AdSense Advisor :)

Jinak děkuji za odpověď.
Retal
Profil
Je to na osobu, nicméně
"Your AdSense account was found to be related to an account previously
disabled for invalid click activity and we have therefore disabled your
account."
atd.
Yuhů
Profil
> AdSense Advisor: Bohužiaľ mojou úlohou v tomto fóre nie je odpovedanie na konkrétne/individuálne otázky.

To je, Marceli, škoda. Myslel jsem, že by to nedalo takovou práci. Možná jsme se nepochopili ohledně úlohy AdSense Advisora v tomto fóru. Přijde mi to totiž normální na slušný dotaz normálně odpovědět.
xboy
Profil
Souhlasím, je to škoda. Mít někoho z AdSense ve fóru určitě pomůže rozšířit obzory spousty z nás:) Mimochodem obecné otázky řeší AdSense ToS a já si myslel, že ty další pomůžete řešit právě Vy. ALespoň u mne platí to, že když se zaregistruju do fóra tak to udělám kvůli diskuzi a pokud bych si dal nick Advisor tak to člověka snad i zavazuje:)

No myslím, že je nejvyšší čas tuto debatu ukončit, protože už nikam nevede.
habendorf
Profil
Popravdě řečeno jsem zdejší působení AdSense Advisora taky nějak nepochopil. Nevzpomínám si, že by zde kdy nějak rozumně odpověděl, možná jednou.
Radek Novák
Profil
Marcel píše, že jeho úlohou není odpovídat na konkrétní či individuální otázky. Tím pádem si vytvořil zadní vrátka, jelikož když nebude chtít, může na každou otázku použít toto pravidlo. Vždy se totiž jedná o konkrétní či individuální otázku.
mukis
Profil
No to je pěkný, že máme 2 emailové adresy na google adsense. Ještě by to chtělo, aby někdo odpověděl...
Railbot
Profil
Zapřemýšlel jsem se a nějak nemůžu přijít na otázku, která by se nedala považovat za konkrétní. Lidově řečeno, AdSense Advisor je zde na dvě věci. Škoda.
Timy
Profil
Railbot
Já myslím, že už tady není ani jednu věc :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0