Autor Zpráva
arnir
Profil
stalo se mi to uz podruhe...
jen jsem pohyboval s mysi a najendou mi nebahla reklama google adsence
nechtene jsem na to klikl...
mohou to kvuli tomu zrusit?
mam jim napsat na mail?
smajli
Profil
napiš
Acci
Profil
mohou to kvuli tomu zrusit?
Mohou, ovšem nejspíše ti za to účet nemsmažou.
souki
Profil
Vždycky, když tyhle zprávy čtu tak si říkám: co když mě zaujme reklama na mém vlastním webu? To mám otevřít druhé okno a přeťukat si adresu?
Plaváček
Profil
arnir

Nepiš.

souki

Ano.
Radek Novák
Profil *
Rozhodně napiš a do buoucna se tomu vyhni.
arnir
Profil
ok
a nejak nemuzu najit ten email.
jak je?
Plaváček
Profil
arnir

Zastávám opačný názor. Nepiš a neupozorňuj na sebe. Může se stát, že si pak na tvůj účet někdo posvítí. Za pár kliků ti nikdo hlavu neutrhne.
arnir
Profil
ok
Radek Novák
Profil *
A když na sebe upozorní? Dobře, zvýší tak riziko, že si na něj někdo posvítí. Ale když neprovedl nic jiného než ty kliky, tak čemu to vadí? Pokud jim napíše, nebude riskovat zrušení účtu za těchto pár kliků. Já jim také nenapsal, když bylo provedeno pár kliků ... a účet mi zrušili..
Plaváček
Profil
Radek Novák

Neznám okolnosti, ale určitě to nebylo kvůli pár klikům. Nebuďte všichni paranoidní a používejte zdravý rozum. A také záložku v účtu AdSense nazvanou Diagnostika stránek.
Ti
Profil *
AAno, napište jim dopis, kde se budete hluboce omlouvat, kát se, přísahat, provádět rektální alpinismus a nezapomeňte dodat, že si vše uvědomujete a jako trest důrazně požadujete zrušení svého účtu...

Což se všichni s příchodem Googlu zbláznili? Google = bůh?
Radek Novák
Profil *
Jenomže to, co tady všichni píšete, jsou většinou POUHÉ domněnky. Já měl vlastní zkušenost...

Když jsem se registroval, nepřečetl jsem si řádně pravidla a několikrát klikl na svou reklamu. Napsal jsem tedy na podporu Google AdSense, že jsem provedl několik vlastních kliků a že bych chtěl danou situaci řešit. Do týdne mi přišel email, ve kterém bylo psáno, že to berou na vědomí a poděkovali mi za zprávu a ještě mi zaslali návod, jak si zobrazovat reklamu.

O několik týdnu později bylo provedeno několik dalších kliků, nejspíše z bratrova PC a jelikož jsem o této skutečnosti nevěděl, Google jsem neinformoval. A asi zhruba za měsíc mi přišel email, kde bylo psáno, že mi byl zrušen účet. Odvolal jsem se, přišla mi odpověď, že vše bylo důkladně zkontrolováno, ale že ke vlastním klikům došlo. Napsal jsem ještě jeden email, přišla však stejná odpověď. Takže doporučuji Google o této skutečnosti informovat, zda tak učiníte, je čistě jen na vás.
Plaváček
Profil
Radek Novák

Jenomže to, co tady všichni píšete, jsou většinou POUHÉ domněnky.

Ano. Právě na domněnkách je celý byznys AdSense postaven. Řeknou pravdu a Čecháčci je oblafnou a najdou spoustu zkratek a neoficiálních cestiček. Tajemno. To je důvod, proč jim to celé skvěle funguje. Také proto se od AdSense Advisora nedozvíš nic víc, než obecné plky a jak jsem viděl, i Yuhů je trochu zklamán jeho přístupem.

Zamysli se. Jak bys odlišil kliknutí z počítačů v malé obci, které navenek fungují přes proxy poskytovatele pod jednou IP adresou? Jak by Google zjistil, že jsi kliknul právě ty nebo brácha nebo sousedka po flašce Fernetu, když jste pro jakoukoliv statistiku evidovaní pod stejným číslem? Jak jinak, než že jim to sám práskneš? A dáš jim důvod ke sledování.

Celý tento systém je postaven na americkém principu vzájemné důvěry, kde se občas dodnes smlouvy uzavírají podáním ruky. Každý prohřešek, zvlášť když na něj sám upozorníš, je ale zcela po právu přísně potrestán. Je to americký způsob života a americký způsob byznysu.
Radek Novák
Profil
Možná máš pravdu. Je taky možné, že mi Google píše, že byli provedeny kliky, přitom se jim tam můj web třeba z nějakého důvodu nehodil. A to, že se jim tam nehodil, na to mohli přijít právě po mém emailu (po nějakém důkladném zkoumáním).

Také pokud se nepletu, tak google má jakousi svou policii, která kontroluje všechny případy, které mají příliš vysoký CTR, které mají provedeny vlastní kliky apod...

Všechno toto tajemno mě ale jen nutí se nad celou věcí zamyslet, zda není lepší nějaký český systém (AdFox, Etarget či individuální reklama), kde je normální a rozumná domluva.
Railbot
Profil
kde je normální a rozumná domluva.
Všude se dá nějak dohodnout. Stačí se chovat slušně a rozumně. Pokud ti bude víc vyhovovat nějaký český systém, tak hurá do toho. Máš svobodnou volbu výběru.
Jirious
Profil *
Tak jsem taky nahodil AdSense a abych věděl jak to celé funguje, tak jsem první den naklikal asi 8 vlastních kliků a dostal za to asi dolar :) Po týdnu jsem si přečetl pár diskuzí, že za tohle google maže účty. Tak jsem poslal mail, kde jsem se hluboce omlouval. Obdržel jsem asi po 14dnech totéž co všichni - že se to nedělá a návod, jak si je zobrazovat (pod IE - btw existuje i rozsireni pod FF). Ale peníze mi nechali.

Každopádně mám na svoji pevnou IP a na svůj LOCALHOST nastaveno: google_adtest = "on" a nemám tedy žádný problém.

I když někde jsem toto nastavení zapomněl a omylem klikl na svoji reklamu, pak jsem toto kliknutí nalezl v přehledu ale za NULA dolaru.

Takže řešení znáte ...
arnir
Profil
tak mam napsat nebo ne?
nebo je uz pozde?
Timy
Profil
arnir
Já myslím, že je to tvůj účet, tak se rozhodni jak chceš. Jak je z předchozí diskuse vidět, jednoznačná odpověď není.
arnir
Profil
no prave.
ale abych toho pak nelitoval...
a neni uz stejne pozde?
nemam to proste nechat tak a uvidet, jestli me nechaji nebo ne?
habendorf
Profil
mam jim napsat na mail?

Nemůžu ti říkat, co máš nebo nemáš udělat, ale řeknu ti, co bych udělal já.

Nikam bych nepsal, ani omylem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0