Autor Zpráva
Kermit
Profil *
Dobry den,
jakou cenu si rict za textovy odkaz (inzerentovi se jedna pouze o backlinks a PR) na turisticky zamerenem webu a to na 1x PR5 strance + 150 PR4 stranek?

( Zkousel jsem http://www.text-link-ads.com/link_calculator.php ale nevim jak je to relevantni pro nase uzemi, a taky se mi nezda ze cena na celem webu je jen o 5$ vetsi nez jen na jedne strance )

Diky za odhady/odpovedi ;-)
Martin Kuželka
Profil
Sice to bude OT, ale pokud bys měl zájem, dej mi vědět (e-mail a ICQ je v profilu), asi bych měl také zájem o nějaký odkaz :)
Kermit
Profil *
:) az se dozvim tady nejakou relevantni cenu a bude se mi libit tak je to mozne
prodejto
Profil *
Nevím, ale pokud se se zájemcem nedohodneš zkus to nabídnout v novém inzertním fóru textových odkazů ad.byweb.info
Kermit
Profil *
takze nikdo nema zadnou predstavu?
Marek Prokop
Profil
Cenu zpětného odkazu obvykle určují čtyři faktory:

1) Téma/obor odkazující stránky.
2) PageRank odkazující stránky.
3) Počet odkazů na odkazující stránce.
4) Návštěvnost stránky, resp. pravděpodobný počet kliků na odkaz.

Někdy mohou hrát roli i další faktory, ale ty jsou většinou už zohledněny v bodě 4. Vy jste nám, Kermite, řekl první dva údaje, ale bez dalších dvou cena nejde ani přiližně odhadnout.

Mnohonásobným opakováním odkazu na stejném webu se cena opravdu příliš nezvyšuje.
Kermit
Profil *
3) průměrný počet všech odkazů na jednotlivé odkazující stránce je 70, avšak jsou to interní odkazy uvnitř webu. Těch odkazů co míří na jiné weby vně našeho je na každé stránce 6.
4) návštěvnost odkazu nehraje roli, inzerentovi se jedna pouze o backlinks a PR, chce odkaz v patičce stránky, takže ta návštěvnost je minimální

(ad. opakování - napsal jsem dotaz do jiného threadu schválně abych neotvíral nový a bylo mi na to odpovězeno abych otevřel sám nový - což je tento - toť vše)
Marek Prokop
Profil
Hmm, to přibližně odpovídá nějakému druho- či třetiřadému katalogu, kde se za registraci platí 10 až 20 USD jednorázově. Já osobně bych za patičku nedal nic. Kdyby byl odkaz umístěn v hlavním obsahu stránky a mohl bych si zvolit text odkazu a další krátký text za/pod ním, dal bych asi těch 10 USD.

V ČR ovšem reálný trh s odkazy neexistuje, takže nelze vyloučit, že vám z neznalosti někdo dá mnohem víc.
Retal
Profil
Když mi napíšeš adresu stránky na info zavináč webtrh.cz, můžu ti říct svůj odhad. Neprovozuju turistické weby a o odkaz na tvojí stránce nemám zájem, což snižuje pravděpodobnost, že budu zaujatý.
Nebo se prostě zeptej, kolik je inzerent ochotný zaplatit, vyšroubuj to ještě trochu výš, zabal to do časové slevy a na konec dej "99". :)
Richi
Profil
prodejto
Nevím, ale pokud se se zájemcem nedohodneš zkus to nabídnout v novém inzertním fóru textových odkazů ad.byweb.info

phpBB : Critical Error

Could not query config information

DEBUG MODE

SQL Error : 1016 Can't open file: 'phpbb_config.MYI' (errno: 145)

SELECT * FROM phpbb_config

Line : 215
File : common.php
Richi
Profil
Kermit
Diky za odhady/odpovedi ;-)

Bez odkazu na tvuj web těžko ...
Kermit
Profil *
Retal: zeptal jsem se kolik jsou ochotni nabidnout, takze uvidme
Marek Prokop: "druho- či třetiřadému katalogu, kde se za registraci platí 10 až 20 USD jednorázově" - vskutku zajimava "dedukce" pouze na zaklade poctu odkazu :-) ale dovolil bych si nesouhlasit, obzvlaste pak s cenou 10 USD za site wide backlinky z turistickeho webu, tato cena se nabizi i v CR za backlinky z obycejnych firemnich stranek s PR3 a kdyz ji treba srovname hned se vzpominanou nabidkou text-link-ads tak za tuto cenu na Travel orientovane strance dostanete tak maximalne 1 link z PR4.
Marek Prokop
Profil
Kermite, nehodnotil jsem patičkový site-wide odkaz. Hodnotil jsem jeden odkaz ze stránky s GPR 4, na které je 70 dalších odkazů a která má zanedbatelnou návštěvnost (resp. mi zanedbatelnou návštěvnost přivede). To opravdu odpovídá málo významnému katalogu za který bych víc než 10 USD doživotně nedal.

Analogii s TLA použít nejde, protože v TLA je podstatným oceňovacím faktorem návštěvnost, kterou jste v zadání vyloučil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0